با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
شناخت، جهان بینی و ایدئولوژی (دفتر اول)

دانلود و خرید کتاب شناخت، جهان بینی و ایدئولوژی (دفتر اول)

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب شناخت، جهان بینی و ایدئولوژی (دفتر اول)  نوشته  حسن پناهی‌آزاد  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب شناخت، جهان بینی و ایدئولوژی (دفتر اول)

شناخت، جهان‌بینی و ایدئولوژی دفتر اول از مجموعه چلچراغ حکمت کانون اندیشه جوان است. این مجموعه، اندیشه‌ها و نظریات استاد شهید، مرتضی مطهری را برای نسل جوان مشتاق به اندیشه‌های این مرد بزرگ گردآوری کرده است.
علامه شهید مرتضی مطهری، به‌عنوان یک چارچوب فکری جامع، معتدل، سالم، عقلانی و قوام‌بخش، می‌تواند جوان امروز و فردای ما را به مسیری مطمئن رهنمون سازد. اصالت، خلاقیت، انصاف، اتقان، رسایی قلم، روانی متن، پاسخ به نیازهای زمانه، ارائهٔ یک منظومه فکری منسجم، نقد منصفانه و دفاع قاطعانه از یافته‌ها و مواضع فکری خویش، از شاخصه‌هایی است که اندیشه‌های علامهٔ شهید را دوام و جلا بخشیده است.

خلاصه مجموعه چلچراغ حکمت

در این مجموعه که هر جلدش به یکی از اندیشه‌های استاد مطهری می‌پردازد کوشش شده است هر کتاب به تنهایی یک موضوع مستقل را دنبال کند؛ اصل بر به‌گزینی باشد و دیدگاه استاد به‌صورت موضوعی، از تمام آثار مکتوب و همچنین یادداشت‌های منتشر شده، چکیده‌سازی شود؛ دخل و تصرف نگارنده در حد گردآوری، اقتباس، تلخیص، تلفیق و تنظیم مطالب، در ساختاری مشخص و با یک فصل‌بندی نو و جذاب باشد؛ رعایت امانت و حفظ اصالت قلم و بیان استاد، محور تدوین هر اثر قرار بگیرد؛ برای اتقان و اعتبار اثر, همهٔ مطالب به آثار مکتوب شهید مطهری مستند شود و در پاورقی‌ها, خواننده بر حسب مورد به مجموعهٔ آثار، یادداشت‌ها و یا آثار مستقل استاد ارجاع داده شود؛ توضیحات نگارنده، جدای از متن و در مقدمه یا پس‌گفتار ارائه شود.

مجموعه کتاب‌های چلچراغ حکمت برای چه کسانی مناسب است

مخاطبان این مجموعه کتاب‌ها همان‌طور که در پیشگفتار این مجموعه آمده، نسل جوان حقیقت‌جو و پرسشگر امروزی است.

جملاتی از کتاب شناخت، جهان‌بینی و ایدئولوژی در مجموعه چلچراغ حکمت

شناخت جهان (جهان‌بینی)، از راه شناخت جزئی علمی ممکن نیست، بلکه باید از راه شناخت کلی وارد شد. مسائلی مانند آغاز و انجام داشتن جهان، حادث یا قدیم بودن جهان، زیبایی و یا زشتی جهان و ... مسائلی هستند که به قیافه و صورت جهان مرتبط‌اند نه مادهٔ آن. این مسائل را باید از راه شناخت کلی به‌دست آورد و این شناخت کلی است که به تفسیر و تحلیل جهان هستی قادر است.
این مسائل گرچه در عمل به‌کار می‌آیند، اما از سنخ شناخت‌هایی نیستند که با عمل معنا می‌یابند. جهان‌بینی، موضع انسان را در جهان مشخص می‌کند و راهی را که باید انتخاب کند و نیز مسئولیت او را به او می‌نمایاند.
بنابر دید الهی، عناصر موجود در بافت جهان، مجموعه‌ای از عناصر مادی و عناصر غیر مادی (روح و ملائکه) است و اجزای آن با آفرینندهٔ خود مرتبط‌اند و این ارتباط تکوینی همان تسبیح است.

فهرست کتاب شناخت، جهان‌بینی و ایدئولوژی

فصل اول: شناخت
فصل دوم: جهان‌بینی
فصل سوم: ایدئولوژی و مکتب
فصل چهارم: اسلام، مکتب جامع


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۱/۰۱
تعداد صفحات۱۰۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۱/۰۱