با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ضجه‌های بی‌صدا

دانلود و خرید کتاب ضجه‌های بی‌صدا

۳٫۰ از ۲ نظر
۳٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ضجه‌های بی‌صدا  نوشته  داوود  براتی دهقی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ضجه‌های بی‌صدا

«ضجه‌های بی‌صدا» نام داستانی از نویسنده معاصر، داوود براتی دهقی (-۱۳۵۶) است. داستان‌های دهقی واقع گرایانه‌اند و با الهام از تجربیات شخصی او شکل گرفته‌اند:

به قدری مست بودم که وقتی آن رانندهٔ نامرد دستم را گرفت و از ماشین پیاده‌ام کرد، هیچی حالی‌ام نبود و ندانستم که علاوه بر کرایه‌ای که حقش بود، کیف پول مرا نیز برداشته است. البته به قول خسرو برادرم، باز هم خدا خیرش بدهد که گواهینامه و کارت پایان خدمتم را نبرده بود، زیرا آن‌وقت باید تا مدت‌ها اسیر می‌شدم تا المثنی آن‌ها را بگیرم؛ آن‌هم با این حال و روز که معلوم نبود به هر اداره‌ای سر می‌زنم اصلاً آدم حسابم کنند یا نه...

اما خسرو که هیچ وقت دست از طعنه زدن و لوده‌بازی‌هایش برنداشته و نمی‌داشت، آن روز ادامه داد و گفت: «البته تو که با این حال روز نه گواهینامه به دردت می‌خورد و نه کسی حاضر است یک الکلی همیشه مست را برای دومین بار به خدمت سربازی ببرد، پس حتی اگر آن مدارک را هم با خود می‌برد هیچ اتفاقی نمی‌افتاد!»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
مهرگان
۱۳۹۹/۰۹/۱۲

بسیار سطح پایین بود ارزش خوندن نداره

نفس
۱۳۹۷/۱۲/۱۰

واقعاجالب بودمصداقی ازاین که هیچ وقت ازروظاهرقضاوت نکنیدونترس ازآن که های وهوی داردبترس ازآن که سربه تودارد

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
وقتی خدا بر پیشانی کسی کلمهٔ "بدبختی" را نوشته باشد، آن وقت است که اگر عالم و آدم دست به دست هم دهند تا او را خوشبخت کنند، باز هم توان خوشبخت کردنش را نخواهند داشت؛ اما برعکس اگر بر پیشانی یک نفر "خوشبختی" را حک کرده باشد، آن وقت است که اگر تمام دنیا جمع شوند و بخواهند آن خوشبختی را از او بگیرند، هرگز موفق نخواهند شد.
علی
افسوس که در پس هر شادی، غم و در پی هر خوشبختی، بدبختی در کمین نشسته است تا آدم‌ها بدانند که هرگز نباید به این دنیای نامرد دل خوش کنند و خیال کنند که اسب مراد همیشه به آن‌ها سواری خواهد داد...
علی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۰۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۷,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۲/۰۲
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۶۴۴۳-۲۸-۷
تعداد صفحات۲۰۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۷,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۲/۰۲
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۶۴۴۳-۲۸-۷