با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
گندزدن بس است

دانلود و خرید کتاب گندزدن بس است

۳٫۰ از ۱۱ نظر
۳٫۰ از ۱۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب گندزدن بس است  نوشته  گری‌جان بیشاپ  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب گندزدن بس است

می دانید نباید کاری انجام دهید، اما انجامش می‌دهید. می‌دانید کاری را باید بکنید اما نمی‌کنید. و این اتفاقات بارها و بارها تکرار می‌شوند.

شاید ملالت‌بار شدن زندگی و کارتان دلیل این سهل‌انگاری‌ها باشد و شاید پیدا نکردن شریکی درست، یا سخت بودن پس‌انداز، شاید هم بیماری خاصی که شما را عاصی کرده است، به هرحل مشکل شما هرچه که هست، منشاء آن خودتخریبی است.

گری جان بیشاپ، در کتاب «گندزدن بس است» که ادامه یا مرحله بعد کتاب «خودت را تباه نکن» است، دست می‌گذارد روی اهرم‌ها و شاخص‌های مربوط به عمیق‌ترین سازوکارهای بخش نیمه‌آگاه شما و این قدرت را در شما ایجاد می‌کند که بتوانید منفی‌ترین و مخرب‌ترین افکار خود را تفسیر کنید و به دنبال آن، همان زندگی‌ای را که همیشه می‌خواستید برای خود به وجود بیاورید. زندگی‌ای که شاید هیچ‌وقت نمی‌دانستید چطور باید به آن برسید.

رویکرد بیشاپ در این اثر، چنان‌که خودش می‌گوید، از زاویهٔ «فلسفهٔ شهری» مخصوصِ خودش است چون به قول خودش درس‌های زندگی‌اش را در خیابان‌های گلاسکو گرفته است.

او در این اثر از تاثیر مخرب عادت‌ها، زندگی تخریب‌گرانه، ضمیر نیمه‌خودآگاه و نقش آن در شکل دادن زندگی، سه عامل مهم تخریب‌گر، برداشت شخصی منفی از زندگی، برداشت‌های نادرست از دیگران و تغییر مسیر به سمت خروج از این مخمصه‌ها سخن می‌گوید. به طوری که در انتها بتوانید از انجام کارهای تخریب‌گرانه در زندگی‌تان دست بردارید.

اگر خسته، گیج، پرمشغله، نادیده‌گرفته‌شده، متوقف، در حال مکث، کسل، شکست‌خورده، بیش از حد مضطرب، بیش از حد تحلیلگر، بدون اعتمادبه‌نفس، بی‌روح، طردشده، گمراه، در مسیر اشتباه، رسیده به ته خط، گیرافتاده در گذشته، نگران آینده، ناامید، ترسیده، مشکوک، بی‌گذشت، بدگمان، عصبانی و درمانده هستید، یا فقط در روزمرگی گیر افتاده‌اید،گری جان بیشاپ فردی‌ است که به او نیاز دارید و این صفحات برای شما نوشته شده است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
mahsa
۱۳۹۸/۱۲/۲۸

به نظرم کتاب خوبیه برخلاف بقیه نویسنده های کتاب‌های موفقیت سعی نکرده درباره تغییر بنویسه به جاش پیشنهاد میکنه بیایم خودمونو با همه شرایط بپذیریم

مرضیه
۱۳۹۹/۰۲/۱۳

یکی از بهترین کتابای خودیاری واقعا از نشر میلکان ممنون بابت کتابای خوبشون یکی از یکی بهتر

کاربر ۸۶۰۵۱۹
۱۳۹۹/۰۱/۲۰

ترجمه این‌ کتاب به قدری بده که آدمو پیر میکنه .... آخه دوست عزیز از گوگل کپی کردی ؟؟؟هر جمله رو سه بار باید بخونیم و هی تو ذهنمون کنار هم قرار بدیم

محمد
۱۳۹۸/۰۶/۱۸

این کتابای موفقیت همه مثل همن بجز چندتا کتاب بقیه دیگه بدرد نمیخورن

الف
۱۳۹۸/۰۶/۰۴

ماشالا ناشر کمر همت بسته سری کاری کتاب هایی با موضوع موفقیت و امید و...که موضوع تقریبا یکسان دارن بده به بازار

