با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب مبانی بازیگری اثر ایرج افشاری اصل

دانلود و خرید کتاب مبانی بازیگری

۴٫۳ از ۴۴ نظر
۴٫۳ از ۴۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مبانی بازیگری  نوشته  ایرج افشاری اصل  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب مبانی بازیگری

«مبانی بازیگری» درس‌های بازیگری ایرج افشاری اصل برای دانشجویان و هنرآموزان این رشته است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۶)
بهزاد
۱۳۹۹/۰۲/۱۱

کتاب خوبی است برای کسانی که به بازیگری علاقمند هستند، اما نکته ای که هست این هست که این کتاب از کلمات و جمله هایی استفاده می‌کند که درک آن برای سن من کمی مشکل است، اما با این حال

- بیشتر
ZahRa
۱۳۹۷/۰۴/۲۹

عالی بود بازیگریو به بهترین نحو ممکن تعریف کرده بود من که واقعن لذت بردم

سپیده
۱۳۹۷/۰۵/۲۶

دیالوگ ماندگار استاد عزت الله انتظامی # فیلم_ روسری آبی_ رخشان بنی اعتماد_ ۱۳۷۳ " با این کارای شما، بی حساب شدیم! شما برای حفظ حیثیت خونوادگی و ترس از بی آبرویی، بد جوری آبروی منو بردین!! بقیه ی آبرومو، من همین جا میزارمو

- بیشتر
رضا
۱۳۹۹/۰۱/۱۲

عالیه مخصوصا متن های تمرین بیان

کاربر ۳۲۹۳۷۲۹
۱۴۰۰/۰۴/۰۱

خوب من این کتاب رو چند روز هست دارم مطاله میکنم و به نظر میاد کتاب خوبی .خوب من یک نظر دیگه هم که داشتم این بود که این کتاب دربارهی یک جمله مثلا(بازیگری چیست؟)یک توضیح مهکم داده بود و

- بیشتر
Marzieh
۱۳۹۹/۱۰/۰۲

واقعا عالیه من این کتاب رو میخونم برای بازیگری عالیه

ana
۱۳۹۹/۰۷/۰۵

جمله بندی ها عجیبه انگار ترجمه لغت به لغت شده سخت و نامفهوم،،،جمله شروع میشه به پایان که رسید معلوم نیست چی میخاسته بگه ،یه موضوعی شروع میشه ولی در وسط انگار کلا بحث عوض میشه ،در کل از سبک

