با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب یادداشت‌های امیراسدالله علم؛ دفتر اول اثر اسدالله علم

دانلود و خرید کتاب یادداشت‌های امیراسدالله علم؛ دفتر اول

۴٫۹ از ۳۴ نظر
۴٫۹ از ۳۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب یادداشت‌های امیراسدالله علم؛ دفتر اول  نوشته  اسدالله علم  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب یادداشت‌های امیراسدالله علم؛ دفتر اول

کتاب هفت جلدی «یادداشت‌های امیر اسدالله علم» در دو دفتر و به همت علینقی علیخانی و همکاری انتشارات مازیار منتشر شده است. این یادداشت‌ها یکی از مهم‌ترین آثار تاریخ معاصر ایران به شمار می‌روند و قبلا بارها تجدید چاپ شده‌اند. مجموعه‌ای که پیش روی شما است، کاملترین نسخه یادداشت‌های علم است.

اسدالله خان عَلَم امیر قاینات متولد مردادماه سال ۱۲۹۸ در بیرجند و متوفی در ۲۵ فروردین ۱۳۵۷ در آمریکا، مشهور به اسدالله علم، یکی از مهم‌ترین چهره‌های سیاسی دوران محمدرضاشاه پهلوی و وزیر دربار و نخست‌وزیر ایران از سال ۱۳۴۱ تا ۱۳۴۲ بود.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۴)
احسان
۱۳۹۹/۰۱/۰۷

**مطالعه نسخه چاپی** در مورد ارزش تاریخی کتاب به اندازه کافی گفته شده و من به دو نکته دیگه اشاره می کنم. اول طنز خفیفی که در کلام علم هست و خوندن متن رو جذاب می کنه و دوم شاعر مسلکی علم

- بیشتر
mohamad
۱۳۹۸/۰۵/۱۴

به نظرم هر ایرانی باید یکبار هم شده این کتاب را بخواند تا گوشه هایی از واقعیت های تاریخ معاصر ایران متوجه شود با این توضیح که کتاب خاطرات یک دلسپرده به محمد رضا و رضا شاه بوده و به

- بیشتر
gharibimohammad
۱۳۹۹/۰۱/۰۷

من این کتاب را قبلا خریداری کردم خیلی نگارش روانی داره، و چون نوشته نزدیکترین شخص به شاهه میشه گفت مستند هم هست،

m azarneyvand
۱۴۰۰/۰۱/۱۱

کتاب خوبیست ولی چرا اینقدر گرون؟!

معصومه
۱۳۹۹/۰۵/۲۷

ممنون که تو طاقچه بینهایت گذاشتینش😍😍😍😍😍😍 هنوز کتابو نخوندم بعد از خوندنش نظرم رو تکمیل میکنم😊😊

س م
۱۳۹۹/۰۷/۱۴

ای خدا... چقدر این دو‌ جلد کتاب گرونه... کاش تخفیف بخوره

niknam
۱۴۰۰/۰۱/۰۲

تو مصاحبه ای که آقای دکتر عالیخانی با صدای آمریکا داشته گفته بود علم خاطراتش رو در بانک سوییس نگهداری میکرده

F Sabity
۱۴۰۰/۱۱/۱۷

سلام وقت بخیر اندکی در ارتباط با یادداشت های علم؛ در ابتدا باید بگویم این کتاب گزارشات خود اسدالله علم(جزئی از نزدیک ترین افراد به شاه) است که بر طبق وصیتی که به دختر خود کرد بعد از مرگ خود

- بیشتر
سپیده دم اندیشه
۱۴۰۰/۰۷/۱۶

واااااااا🤩🤩🤩🤩🤩🤩، چند وقت بود دنبال این کتاب می گشتم سپاس طاقچه جانم ❤❤❤❤❤❤❤❤، ارزش تاریخی بالایی دارد

حسین
۱۳۹۹/۱۲/۰۳

سلام.عالیه!!!

