با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
داستان‌های روبه‌رو؛ جلد دوم

دانلود کتاب داستان‌های روبه‌رو؛ جلد دوم

۴٫۵ از ۲ نظر
۴٫۵ از ۲ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب داستان‌های روبه‌رو؛ جلد دوم

جلد دوم مجموعه «داستان‌های روبه رو» حکایات و روایاتی درباره حضرت علی(ع) و امام حسن (ع) است که از منابع معتبری مثل بحارالانوار، حکمت‌نامه، سیره ابن هشام، نهج الحیات و... انتخاب شده‌اند. در این مجموعه، در قالب حکایت‌های کوتاه و داستانک، با سیره (اخلاق عملی و روش برخورد) پیشوایان دینی‌مان آشنا می‌شویم و خود را با آن الگوهای بی‌مانند می‌سنجیم تا دریابیم چه اندازه با ایشان همراهیم یا فاصله داریم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
کاربر ۱۱۶۴۳۵۴
۱۳۹۹/۰۶/۰۳

جزو بهترین کتاب های ک خوندم

MOHAMMAD AMIN MOHAMMADI POUR
۱۳۹۹/۰۲/۲۴

مقایسه ی موقعیت های امروز و تصمیماتمان با تصمیمات امامان در همان موقعیت ها.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۷)
در روزی که در جمع یاران سخن از انسان‌های زاهد بود، حضرت فرمود: - خدای متعال، معنای زهد را در دو کلمه از قرآن آورده است که اگر کسی به آن عمل کند زاهد روزگار است و آن دو کلمه این است: «لکیلا تأسوا علی ما فاتکم و لاتفرحوا علی ما آتاکم؛ برای آن‌چه از دست داده‌اید، تأسف نخورید و برای چیزی که به شما داده شده، خوشحال نشوید.» (حدید، ۲۳).
محمد عمار
شهید سیدحسن مدرس می‌گفت: «اگر من به خلاف بسیاری دیگر، آزادانه اظهار عقیده می‌کنم و هر حرف حقی را بی‌پروا می‌زنم، برای آن است که چیزی ندارم تا از دست بدهم. از کسی هم توقعی ندارم که چیزی به من بدهد. اگر شما هم بار خود را سبک کنید و کم‌توقع باشید، آزاد می‌شوید. باید جان انسان از هرگونه قید و بندی رها باشد تا بتواند انسانیت و آزادگی‌اش را حفظ کند.»
محمد عمار
به حسن‌بن‌علی (ع) گفته شد که ابوذر می‌گوید: «من نداری را از دارایی دوست‌تر دارم و بیماری را از تندرستی!» فرمود: «خدا ابوذر را رحمت کند! اما من می‌گویم که هرکس به آن‌چه خدا برایش خواسته راضی باشد، آرزو نمی‌کند که در حالت دیگر باشد.»
MOHAMMAD AMIN MOHAMMADI POUR
بنی‌صدر اولین رئیس‌جمهور کشور، داشت نزد حضرت امام از شهید بهشتی بدگویی می‌کرد که: «این آقا انحصارطلب است و نمی‌گذارد ما کاری بکنیم. همهٔ کارها را به دست خود گرفته و چه بسا بیاید و حرف‌هایی بزند و ذهن شما را نسبت به من خراب کند...» امام سری به تأسف تکان دادند و گفتند: «شما زیادی از آقای بهشتی شکایت می‌کنید اما والله ایشان تا این ساعت حتی یک کلمه پشت سر شما با من حرف نزده است.»
محمد عمار
«هرگاه به شما تحیت گویند، پاسخی بهتر دهید!» بهتر از دسته گلی که آن کنیزک هدیه کرد، آزادی اوست.»
MOHAMMAD AMIN MOHAMMADI POUR
«ای فرزندانم! به گونه‌ای با مردم زندگی کنید که اگر مدتی شما را ندیدند، مشتاق دیدارتان شوند و اگر از دنیا رفتید، در فقدانتان بگریند!»
MOHAMMAD AMIN MOHAMMADI POUR
«هرکس دل دیگری را شاد کند خدای متعال از آن شادی لطفی بیافریند که هرگاه غم و اندوه به آن شخص هجوم آورد، آن لطف چون سیلِ به سراشیب افتاده‌ای که فضله‌های شتران را می‌روبد و می‌برد غم و اندوه را از دل او بزداید.»
MOHAMMAD AMIN MOHAMMADI POUR

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۸ صفحه
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۳/۱۳
تعداد صفحات۱۶۸صفحه
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۳/۱۳