با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب کلیدهای رفتار با نوجوانان اثر دن‌ ف‍ون‍ت‍ن‍ل‌

دانلود و خرید کتاب کلیدهای رفتار با نوجوانان

۴٫۲ از ۵ نظر
۴٫۲ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کلیدهای رفتار با نوجوانان  نوشته  دن‌ ف‍ون‍ت‍ن‍ل‌  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب کلیدهای رفتار با نوجوانان

«دکتر دن فونتنل» در کتاب «کلیدهای رفتار با نوجوانان» که از مجموعه کتاب‌های رفتار با کودکان و نوجوانان در سنین مختلف است؛ به بررسی اختلالات رفتاری معمول بین نوجوانان، که با رفتار درست والدین قابل کنترل است، می‌پردازد.

دوران نوجوانی یک مرحله انتقالی برای کودک و والدین محسوب می‌شود. ما دیگر با یک کودک روبه‌رو نیستیم بلکه با یک نوجوان مواجهیم، بنابراین باید روش‌های انضباطی، ارتباطی، واکنشی و کنترلی خود را تغییر دهیم. والدین باید از رفتار طبیعی یک نوجوان آگاه باشند تا بتوانند به‌گونه‌ای مؤثر با نوجوانان برخورد کنند. بسیاری از والدین می‌کوشند با همان روش‌هایی که یک کودک را تربیت و مدیریت می‌کنند با نوجوانان برخورد کنند و طبیعی است که به مشکل دچار می‌شوند.

این کتاب برای والدین نگاشته شده است تا در برخورد با نوجوانان به آن‌ها کمک کند؛ نوجوانانی که به اقتضای سن خود دارای رفتاری طبیعی هستند، نه آن‌ها که دارای اختلالات رفتاری بوده و به کمک متخصص نیاز دارند. هدف این کتاب ارائه شیوه‌هایی برای درک بهتر نوجوانان و همچنین روش‌هایی مؤثرتر برای برخوردهای مستمر با آن‌هاست، به‌گونه‌ای که مدیریت خانواده را ساده‌تر سازد و درگیری‌های روزمره را کاهش دهد. در این کتاب سعی شده است تا از واژگان تخصصی و مفاهیم پیچیده استفاده نشود بلکه به‌جای آن از زبان ساده استفاده شود.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
هانیه
۱۳۹۹/۱۲/۲۱

کتاب کامل و جامع برای والدین و مربیان که از کتاب های خوب در زمینه‌مسائل نوجوان هست و بسیاری از سوالات را پاسخ میدهد

Ashkan van Beethoven
۱۴۰۱/۰۱/۱۷

از بهترین کتاب ها در مورد تربیت نوجوانان، جوانان و حتی برای بزرگسالان هم به کار میاد. خواندش برای کسانی که هنوز مجرد هستن و پدر و مادر هایی که فرزند دارن بشدت ضروریه و این نکته که کتاب بهش

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳)
برخی از والدین چنین می‌پندارند که وجود پاره‌ای روحیات و رفتارها در نوجوانان بیانگر یک معضل است، حال آنکه درواقع چنین نبوده و وجود این روحیات و رفتارها در سن بلوغ طبیعی است و باید به‌عنوان پدیده‌ای عادی با آن‌ها برخورد شود. ما در اینجا پیشنهادهایی چند در زمینه چگونگی تشخیص یک رفتار طبیعی از رفتاری غیرطبیعی در نوجوانان ارائه می‌دهیم تا مشخص شود که والدین چه زمانی نباید نگران شوند و چه موقع و تا چه حد جای نگرانی وجود دارد. رفتار طبیعی چیست؟ یک کودک باید تا چه اندازه سرحال باشد، تا چه اندازه پرحرف، سرکش، انتقادگر و مقاوم؟ رفتار یک نوجوان طبیعی چگونه است؟ مطلع شدن از رفتارها و روحیات سایر نوجوانان هم‌سن‌وسال فرزندتان. منظور این نیست که فرزندتان را همه‌جا تعقیب کنید، اما باید هم‌بازی‌های او را بشناسید تا با اطلاع از رفتار و روحیه آن‌ها بتوانید رفتار فرزند خود را در مقایسه با آنان ارزیابی کنید.
مادربزرگ علی💝
به‌جای تنبیه فرزند خود، رفتار او را تنبیه کنید.
S.Abolqasem
بداخلاق شدن. در سنین بلوغ عصبانیت و زودرنجی افزایش می‌یابد. هنگامی‌که از آن‌ها برای انجام کاری نظیر بردن ظرف زباله و... درخواست می‌کنید، با غُرولُند انجام می‌دهند و عصبانی می‌شوند که چرا مزاحم آن‌ها می‌شوید و کارهایی را که از نظر آن‌ها مهم‌تر است، متوقف می‌سازید.
S.Abolqasem

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۱,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۷/۰۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۱۸۱-۰۹-۰
تعداد صفحات۲۱۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۱,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۷/۰۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۱۸۱-۰۹-۰