با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
خانه‌ای برای تعطیلات

دانلود و خرید کتاب خانه‌ای برای تعطیلات

۳٫۱ از ۹ نظر
۳٫۱ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب خانه‌ای برای تعطیلات  نوشته  طاهره زمانی بهابادی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب خانه‌ای برای تعطیلات

«خانه‌ای برای تعطیلات» رمانی تاثیرگذار از ربکا فیلت، نویسنده انگلیسی اهل لندن است که در لیست پرفروش‌های ۲۰۱۸ قرار داشت. این اثر یک ملودرام جنایی- خانوادگی است. فیلت در رشته ادبیات انگلیسی دانشگاه آکسفورد درس خوانده و اولین داستانش را در ۵ سالگی نوشته است.

کارولین و فرانسیس مشکلاتی دارند و تقریبا به مرز بحران رسیده‌اند که اتفاقی زندگی آنها را به بازی می‌گیرد. کارولین مدتی پیش برای تفریح در یک سایت معاوضه خانه ثبت نام کرده است اما حالا کسی پیدا شده که می‌خواهد خانه‌اش را با آنها معاوضه کند. آن هم خانه‌ای اعیانی در حومه لندن.

زن و شوهر برای دور شدن از فشارهای زندگی و به امید تغییر این پیشنهاد را قبول می‌کنند. کارولین کم‌کم با خانه تازه انس می‌گیرد اما اتفاقاتی کوچک و مکرر ذهن او را مشغول می‌کنند. او در هر جای خانه پا می‌گذارد، نشانه‌هایی از زندگی و علاقه‌های خودش می‌بیند. نشانه‌هایی از گذشته و رازی که او تلاش می‌کرده آن را پنهان کند. آیا کسی که خانه‌اش را با آنها مبادله کرده، کارولین را می‌شناسد؟ او چه کسی است و چرا این‌قدر همه‌چیز را راجع به او می‌داند؟

«غرق در افکارم هستم که به جلوی در می‌رسم؛ چنان راحت کلید را در فقل می‌اندازم انگار که واقعا خانه خودم است. به محض اینکه در را باز می‌کنم متوجه چیزی ناجور می‌شوم. قبل از آنکه اولین نُت را بشنوم، شمی غریزی پسم می‌کشد. موسیقی در راه پله طنین انداخته. چند ضرب را که می‌شنوم یادم می‌آید کدام آهنگ است، اما تنم زودتر از خودم آن را شناخته. قلبم گرمب گرمب می‌زند و پاهایم از خودم نیست و ناگهان هشیار می‌شوم.

از آخرین باری که تو را دیدم دیگر این آهنگ را نشنیده‌ام.»

رمان معمایی و پرهیجان «خانه‌ای برای تعطیلات» شما را همچون کارآگاهی برای کشف نتایج جدید مشتاق می‌کند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۷)
کاوه
۱۳۹۸/۰۲/۱۸

یک داستان پر هیجان راجع به خاطراتی که یادآوری شان هم خوشایند و هم ترسناک است.

𝓓𝓻. 𝓷𝓮𝓰𝓪𝓻
۱۳۹۹/۰۱/۱۳

داستان درباره فراز و نشیب های زندگی یک زوج است و اتفاقاتی که برایشان در تعطیلات تابستانی می افتد که مربوط به گذشته شأن است داستان کشش سطحی داشت موضوع جذابیی نبود ‌واکنش های بیروح شخصیت مرد رمان فرانسیس نسبت

- بیشتر
آذر صفایی
۱۳۹۹/۰۶/۲۸

اما در مورد این کتاب. ایده داستان عالی بود. اما ترجمه ناقص و ویراستاری نا کارامد و غلطهای املایی بسیار بسیار بسیار زیاد خیلی من را اذیت کرد. اما اگر مثل من میتوانید از روی نقص ها عبور کنید و بعداز ۴۰۰ صفحه گیج گیجی

