با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
روابط متکامل زن و مرد

دانلود و خرید کتاب روابط متکامل زن و مرد

۴٫۳ از ۵۳ نظر
۴٫۳ از ۵۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب روابط متکامل زن و مرد  نوشته  علی صفایی حائری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب روابط متکامل زن و مرد

کتاب «روابط متکامل زن و مرد»حاصل دو نوشته و یک سخنرانی درباره ازدواج و روابط زن و مرد از زنده یاد علی صفایی حائری است. ازدواج، ارزش ازدواج و وظایف همسران، موضوع تساوی زن و مرد در شغل، ارث و میراث و دیه و...، حجاب و آزادی‌های مشروع زن و مرد و روابط کامل‌کننده زن و شوهر موضوعاتی هستند که در این اثر بررسی شده‌اند: «این یک حقیقتی است که اگر من همسری انتخاب می‌کنم، شرایطی می‌گذارم، می‌گویم این آدم، آدم مهربانی است؛ اینطوری نیست که تا آخرین لحظه زندگی‌اش همین خط مستقیم محبت را طی کند. لحظه‌هایی هم می‌شود که در دلش بغض می‌آید، نفرت می‌آید، خستگی می‌آید. حالا یا به حق یا به ناحق. مسأله این است که من با بغض و خستگی و نامهربانی او چگونه برخورد کنم. ما خیال می‌کنیم اگر دوستی گرفته‌ایم که، صالح است، خوب است تا آخر مراحل زندگی‌اش همین خط را مستقیم طی می‌کند. نوسان‌های آدم‌ها، فراز و نشیب آنها، ارتجاع و اقتحام آنها را ارزیابی نمی‌کنیم. چه بسا در یک مرحله‌ای برگردد، در یک مرحله‌ای فرو برود. فرو رفتن آدم‌ها، عقب گرد آدم‌ها را اگر حدس بزنیم، آن وقت در ارتباط با آنها این را می‌آموزیم که برای شرایط گوناگون آنها چگونه حساب باز کنیم.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲۵)
آبرنگ
۱۳۹۸/۰۳/۰۲

مختصر، مفید، کاربردی، با زبان ساده راهکارهای عملی برای بهبود روابط ارایه میده❤ البته برای رابطه هایی که دوطرف گوش شنوا داشته باشن و واقعا بخوان تو این زمونه پر از جدایی باهم زندگی کنن 👂💑

آ سید مهدی
۱۳۹۹/۰۳/۰۴

محشرست، محشر من نسخه چاپیشو سال‌ها پیش خوندم و با تطبیق با نظریات روانکاوی متوجه شدم که چقدر این کتاب دقیق و باریک‌بین هست 👌

MSadra
۱۳۹۹/۰۵/۱۹

سلام صرفا در مورد زن و مرد نیست و خیلی جاها در مورد کلیت و کلید های روابط انسانی توضیح داده شده اونم با دید کاملی مثل دید عین صاد کتاب درعین کم حجم بودن بسیار کامله و حاکی از دید جامع نویسنده

- بیشتر
حیران
۱۳۹۹/۰۲/۰۹

از بهترین کتاب هایی که درباره رابطه زن و مرد و خدا خوندم. علی رغم صفحات کم بسیار کاربردی و عمیق هست.

fateme
۱۳۹۸/۱۲/۲۸

چقدر عمیق درک کرده و توصیف میکنه و مثال میزنه و راه حل میذاره. جوری که باورت نمیشه قابل حل باشه یا قانع بشی.

HMS6312
۱۳۹۹/۰۸/۰۴

کتاب در مجموع میخواد بگه ما باید برای این مسئله آماد باشیم که همه چی بر اساس پیش بینی های ما پیش نخواهد رفت... در واقع ما نمی‌دانیم که چه اتفاقی می‌افتد ، اما باید بدانیم چه باید بکنیم... و خوب

- بیشتر
0440466563
۱۳۹۹/۰۱/۲۵

کتاب مفید و کاربردی است. ولی حیف به مسائل بسیار خلاصه و موجز پرداخته شده. گاهی در یک صفحه ۶-۷ نکته مهم بیان شده.

امیررضا مزیدابادی فراهانی
۱۳۹۹/۰۲/۱۸

عالی و کاربردی برای زوج های پیر و جوان!

رهگذر خورشید
۱۳۹۸/۰۲/۳۱

خیلییی خلاصه بود نکاتش .