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۶۱)
به خودتان جرئت پریدن بدهید.
Amirali Varzandeh
«کسی بدون اشتیاق کاری را شروع نمی‌کند. بدون کارکردن هم آن‌را تمام نمی‌کند. جایزه‌ای برای‌تان فرستاده نخواهد شد. مجبورید آن‌را به دست بیاورید.» رالف والدو امرسون
arefeh_sh
آدم‌ها چیزی بیش‌تر از گفت‌گویی زنده نیستند، چه درونی و چه بیانی. گفت‌وشنودی در یک بدن، مشتی پوست‌واستخوان که حرف می‌زند، آن‌هم دربارهٔ همه‌چیز. حد این حرف هم، به‌قدر حد آن زندگی است. تمام.
Omega
مکالمه با خودتان مثل اتاقِ رخت‌کن زندگی‌تان است؛ جایی که همه‌چیز بررسی می‌شود و تدبیری برایش می‌اندیشید، جایی که نقشه‌های‌تان به وجود می‌آیند و از بین می‌روند
Amirali Varzandeh
واقعیت این است: چیزی که آگاهانه فکر می‌کنیم آن‌را می‌خواهیم، با چیزی که درحقیقت برای انجامش به‌سختی در اعماق ضمیر نیمه‌خودآگاه‌مان تلاش می‌کنیم، تناسبی ندارد.
arefeh_sh
اشتباه از این‌جاست که فکر می‌کنید زندگی روش خاصی دارد و شما فقط در حال گزارش چیزی هستید که می‌بینید؛ ولی چنین چیزی درحقیقت وارونه است. واقعیت این است: شما تجربه‌تان از زندگی را در مکالمه با خودتان خلق می‌کنید و بعد طبق آن عمل می‌کنید. همیشه هم در حال همین کار هستید. هیچ‌وقت، مطلقاً هیچ‌وقت، براساس خودِ زندگی عمل نمی‌کنید. چیزی که براساس آن عمل می‌کنید، نظرتان دربارهٔ زندگی است. به همین دلیل، زندگی چنین تجربهٔ متفاوتی برای هرکدام‌مان است. زندگی فقط وجود دارد. به عهدهٔ خودتان است که آن‌را چه بنامید. این‌را به خاطر داشته باشید که مجبور خواهید بود با آن‌چه می‌نامیدش، زندگی کنید؛ کاری که درحقیقت می‌کنید.
Meysam
این کتاب بیش‌تر با فراهم‌آوردنِ سؤالات و روشِ توجه‌کردن به مسائل، شبیه عامل شتاب‌دهنده‌ای است که چیزی را در شما به وجود می‌آورد و سبب می‌شود از راه جدیدی به زندگی‌تان نگاه کنید. الهام، انگیزه، علاقه و هرچیز دیگری که در زندگی‌تان در پی آن هستید، به عهدهٔ خودتان است؛ موضوعی که در گذشته، حال و آینده همواره همین‌طور بوده، هست و خواهد بود.
Meysam
یا پسرخواهری که هنوز در دههٔ بیست، سی، یا چهلم زندگی‌اش با بابا و مامان خود زندگی می‌کند و با این کار از استقلال، دستاورد، و رشد در دنیای واقعی اجتناب می‌کند، و راه گریز دیجیتالیِ پیروزی در بازی‌های ویدئویی و هرزه‌نگاری‌های اینترنتی را انتخاب می‌کند. لعنت، شاید بعضی از این‌ها چیزی باشد که شما در حال سروکله‌زدن با آن هستید. تمام این‌ها مثال‌های مشخص خودتخریبی‌اند.
Meysam
فصل دوم: زندگی تخریبی هیچ‌چیز به‌اندازهٔ میل انسان به حق‌داشتن مخرب نیست.
Meysam
این هم چیز تازه‌ای نیست. فیلسوفانی مانند هانس گئورگ گادامِر، ادموند هوسِرل، و مارتین هایدگر اهمیت زبان و این‌که چطور زبان تجربهٔ ما دربارهٔ همه‌چیزِ زندگی را می‌سازد، بررسی کرده‌اند. احساساتی که دارید، یا ندارید، در زبان‌تان ساخته شده است. حرف شما زندگی‌تان است، و آن‌را به‌وضوح در گردش‌های معمول و کوچک‌تان در دنیای خودتخریبی می‌بینیم. چنین چیزی ممکن است به کمی تفکر بنیادین از سوی شما نیاز داشته باشد؛ ولی در معنای بسیار واقعی، احساسات و گفت‌وگوهای شما در رقصی دائمی باهم به سر می‌برند، در طول زندگی از این‌سو به آن‌سو می‌جنبند و حرکت می‌کنند. به‌عنوان یک جامعه، به‌شدت به تغییر احساسات‌مان اعتیاد پیدا کرده‌ایم، به شادترشدن، مطمئن‌تربودن، و هرچیز دیگری. همهٔ این تغییر احساسات هم، بدون خطاب قراردادنِ چیزی که آن حالت‌ها را جذاب‌تر می‌کند، اتفاق می‌افتد. این تقصیر زندگی وحشتناکی نیست که ظاهراً دارید؛ بلکه از گفت‌وشنود دربارهٔ زندگی‌تان است که شما را تحت فشار خود دارد، و خوشبختانه بخش بزرگی از آن گفت‌وشنود ناپیداست. بنابراین شما بررسی‌اش نکرده‌اید؛ چیزی که در پس‌زمینه در حال اجراست.
Meysam

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۴۵ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۳/۱۴
تعداد صفحات۱۴۵صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۳/۱۴