- بیشتر
یا محمد مصطفی
۱۳۹۹/۱۲/۳۰

داستان چیز خاصی دنبال نمیکند خواننده رو جذب کنه تا آخر ادامه ندادم کسل کننده بود

♬ᑭᗩᖇᑎIᗩᑎ♬
۱۴۰۰/۰۲/۳۰

زیاد جالب نبود شخصیت کارولین رو اعصابم بود

alireza
۱۳۹۸/۰۳/۲۱

جالب نبود.ساختارش خوب بود،اما منو جذب نکرد.

maryam
۱۳۹۸/۱۲/۱۴

یک قصه معمولی رو جذاب و خلاقانه روایت کرده بود. ترجمه زیاد خوبی نداره. فصل‌های اول سردرگم و مبهمه.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۹)
تو نمی‌توانی به زندگی کسی برگردی مادامی که بخشی از آن زندگی هستی. آنچه بین ما گذشته، فراموش شدنی نیست. حتی پس از این همه مدت در عمق جان من است.
𝓓𝓻. 𝓷𝓮𝓰𝓪𝓻
دوست داشتن دیگری چیز شرافتمندانه‌ای نیست. عشق، یا هست یا نیست. یا اتفاق می‌افتد یا نمی‌افتد. عاشق بودن و فارغ شدن دست خود آدم نیست.
𝓓𝓻. 𝓷𝓮𝓰𝓪𝓻
چه آسان یقین انسان فرو می‌ریزد و این هولناک است. چه زود همه چیز از دست می‌رود.
𝓓𝓻. 𝓷𝓮𝓰𝓪𝓻
حقیقت این است که، در پسِ ابهام آمیزترین اشارات به تمام کردن همه چیز، تا به حال راجع به این حرف نزده‌ایم که بعد رفتن او چه می‌شود.
𝓓𝓻. 𝓷𝓮𝓰𝓪𝓻
آن لحظه‌ای که چیزی را در دست می‌گیری و می‌دانی که می‌توانی هر کاری با آن بکنی، قدرت محض است. زندگی پر از ناملایماتی است که ناغافل سراغ انسان می‌آید. اگر این میان بتوانی فضای کوچکی بسازی که تحت کنترل خودت باشد، و این فضا تو را از جنون حفظ کند، چه بهتر.
𝓓𝓻. 𝓷𝓮𝓰𝓪𝓻
به خشکی می‌گوید: «مردها سر وته یک کرباسند.
𝓓𝓻. 𝓷𝓮𝓰𝓪𝓻
از هر وقت دیگری مطمئن‌ترم که عاشقش هستم، که اگر رهایش کنم تا آخر عمر خود را نخواهم بخشید. نمی‌دانم چرا
𝓓𝓻. 𝓷𝓮𝓰𝓪𝓻
بطری شراب می‌آورد، از دیدن دست‌های درهم حلقه شده مان، لبخندی به رضایت و نیکی می‌زند. اگر به او بگویم که واقعیت قضیه چیست، حتما نظرش عوض می‌شود. وقتی شراب سرد و تازه را می چشم، این فکر که من یک روسپی‌ام به نظرم خنده‌دار می‌رسد. من چنین آدمی نیستم. من چنین احساسی ندارم.
𝓓𝓻. 𝓷𝓮𝓰𝓪𝓻
وقتی کسی مسبب اندوه توست، می‌خواهی که او را بیازاری. می‌خواهی همان بلایی را سرشان بیاوری که سرت آورده‌اند. عدالت یعنی همین نه یک دادگاه با داوری و مجازات ناکافی که متهم را از آن گریز باشد. چیزی عمیق‌تر، چیزی اساسی‌تر.
𝓓𝓻. 𝓷𝓮𝓰𝓪𝓻

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۸۴ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۲/۰۲
تعداد صفحات۲۸۴صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۲/۰۲