با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مارچ

دانلود و خرید کتاب مارچ

۳٫۴ از ۵ نظر
۳٫۴ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مارچ  نوشته  جرالدین بروکس  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب مارچ

وقت آن رسیده است تا رمان «مارچ» جرالدین بروکس، برنده پولیتزر ۲۰۰۶ را در طاقچه بخوانید.

جرالدین بروکس پس از انتشار کتاب تحسین‌برانگیزش، «سال‌های شگفتی» که پر از شور هیجان و ترسیم جزئیات دقیق بود، در کتاب «مارچ» استعداد خود را در واکاوی ویرانی‌ها و چالش‌های اخلاقی دوران جنگ داخلی امریکا از منظر آقای «مارچ»، شوهر غایب داستان «زنان کوچک» لوئیزا می‌الکات، به کار گرفته است.

در داستان زنان کوچک که از یک کریسمس غمگنانه در خانه مارچ آغاز می‌شود، پدر خانواده حضور ندارد، چون به عنوان کشیش لشگر عازم جبهه شده است اما در بخش‌های پایانی داستان، تلگرامی به دست مادر خانواده مبنی بر بستری بودن همسرش در بیمارستان می‌رسد و مادر مدتی به بالین پدر می‌رود. بحران ایجادشده زمانی تمام می‌شود که آقای مارچ به‌صورت غیرمنتظره‌ای در عید سال نو وارد خانه می‌شود و بدین ترتیب، رمان الکات با این دیدار مجدد به پایان می‌رسد. اما آقای مارچ کجاست؟ چرا خبری از او نداریم؟ بروکس در رمانش برای شما از شخصیت آقای مارچ و اوضاعش در جنگ می‌گوید.

آقای «مارچِ» بروکس، شخصیتی حساس و دچار بحران‌های درونی است که در یکی از سیاه‌ترین دوره‌های تاریخ امریکا (جنگ داخلی)، به دنبال آن است تا میان انجام وظایف خود در جبهه و انجام وظایفش در قبال خانواده خود، توازنی ایجاد کند.

مارچ که هنگام ورود به ارتش مردی ایده‌آلیست بوده و به خاطر آرمان‌هایش می‌جنگیده، در میانه جنگ دچار دودلی و تردید می‌شود و مرز میان حق و باطل را بسیار مبهم می‌یابد، او در ادامه راه خود مامور می‌شود تا به برده‌های آزاد شده به دست شمالی‌ها تعلیم نظامی دهد غافل از این که به مکانی پرحادثه پاگذاشته که او را تا سرحد مرگ می‌کشاند.

شخصیت آقای مارچ در این کتاب مردی تصویر شده که باوجدان، پر از عشق به همنوع و خانواده‌دوست است. او حتی سختی‌های جنگ را برای همسرش نمی‌نویسد و در نامه‌نگاری با او بیشتر از زیبایی‌ها حرف می‌زند و درنهایت خانواده در این اثر هم همچون اثر الکات، پررنگ‌تر از هر امری رخ می‌نماید:

«آیا به یاد داری صفحات آغازین و پایانی کتاب‌هایی با کاغذهای ابروباد را که در عصرهای پاییزیِ آکنده از خش‌خش برگ‌ها همچون همین روزها برایت می‌خواندم؟ اگر به یاد داری، پس عزیزترینم، تو می‌توانی آسمان را آن‌گونه که من امشب می‌بینم مشاهده کنی چرا که رنگ‌ها در آسمان درست همانند آن وفور شادی به چرخش در آمده‌اند.»

بروکس در این داستان تاثیرگذار و انسانی، برای ساختن و پرداختن شخصیت آقای مارچ از زندگی‌نامه و دفترهای خاطرات پدر لولیزا می الکات، نویسنده داستان زنان کوچک و نامه‌های او به خانواده‌اش استفاده کرده و الهام گرفته است؛ حتی گاهی عین کلمات برانسون الکات را در رمانش آورده است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
کتاب ها رو بیش تر از آدم ها دوست دارم
۱۳۹۸/۰۴/۲۷

رمان خوشخوان و بسیار روانی است که ترجمه ی خوب مترجمش بر جذابیت مطالعه ی آن افزوده است.داستان‌ ِ آشنای سوء‌استفاده‌ی گروه‌ها و دسته‌جات مختلف سیاسی از شعارهای انسان‌دوستانه و شرافتمندانه به منظور دست‌یابی به اهداف و منافع (پنهان) خویش

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۶۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۹,۹۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
شابکundefined
تعداد صفحات۳۶۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۹,۹۰۰تومان
نوع فایلEPUB

تجربه بهتر در اپلیکیشن