با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آفریده‌های یک روز

دانلود کتاب آفریده‌های یک روز

۳٫۷ از ۷ نظر
۳٫۷ از ۷ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب آفریده‌های یک روز

دکتر اروین یالوم، روان‌شناس و نویسنده اگزیستانسیالیست معاصر، در کتاب «آفریده‌های یک روز» با هنرمندی تمام در ده داستان، رازهای گوناگونی را از زندگی انسان‌ها برملا می‌سازد که شاید برای هر کدام از خوانندگانش در جهان اتفاق افتاده یا درحال اتفاق باشد. داستان‌هایی که از مسائل اساسی زندگی انسانی مانند عشق، تنهایی، اراده، آزادی، بی‌معنایی و مسئولیت‌پذیری سرچشمه می‌گیرد.

در داستان اول با پیرمردی هشتادوچهارساله روبه‌رو می‌شویم که در ایمیلی از یالوم درخواست مشاوره می‌کند تا در نوشتن کتابش درباره «نیچه» او را راهنمایی کند.

داستان دوم درباره یک تاجر موفق از یک خانواده اصیل و تحصیلکرده است که با داشتن همه چیزهای خوب در زندگی هنوز هیچ حس درست و مثبتی در زندگی‌اش ندارد و با شک و شبهه روزگار می‌گذراند.

در داستان سوم با زنی به نام ناتاشا آشنا می‌شویم که زمانی یک بالرین خوش‌اندام و موفق بوده ولی اکنون به زنی چاق، معتاد به الکل و افسرد تبدیل شده است.

در داستان چهارم، یالوم در مراسم تشییع جنازه حسابدارش با دوتن از بیماران سابقش روبه‌رو می‌شود که مدت‌ها پیش برای درمان پیش او آمده بودند اما حالا یالوم به دلیل کهولت سن خاطره‌ای از آنها ندارد. آنها پیشنهاد می‌دهند که برای گپ و گفتی درباره آن زمان‌ها به دفترش بروند.

در داستان پنجم یک مدیر عامل ۷۷ ساله که حالا در خانه سالمندان زندگی می‌کند از یالوم می‌خواهد تا برای درمان مشکل ناسازگاری‌اش به او کمک کند.

داستان ششم درباره مرگ آسترید، روان‌شناسی است که از دوستان یالوم بود.

در داستان هفتم وارد ماجرای سالی، زن جذاب شصت‌ساله می‌شویم که می‌خواهد در زندگی‌اش تغییری اساسی ایجاد کند.

داستان هشتم درباره یک مبتلا به سرطان است که می‌خواهد با اعتصاب غذا خودش را بکشد.

داستان نهم درباره هلنا، زن دوست‌داشتنی و اندوهگینی است که سال‌ها پیش برای مشاوره و صحبت درباره مرگ دوست پسرش پیش اروین یالوم رفته‌ بود.

و دهمین داستان درباره مردی است که هم‌زمان با دو زن رابطه دارد و زن دوم خیال می‌کند که قرار است با هم ازدواج کنند.

یالوم در این ده داستان که از زندگی واقعی بیمارانش نقل می‌کند، سه موضوع اساسی زندگی آدمی یعنی تنهایی و عشق و مرگ را به بهترین شیوه مورد بحث و بررسی قرار داده است که در نوع خود بی‌نظیر است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
کاربر ۱۲۳۳۲۷۰
۱۳۹۹/۰۷/۲۵

کتاب خلاصه‌ای از جلسات روان درمانی دیالوم با بیمارانش را در هر فصل تعریف میکند منتهی از خلاصه ها نمیشه فهمید راهکار ارائه شده توسط دیالوم و یا حتی علت مراجعه هر بیمار چی بوده.

کاربر ۱۹۳۶۵۷۱
۱۳۹۹/۰۲/۳۱

کتاب بسیار آموزنده و جذابی است. ولی این ترجمه بسیار بد و دور از متن اصلی است. من چندین ترجمه را با متن اصلی انگلیسی مقابله کردم. معادل‌های دلبخواهی و ناسازگار با واژ‌ه‌ها و عبارات متن اصلی در این ترجمه

- بیشتر
ﺷﺎﻳﺎﻥ
۱۳۹۹/۰۲/۱۷

یالوم عااااالیه

غزاله رفیعی
۱۳۹۹/۰۱/۱۲

کتاب خیلی عالیه مثل بقیه کتابهای یالوم... هم داستان هست هم انسان رو با موقعیتهای مختلف زندگی مواجه میکنه و البته برای دانشجویان روانشناسی هم عالیه ممنون از طاقچه بخاطر تخفیفش...

abi
۱۳۹۹/۰۱/۰۷

چقدر این یالوم خوبه .

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۳ صفحه
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۶/۲۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۰۶۳-۵۶-۹
تعداد صفحات۲۱۳صفحه
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۶/۲۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۰۶۳-۵۶-۹