- بیشتر
کاربر ۲۹۱۵۵۹۹
۱۳۹۹/۱۲/۱۶

خیلی خفنه🥰😍

کاربر ۲۲۵۰۶۶۳
۱۳۹۹/۰۷/۰۵

بی شک یکی از مهم ترین و موثرترین کتاب های دنیای بازیگری میباشد

kosar.Ahmadi1387
۱۴۰۰/۰۳/۱۶

بسیار عالی

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۰)
۵ ـ صدا و بیان خوب: سعی کنید صوتی انعطاف‌پذیر و پرورش‌یافته داشته باشید. بازیگر بایستی دارای بیانی خوب باشد. بیان خوب ویژگی‌های عمده‌ی زیر را دارد: الف) شناخت و نتخاب معنی و گفتگوها ب) تأکیدگذاری درست ج) تأثیر چگونگی ارتباط اشخاص در بیان د) تأثیر شرایط و موقعیت در بیان ذ) رعایت ریتم در بیان و) فاصله‌گیری از صدای یکنواخت که به تدریج به هر کدام از این موارد خواهم پرداخت.
کاربر ۱۶۲۶۸۱۸
تمرین تخیل الف) ایجاد و فراهم کردن محیط آرام و رلاکس کردن خود. ب) بازی کردن بدون وسایل. مثل بازی‌های ورزشی که تمام شرایط (اندازه، حجم، وزن توپ و موقعیت و محوطه را در نظر بگیرند.) ج) طرح یا ماجرایی را بداهه و با خلاقیت خود اجرا کردن. د) ارتقاء دید و مشاهده‌ی بازیگر. ذ) با تمرکز و هیپنوتیزم کسی فضا را برای بازیگر بسازد.
کاربر ۱۶۲۶۸۱۸
برای ورود به بحث بازیگری و اهمیت آن بهتر است با جمله‌ای از "گوته" شروع کنم که گفته است: «باشد که صحنه همچون طناب بندبازان به افراد نالایق جرأت راه‌رفتن بر روی خود را ندهد.»
zarashiri
بیان احساسات و عواطف توسط حرکات دست ۱- بازداری شدید: حرکات عقب‌نشینی، حرکات کلیشه‌ای، ژست با مو، ناآرامی، حرکت عمومی، حرکات غیر ضروری. ۲- افسردگی: حرکات آهسته، اندک، مردد و غیر همدلانه، استفاده از ژست‌های مخفی‌کننده. ۳- شعف: حرکات سریع، فضاگیر، ریتم‌دار، خود به خود، حاکی از اعتماد به نفس، پرتکلف و دلسوزانه. ۴- اضطراب: ژست‌هایی با مو، مخفی‌کردن چهره، فشردن و درهم قفل‌کردن دست‌ها، باز و بسته کردن مشت‌ها، درهم کشیدن ابروها، خراشیدن یا چنگ‌زدن به موها، کشیدن مو و وول خوردن بی‌هدف اجزاء.
helya.B
روانشناسی ارتباطات پیام رسانی بدن همان اطلاع رسانی غیرکلامی از طریق حرکات چشم، حالات چهره، حالات بدن و ژست‌ها و حرکات بدنی است. پیام‌های غیرکلامی: ۱ ـ حالات چهره ۲ ـ نگاه (باز شدن مردمک) ۳ ـ ژست‌ها و سایر حرکات بدنی ۴ ـ تماس‌های بدنی ۵ ـ رفتار فضایی ۶ ـ لباس و سایر جنبه‌های ظاهری ۷ ـ آواگیری غیرکلامی ۸ ـ بو ۹ ـ حالات بدن (نشستن و ایستادن)
helya.B
بازیگری هنر ارائه‌ی یک شخصیت به گروهی از تماشاگران است
Zizibara2020
بولسلاوسکی، کارگردان لهستانی در مورد بازیگری چنین اظهار می‌کند: بازیگری روح انسان است که از طریق هنر متولد می‌شود. بازیگری انعکاسی از رفتار واقعی زندگی انسان‌هاست. انسان‌ها به طور مداوم و به‌شکل زنجیره‌ای از عکس‌العمل‌ها به محرک‌ها پاسخ می‌دهند. درواقع بازیگری پاسخ به محرکی است.
مهسا محمدزاده
بعد اخلاقی در تئاتر و بازیگری، اخلاق برای عده‌ای از اهمیت و جایگاه خاصی برخوردار است. اخلاق موارد زیر را شامل می‌شود: ۱- حس تشخیص درست از غلط ۲- حس زیبایی شناسی ۳- اعتقادات مذهبی ۴- تعلقات سیاسی
helya.B
اساس بیان بر خلاف گفتار بر شنیدن استوار است. لازمه‌ی بیان مناسب دقت در شنیدن است. همانگونه که مطلب را به گوش بازیگر مقابل خود می‌رسانید، باید آن را به گوش تماشاگر هم برسانید، هرگز به شکل نامفهوم گفتگو نکنید. وقتی دریافتید که گفته‌ی خود را با قدرت منعکس می‌کنید و طنین عمیقی را که صدایتان به وجود آمده حس کردید، آن‌وقت تن طبیعی صدایی را که باید در صحنه از آن استفاده کنید، پیدا کرده‌اید. تمرین: ۱- صدای چند بازیگر را در فیلمی به دقت گوش داده و تحلیل کنید. ۲- بیان خودتان را ضبط کرده و تحلیل کنید و برجسته‌ترین ضعف‌های بیانتان را کشف کنید و در رفع آن‌ها بکوشید.
helya.B
ژست های بدنی ۱- تهدید: بلند کردن بازو، تکان دادن انگشت (اشاره در هوا)، یورش بردن. ۲- سلطه پذیری: تعظیم کردن، سر فرود آوردن، قوز کردن و خود را جمع‌کردن. ۳- فرار و حذر: مخفی شدن، سر فرو رفته در تنه و دست‌ها به روی صورت. ۴- ناکامی و سر خوردگی: پنجول کشیدن، به هوا پریدن و خود را به زمین زدن، به کندی راه رفتن. ۵- اطمینان و خوش‌آمد گویی: لمس کردن و دست روی شانه گذاشتن.
helya.B

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۱/۰۶
شابک۹۷۸۶۰۰۰۰۰۰۰۰۰
دسته بندی
تعداد صفحات۱۹۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۱/۰۶
شابک۹۷۸۶۰۰۰۰۰۰۰۰۰