m.v
۱۳۹۹/۰۶/۰۷

خیلی عالی و کاربردی بود اولین کتابیه که کامنت گذاشتم توصیه کنم

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۳۴)
آن کس که نیرومندتر و با ظرفیت‌تر است، بار بیشتری را برمی‌دارد. تو که پای زندگی هستی، رجل و مرد خانه هستی، از بارها شانه خالی مکن. تو که پیوند را خواسته‌ای به جدایی فکر نکن، حتی اگر همسر تو جدایی را خواست و تو هم در دل خواستار بودی، شتاب نکن. جوان‌مرد، باری را که برداشته به زمین نمی‌کوبد و حتی تا آنجا که معقول است، زمین نمی‌گذارد.
آبرنگ
در بیان قرآنی نمی‌گوید همسری با همسر آرام می‌شود، که می‌گوید: لِتَسْکنُوا اِلَیها، نه لتَسکنوا بها. آدم‌ها و تمامی دنیا نمی‌توانند دل بزرگ یکدیگر را پر کنند، اما در کنار یکدیگر و همسو و همراه یکدیگر، به تعادل و سکونی دست می‌یابند.
abbas aghaei
عمل و شغل ملاک ارزش نیست که عمل‌ها را با عامل‌ها و انگیزه‌هایش می‌سنجند
اِیْ اِچْ|
یاد بگیرید اگر درگیری اتفاق افتاد این درگیری را چطور حل کنید. مثلا من با همسرم دعوا کردم، به هم اهانت کردیم. این اهانت یک مسأله است، ولی این اهانت را چطور پاک کنیم؟ من دستم خون آمده، این خون را چه طور پاک کنم؟ همین طور به همه جا بمالم؟! اهانت را بروم به مادرم، به مادر بزرگم، خانواده‌ام، بستگان دورم نشان بدهم، حتی فاکس کنم! چه لزومی دارد؟ چه لزومی دارد که من مسائلم را به سر کوچه و بازار بکشانم؟
آبرنگ
فرزندان خود را راه رفتن بیاموز، به دوش نکش. میان آنها و مشکلاتشان حایل نشو. بگذار مشکل را تجربه کنند و راه حل را بیاموزند.
abbas aghaei
در محبت یا گفت و گو، حدّ نگه دار، تا آنجا که هنوز به جمله‌هایی از تو مشتاق هستند، خاموشی تو شیرین است. دلزدگی، حتی از محبت، نفرت انگیز است. به همان اندازه‌ای محبت و اقبال داشته باش که طرف تو نیاز دارد، نه به اندازه‌ای که تو داری. هنگام راحتی و انس، در دل بهار زندگی، از پاییز هم یادی بکن.
abbas aghaei
می‌گویند هر چه را بتوانید جواب بدهید دیگر با این نابرابری در خون بها چه می‌کنید، که دیهٔ زن نصف دیهٔ مرد است. و ارزش خون او نصف خون بهای مرد. اینکه دیگر قابل توجیه نیست. اشتباه از اینجا برخاسته که ما برای دیات و خون بها، ارزش انسانی قائل هستیم، در حالی که دیه در رابطه با کارایی و ارزش اقتصادی است. به همین خاطر، اگر دو دست یک نفر را قطع کنند، دیهٔ آن برابر با کشتن و نابود کردن است و همین طور اگر دو چشم یا دو پا یا تخمدان‌ها یا گوش‌ها را ببرند، هر کدام برابر یا دیهٔ کامل حساب می‌شوند. این مسأله نشان می‌دهد که دیه ارزش انسانی را توضیح نمی‌دهد، که فقط در رابطه با کارایی و ارزش اقتصادی است. و از آنجا که کار مرد و مسؤولیت مرد بیشتر است و ارزش اقتصادی آن زیادتر است، ناچار دیهٔ این دو هم با هم تفاوت دارد.
آبرنگ
به اسارت رفتن زینب عریان را، توجیه می‌کند
sara.kh
مسأله این نیست که من پاکم، مسأله این است که اگر کسی با عمل من گندید، ناچار گند او به من هم سرایت می‌کند، که من در جامعهٔ مرتبط زندگی می‌کنم. و مسأله این است که من از محدودهٔ حصارها و دیوارهای من و خودم گذشته‌ام و در من تمام خلق گنجانده شده و عشق آنها در دل من هم نشسته است. مادرهایی که داروهای سمی را از دسترس بچه‌های فضول دور نگه می‌دارند، از همین عشق سرشار شده‌اند. و این است که بریز و بپاش نمی‌کنند. و بزن و برو نیستند. این عشق و آن ارتباط و پیوستگی، این دو عامل مانع این است که تو به گندیدگی و آلودگی دیگران بی‌اعتنا باشی؛ که در هستی نظام یافته و در جامعهٔ مرتبط نمی‌توان ولنگار و بی‌تفاوت بود. و اما داستان پاکی دل، ناچار پاکی عمل را به دنبال خواهد آورد، که درخت زنده بار خواهد داد و دل پاک، عمل پاک خواهد آورد.
آبرنگ
ما اکثرآ هم با خدا دعوا داریم، که تو چرا این کار را کردی، چرا این کار را نکردی، گویا ما حاکمیم. کأَنَّ لِی التطوّل علیک، ما مسلطیم در مورد او جدال می‌کنیم. ما برای خدا جایگزین داریم. خودمان، هوس‌هامان، عادت‌هامان، علممان، آموزش‌هایی که یافته‌ایم یا به سسیستم‌هایی که رسیده‌ایم، در حالی که اینها جایگزین نمی‌توانند باشند. علم محدود است. موجودی آدمی محدود است و قلمروی که تو می‌خواهی انتخاب کنی خیلی گسترده‌تر از مجموعهٔ امکاناتی است که تو داری.
آبرنگ

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۸۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۳,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۹/۰۷
تعداد صفحات۸۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۳,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۹/۰۷