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۷۴)
جشن‌های دو هزار و پانصد سال شاهنشاهی ایران را آن چنان که شاه آرزو داشت برپا ساخت و جزیره کیش را که قرار بود با اجرای برنامه‌ای جامع، مرکزی برای جلب سیّاح از شیخ‌نشین‌های خلیج‌فارس گردد، در عمل تبدیل به کانون بسیار لوکسی برای شاه و اطرافیان او کرد.
Javad Sobouti
بعدازظهر پادشاه تایلند و ملکه‌اش که مهمان رسمی بودند آمدند. آن‌قدر که از ملکه تعریف می‌شنیدم نبود. به شهبانو عرض کردم، نه تنها خوشگل نیست، کنیز شما هم نمی‌شود. خندیدند.
معصومه
مصدّق مظهر آرزوهای ملّت برای گرفتن حقّ کشور و تأمین آینده‌ای بهتر بود.
parisa.h.25
وقتی سر شام رفتم از من پرسید: آیا میل داری با دختر قوام ازدواج کنی؟ تعجّب کردم که این چه حرفی است! گفتم: دختر قوام کیست؟! گفت: دختر قوام شیرازی، همان کسی که پسرش داماد شاه و شوهر شاهدخت اشرف است. گفتم: چنین مطلبی را اصلاً فکر نکرده بودم از کجا سر‌چشمه می‌گیرد؟ گفت: امر شاه است! گفتم می‌توانم بگویم نه! گفت: نه!
معصومه
برنامه آموزش و بهداشت رأیگان نیز چندان معناًیی نداشت. در ۱۳۵۵ تنها ۷۵٪ کودکان به آموزش دسترسی داشتند، آن هم در شرایطی که حتّی در پایتخت مدرسه‌ها تا سه نوبت کار می‌کردند و شمار شاگردان هر کلاس به ۸۰ـ۷۰ تن می‌رسید. بر پایه گزارش سال ۱۹۷۹ بانک جهانی، درصد اشخاص بالغ باسواد در ۱۹۷۵، در تانزانیا ۶۶، در ترکیه ۶۰ و در ایران ۵۰ بیش نبود، هم‌چنین در ۱۹۷۷ انتظار عمر متوسط در ترکیه ۶۰ در ایران ۵۲ و در هندوستان و تانزانیا ۵۱ سال بود. به زبان دیگر چه در زمینه آموزشی و چه در زمینه بهداشتی، وضع ایران از کشورهایی که درآمد کمتر یا خیلی کمتر داشتند، بهتر نبود.
mo az
معلوم گردید به واقع عَلَم شخصاًً این خاطرات را به دور از چشم محمد‌رضاشاه تهیّه و تنظیم می‌کرد ولی از آنجا که وحشت آن را داشته که مبادا آنچه را که می‌نویسد به دست شاه برسد. در تدوین مطالب طوری قلم را به کار می‌گیرد که اگر چنین اتفاقی افتاد مشکلی برای او ایجاد نشود.
معصومه
کم‌کم مردم فهمیدند که ما حتّی زندگی شخصی خودمان را هم وقف آن‌ها کرده‌ایم.
کاربر ۱۵۷۹۱۵۳
امشب ساعت یک صبح است که به تهران برمی‌گردم. در این جا خبر مهمّی نبوده جز این که رادیو لندن گویا به انتخابات ایران حمله کرده است. یکی نمی‌پرسد پدرسوخته‌ها به شما چه ربطی دارد؟ بر فرض انتخابات ایران خراب، به رادیو لندن چه مربوط است؛ مگر شما فضول‌باشی محلّه هستید؟ از آن بدتر آن که روزنامه اطلاعات هم جواب داده است، یعنی مدرک باقی گذارده.
محمد
چون روز عاشورا بود، حوالی ظهر تکیّه دزآشیب رفتم. بعدازظهر برای مجلس ( کاخ) گلستان، ( که) عزاداری از طرف شاهنشاه است رفتم، جلسه خیلی پُر بود. جمعیتی در حدود بیست و پنج هزار نفر و خیلی آبرومند.
معصومه
شاهنشاه عزیزم سر حال بود.
معصومه

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۲۷ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۰/۱۶
شابکundefined
تعداد صفحات۱۰۲۷صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۰/۱۶