با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آینده‌ی ذهن: کندو کاوی علمی برای فهمیدن، بهسازی و توانمندسازی ذهن

دانلود و خرید کتاب آینده‌ی ذهن: کندو کاوی علمی برای فهمیدن، بهسازی و توانمندسازی ذهن

۴٫۳ از ۹ نظر
۴٫۳ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آینده‌ی ذهن: کندو کاوی علمی برای فهمیدن، بهسازی و توانمندسازی ذهن  نوشته  میچیو کاکو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب آینده‌ی ذهن: کندو کاوی علمی برای فهمیدن، بهسازی و توانمندسازی ذهن

میچیو کاکو، فیزیکدان و نویسنده نام‌آشنا ما را به گشت و گذار در سرزمینی به نسبت ناشناخته می‌برد. خواننده در این کتاب در کنار آشنایی با ساختار و سازوکار مغز، با تکنولوژی‌های مربوط به آن هم روبه‌رو می‌شود و می‌فهمد که دانشمندان در این وادی چگونه پیش می‌روند و آخرین دستاوردها درباره ذهن چیست و چگونه می‌توان به مدد آنها بر ناتوانی‌های جسمی-ذهنی غلبه کرد و آیا تله‌پاتی و روان‌جنبانی شدنی است؟

کاکو در این کتاب ما را به گوشه‌های پنهان و وهمناک مغز می‌برد و مغاک بیماری‌های روانی را نشانمان می‌دهد. آگاهی و خویشتن که همیشه مورد توجه بشر بوده، در این کتاب تعریفی نو از دید یک فیزیک‌دان می‌یابند. نظریه «فضا، زمان آگاهی» و نیز ارتباط نظریه کوآنتوم و اگاهی به بحث کشیده می‌شود.

آینده ذهن کتابی خواندنی برای کسانی است که مشتاق دانستن رمزو رازهای مغز اند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
asrin.sharifi
۱۳۹۸/۰۴/۲۹

در کل کتاب خوبیه ولی اگه کتابای علمی رو افرادی ترجمه کنن که در اون ضمینه تخصص دارن بهتره. ترجمه بعضی از کلمات در مورد دستگاه ام آر ای یا در مورد بخش های مختلف مغز لغات مصطلحی نیستن و

- بیشتر
Mash
۱۳۹۷/۱۱/۲۹

بی‌نظیره. مطالب علمی بسیار جذاب و خواندنی درباره مغز.

Shahram Moayedi
۱۳۹۷/۰۹/۱۱

از مترجمین عزیز تقاضا میکنم به جای برگردان ثقیل و اشتباه ترکیب کلمات و نشان دادن سواد ، با فهم اون ترکیب در جمله کمک به انتقال هر چه بهتر مفهوم بکنند . مچکرم

⚽️ kaka ⚽️
۱۳۹۷/۱۱/۱۱

چرا بقیه کتابای میچیو کاکو رو نمیذارید؟ از همین انتشارات مازیار کتابای خیلی خوبی ازشون چاپ شده که اگه صد بارم بخونیمشون باز جذابن

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۹)
تکیه‌کردن بر دولت برای حفاظت از حریم خصوصی شما مانند آن است که از یک آدم هیز بخواهید برایتان پرده‌کرکره نصب کند.
سینا علیمرادی
تله‌پاتی موضوع داغ پژوهشی در دانشگاه‌های سرتاسر جهان است، که در آن دانشمندان با استفاده از حسگرهای پیشرفته توانسته‌اند واژه‌ها، تصاویر، و اندیشه‌های درون مغز افراد را بخوانند.
سینا علیمرادی
برای پی‌بردن به بزرگ‌ترین رازهای گیتی، نیازی به داشتن توانایی‌های تله‌پاتیک یا ابرانسانی نیست. کافی بود که آدم از ذهنی باز، مصمم، و کنجکاو برخوردار باشد.
سینا علیمرادی
چون تنها در ۱.۵ درصد DNA خودمان با شامپانزه تفاوت داریم، معنایش آن است که ما به احتمال در حدود شش میلیون سال پیش از شامپانزه‌ها جدا شده‌ایم.
سینا علیمرادی
هرکسی می‌داند که آگاهی چیست: چیزی است که هر شب وقتی به خوابی بی‌رویا فرو می‌روید ترک‌تان می‌کند و فردا صبح که بیدار شدید بازمی‌گردد
سینا علیمرادی
روزی دانشمندان شاید " اینترنت ذهن"، یا برین‌نت، را بسازند که در آن اندیشه‌ها و عواطف الکترونیکی به گوشه و کنار جهان فرستاده می‌شوند.
نفیسه
حتا شاید بتوانیم این حافظه‌ها را به اشتراک بگذاریم. روزی دانشمندان شاید " اینترنت ذهن"، یا برین‌نت، را بسازند که در آن اندیشه‌ها و عواطف الکترونیکی به گوشه و کنار جهان فرستاده می‌شوند. حتا از رویاها فیلم‌برداری ویدیویی خواهد شد و سپس به سرتاسر جهان " برین‌میل" می‌شود. تکنولوژی می‌تواند قدرت بهسازی هوش را به خودمان نیز بدهد. در فهم توان‌های خارق‌العاده‌ی " دانایان" که توانایی‌های ذهنی، هنری، و مکانیکی آنان به راستی شگفت‌انگیز
Arash Nik
شاید رویاها کلید فهم حالت‌های دگرگشته‌ی آگاهی باشند.
سینا علیمرادی
مدت‌های مدید رویاها با پیشگویی همراه دانسته شده است، ولی در دوران جدید آن‌ها عامل کشف علمی هم قلمداد شدند. این ایده که تراگسیلنده‌های عصبی می‌توانند حرکت اطلاعات گذری از سیناپس را تسهیل کنند، که بنیان عصب‌شناسی را می‌گذارد، در رویا به ذهن اوتو لووی فارماکولوژیست رسید. به همین ترتیب، در ۱۸۶۵، آگوست ککوله خوابی در مورد بنزن دید که در آن پیوندهای اتم‌های کربن زنجیری ساختند که سرانجام دور خودش پیچید و به شکل دایره در آمد، درست مانند ماری که دمش را گاز بگیرد. این رویا پرده از راز ساختار اتمی مولکول بنزن برداشت. وی نتیجه گرفت " بیایید در مورد رویا بیاموزیم!" رویاها به عنوان پنجره‌ای به سوی اندیشه‌ها و نیت‌های ما تفسیر شده‌اند.
esrafil aslani
دست کم ۱۵% از زنان دارای جهشی ژنتیکی هستند که به آنان نوع (چهارم) اضافه‌ای گیرنده‌ی نوری رنگی می‌بخشد- و همین به آنان امکان می‌دهد تا بین رنگ‌هایی که برای اکثریت ما که تنها سه گیرنده‌ی نوری رنگی داریم یکسان هستند، تمایز بگذارند.
سینا علیمرادی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۳۴ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۳/۱۳
تعداد صفحات۲۳۴صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۳/۱۳