با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مأموریت در قصر

دانلود و خرید کتاب مأموریت در قصر

۴٫۸ از ۳۰ نظر
۴٫۸ از ۳۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مأموریت در قصر  نوشته  سعید محمدی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب مأموریت در قصر

«مأموریت در قصر» نوشته سعید محمدی روایت دوره پایانی زندگی علی بن یقطین است، زمانه‌ای که او در دستگاه حکومتیِ بنی عباس نفوذ دارد و سعی می‌کند در عین پرده‌پوشی و تقیه، ارتباط بین خودش و امام و شیعیان را حفظ کند و بتواند نسبت به انجام وظایف خود در راستای حمایت از شیعیان و شبکه وکالت اقدام کند.

داستانی درباره عشق و اعتماد به امام کاظم (علیه السلام) و عنایت امام به دوستانش و دستگیری در سختی‌ها.

رمان در سه فصل روایت می‌شود که هر فصل بخش‌های مختلفی دارد. ساختار یکپارچه و پرتعلیق اثر، مخاطب را تا انتهای رمان با خود همراه می‌کند.

تصویرسازی‌های محمد صادق، از صحنه‌های مختلف رمان، بر جذابیت بصری رمان افزوده است و رغبت خواننده را به کتاب بیشتر می‌کند.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

«سرباز وارد خانه شده و مستانه به دختر جوان نزدیک می‌شود. از سمت دیگر، زن میان سالی که مادر دختر است، با چوبی در دست به سرباز حمله می‌کند، اما قبل از رسیدن زن به او، سرباز، شمشیرش را در شکم او فرو می‌برد، زن در حالی که دستانش را روی شانه سرباز گذاشته، آرام زانوهایش بی‌رمق شده و می‌نشیند. سرباز شمشیر را از شکم او بیرون می‌کشد و زن با چشمانی باز از پشت به زمین می‌خورد و سرش به سمت راستش می‌چرخد. دختر جوان که انگار سحر شده، توان گریختن را در خود نمی‌بیند، قدرت فریاد زدن هم ندارد. سرباز با ولع به سمت او می‌رود…»

و یا در بخش دیگری می‌خوانیم: «هارون که با این اوضاع پیش آمده، مستی از سرش پریده است، با سرعت به سمت صندوقچه رفته و سراسیمه آن را باز می‌کند. لباس زربافت خز را از داخل آن بیرون می‌کشد. نه تنها حارث، یحیی و عبدالله، بلکه خود علی نیز از دیدن لباس متعجب و متحیّر است. تمام وجود علی را آرامش عجیبی فرا می‌گیرد…»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲۰)
سرگشته
۱۳۹۸/۱۲/۲۷

کتاب داستان بسیار خواندنی و مناسبی است و برای رده سنی نوجوان مناسب است

سادات
۱۳۹۷/۱۱/۰۴

کتاب مصور هست و بیشتر مناسب گروه سنی نوجوون هاست. اگر اطلاعت تاریخی-مذهبی شون کمه و انگیزه یا حوصله شو ندارن، این کتاب بهونه ی خوبیه برای آشنایی با جناب بن یقطین و همچنین گوشه هایی که زندگی امام کاظم‌علیه السلام

- بیشتر
م.ی
۱۳۹۹/۰۴/۲۷

با عرض سلام؛ من کتاب را به شکل چاپی تهیه و مطالعه کردم و حقیقتا کتاب خوبی بود. با وجود این که کتاب تحت عنوان کتاب نوجوان چاپ شده ولی مطالعه ی آن را به بزرگسالان نیز توصیه می کنم.

amir2050
۱۳۹۹/۰۷/۱۶

کتابی فوق العاده زیبا و عالی بود... پیشنهاد میکنم حتما این کتاب رو مطالعه کنید. داستان تاریخی مهم و پُر رمز و رازی رو روایت کرده، که درس‌های زیادی برای همه‌ی ما داره...

alir.sf.313
۱۳۹۹/۰۱/۱۰

سلام بر امام موسی کاظم(ع) و یار ایشان علی ابن یقطین که شخصیت اصلی این داستان است. مردی که در ابتدا فکر میکنید چقدر ظالم است ولی وقتی از نااهلان جدا شود ، تبدیل به یک مسلمان رافضی می‌شود. فردی

- بیشتر
امامی
۱۳۹۸/۰۹/۲۸

عالیییی بود

amir
۱۳۹۹/۰۷/۲۲

خیلث خوب است

ایران
۱۳۹۹/۰۱/۲۲

درس بزرگ این کتاب قضاوت نکنیم انچه را که می بینیم

رحیل
۱۳۹۹/۰۹/۱۴

شروع به نوشتن چنین داستان‌هایی خوبه. ولی همونطور که بقیه گفتن تصویر پردازی اش عجیب غریبه، نمیدونم توی نرم افزار اینطوره یا کتاب چاپی اش هم همینه. به نظرم می شد برای علی بن یقطین کتاب پر ملات تری نوشت. انگار

- بیشتر
سیدامین طه مدنی
۱۳۹۹/۰۹/۲۰

خیلی خوب بود برای نوجوانان عالی است

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۹/۱۴
تعداد صفحات۱۹۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۹/۱۴