با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
راه‌ بندگی به روایت کاریکاتور

دانلود و خرید کتاب راه‌ بندگی به روایت کاریکاتور

۴٫۱ از ۸ نظر
۴٫۱ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب راه‌ بندگی به روایت کاریکاتور  نوشته  فریدریش فون هایک  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب راه‌ بندگی به روایت کاریکاتور

«راه بندگی به روایت کاریکاتور» برداشتی آزاد از کتاب «راه بندگی» فردریش هایک است. این اثر در سال ۱۹۴۴ ابتدا توسط انتشارات راتلج در انگلستان و سپس انتشارات دانشگاه شیکاگو در آمریکا منتشر شد. این نسخه در کشورهای انگلیسی‌زبان بارها تجدید چاپ شده و دست‌کم به ۲۰ زبان دیگر ترجمه شده‌است. این اثر نخستین نقد منسجم لیبرال‌ها از همه اشکال مداخله دولت در اقتصاد، اعم از مداخله فاشیستی و سوسیالیستی به‌شمارمی‌رود که هنوز هم اعتبار خود را حفظ کرده است. مطابق تفسیری که هایک در این کتاب ارائه می‌کند، بین فاشیسم و نازیسم و کمونیسم و دیگر اشکال مداخله دولت در زندگی شهروندان، تفاوتی نیست. فاشیسم برخلاف آنچه سوسیالیست‌ها می‌گویند نتیجه قهری نظام سرمایه‌داری و رقابت نیست، بلکه دقیقا نتیجه مداخله دولت است. هنگامی که هایک این کتاب را می‌نوشت، زمزمه پایان جنگ جهانی دوم شنیده می‌شد؛ به همین علت هایک کوشید اهمال‌هایی را که به پیدایش رژیم‌های موسولینی و هیتلر و استالین انجامیده بود توصیف کند و به آیندگان هشدار دهد که بار دیگر به چنین بلیه‌هایی دچار نشوند. هایک به این هدفش رسید و کتابش - هرچند با تاخیر- مقبولیت فراگیری یافت و حتی از دهه ۱۹۸۰ به بعد الگوی برخی سیاستمداران از جمله رونالد ریگان و مارگارت تاچر قرار گرفت. آن چیزی که در دهه‌های اخیر به «انقلاب محافظه‌کاری» آمریکا و انگلستان مشهور شده، در واقع میوه آن نهالی است که هایک در سال ۱۹۴۴ و با انتشار راه بندگی کاشت.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
Dexter
۱۳۹۷/۱۲/۲۹

فوق العاده عالیه.. خوشم اومد...تا حالا کتاب سیاسی مصور ندیده بودم! از همه مهم تر اینکه سرنوشت ملت های دیکتاتوری مثل آلمان نازی رو داره توضیح می ده، به صورت مفید و مختصر.

ツAlirezaツ
۱۳۹۸/۰۱/۱۰

کتاب جالبی نبود بخش عمده کتاب رو مقدمه و پیوست هاش تشکیل میداد که من حوصله خوندنشون رو نداشتم و دوست داشتم کتابی باشه که با کاریکاتور تاریخ و سیاست های جنگ جهانی دوم رو بگه ولی اینطور نبود و

- بیشتر
کتابخوان🤓
۱۳۹۸/۰۱/۰۶

جالب بود

Travis
۱۴۰۰/۰۲/۱۷

کتاب کم‌حجم و سودمندی برای آشنایی با کتاب معروف فردریش هایک و نظرگاه اقتصادی وی است.

Masoud Booshadi
۱۴۰۰/۰۶/۲۶

خلاصه ای از آنچه هر روز زندگی میکنیم.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۸)
ذهن مردم زیر بمباران تبلیغات، در جستجوی سعادت است. برنامه‌ریزان هم از اجرای برنامه‌های خود ناتوانند و برای اجرای برنامه‌های خود به زور بیشتری نیاز دارند. مرد قدرتمندی را از میان خود برمی‌گزینند تا مردم را به تمکین وادار کند. برنامه‌ریزان با خود می‌گویند، وقتی سوپرمن کارش را تمام کرد، او را کنار می‌گذاریم.
Dexter
مردم، برنامه سعادت و رفاه دولت را پس می‌زنند و دولت می‌کوشد به آنان بفهماند که نجات و رستگاری‌شان در پذیرش همین برنامه است.
کتابخوان🤓
هدف این دستگاه تبلیغاتی این است که مردم را وادار به فهمیدن کند: آنان باید متقاعد شوند که یک‌جور فکر کنند.
کتابخوان🤓
اوضاع آشفته، همه را متقاعد می‌کند که برای خروج از بی‌نظمی، باید به همه خواسته‌ها و تمایلات سوپرمن که حالا خیلی هم پرقدرت شده تن داد.
کتابخوان🤓
فرمانبری محض از یک در می‌آید و آزادی از در دیگر می‌رود.
کتابخوان🤓
در این کتاب نشان داده می‌شود که نظم مصنوع، فارغ از اینکه اجراکنندگانش سرمایه‌داران و دیوان‌سالاران باشند یا عدالت‌خواهان و سوسیالیست‌ها یا هر کس دیگر، لاجرم به جباریت و آزادی‌کشی می‌انجامد و فرجام کار آن می‌شود که کارل پوپر چنین توصیفش می‌کند: «کسانی که وعده برپایی بهشت زمینی داده‌اند، تاکنون چیزی نیافریده‌اند مگر دوزخ زمینی.»
Travis
هجوم به شعور مردم آغاز می‌شود...
noir
برنامه‌ریزان، برنامه‌های سرهم‌بندی شده را با فشار پیش می‌برند و آشفتگی‌های اقتصادی بیشتر می‌شود. همه زیان می‌کنند و دولت ناتوان از تولید است. دست فعالان بخش‌خصوصی بسته است و مصرف‌کنندگان در به در به دنبال کالاهای مورد نیاز خود می‌گردند. هرچه بیشتر می‌گردند، کمتر می‌جویند، حالا مردم می‌گویند: برنامه‌ریزان کاری از پیش نمی‌برند.
ツAlirezaツ
ذهن مردم زیر بمباران تبلیغات، در جستجوی سعادت است. برنامه‌ریزان هم از اجرای برنامه‌های خود ناتوانند و برای اجرای برنامه‌های خود به زور بیشتری نیاز دارند. مرد قدرتمندی را از میان خود برمی‌گزینند تا مردم را به تمکین وادار کند. برنامه‌ریزان با خود می‌گویند، وقتی سوپرمن کارش را تمام کرد، او را کنار می‌گذاریم.
کتابخوان🤓
آرزوی مشاغل فراوان که برنامه‌ریزان در ابتدای کار بشارتش را داده بودند، باد هوا می‌شود و بیشتر به پدیده‌ای «تراژیک- کمیک» می‌ماند.
کتابخوان🤓

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۷/۰۴
شابکundefined
تعداد صفحات۷۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۷/۰۴