هرگز سازش نکنید
۴٫۵از ۶۴ نظر

دانلود کتاب هرگز سازش نکنید

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
۴٫۵از ۶۴ نظر
۴٫۵از ۶۴ نظر
۴٫۵از ۶۴ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب هرگز سازش نکنید

- بهترین کتاب مذاکره در سایت آمازون

- پرفروش ترین کتاب نیویورک تایمز

- جزو بهترین کتابهای کسب و کار 2016

--

شاید تابه‌حال کنجکاو شده باشید که پلیس چطور با مذاکره، خشن‌ترین و بدترین آدم‌ها را وادار به رها کردن گروگان‌ها می‌کند.

ممکن است فکر کنید که دانستن در مورد مذاکره با گروگان‌گیرها به چه درد زندگی شما می‌خورد؟

همیشه به یاد داشته‌باشید که زندگی، یک مذاکره است. اکثر تعاملاتی که ما در محل کار و در خانه داریم، مذاکراتی هستند که در یک میل ساده خلاصه می‌شوند: «من می‌خواهم!»

مذاکره دارای دو نقش متمایز و حیاتی در زندگی و کسب‌وکار است: جمع‌آوری اطلاعات و تاثیر بر رفتار، که شامل هرگونه تعاملی می‌شود که یکی از طرفین چیزی از دیگری می‌خواهد. کار، امور مالی، شهرت، زندگی عاشقانه، حتی سرنوشت بچه‌های شما؛ گاهی تمام این‌ها منوط به توانایی شما در مذاکره است.

در کتاب «هرگز سازش نکنید» اثر کریس واس که یکی از بهترین کتاب‌های کسب و کار ۲۰۱۶ شده‌است، فراخواهید‌گرفت که مذاکره چیزی جز ارتباط با نتایج نیست. خواسته‌های شما تماما به بدست‌آوردن چیزی که از دیگران می‌خواهید مربوط می‌شود. در همه روابط، مناقشه بین دو طرف اجتناب‌ناپذیر است؛ بنابراین مفید و حتی حیاتی است که بدانید چگونه بدون تحمل هرگونه آسیبی، برای بدست آوردن آن‌چه که می‌خواهید، وارد این مناقشه شوید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳۸)
فاطمه
۱۳۹۹/۰۶/۰۲

عاااالیه، واقعا عالیه، اولش گفتم ای بابا اینکه 800صفحه س تو گوشیم کی بخونمش حالا؟! نکنه حوصله مو سر ببره! ولی وقتی خوندمش، فهمیدم اننننقد جذذذابه، که اگه بیشتر هم میبود با ذوقِ تمام میخوندمش، دوستان خوندنش برای من که

- بیشتر
ehsan27
۱۳۹۹/۰۵/۳۰

بهترین کتاب مذاکره ای هست که تا الان خوندم. نکات بسیار کاربردی با مثال های مختلف که کاملا مفهوم مطالب را می رساند.

amirhz
۱۳۹۹/۰۳/۰۲

اونجور که انتظار داشتم نبود اما به طور کلی خوب بود ارزش داشت یکبار بخونم، یکم‌ کلی گویی داشت و روند کتاب و داستان گوییش یکم تکراری شد اما میشه ازش نکته های خوبی در اورد.

احسان
۱۳۹۹/۰۱/۲۷

کتابی خوب که قطعا ارزش یکبار مطالعه را دارد بخصوص برای افرادی که مذاکره و معامله انجام میدهند. در حقیقت همه ما در زندگی هر روز نوعی معامله انجام میدهیم پس برای همگی مفید است.

armin baharampour
۱۳۹۹/۰۱/۱۴

کتاب خوبیه ولی احساس میکنم خیلی داره کش میده

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۱۰)
کسی که آموخته است مخالفت کند، بدون اینکه ناسازگار به نظر برسد، با ارزش‌ترین راز مذاکره را کشف کرده است
سالار
حواستان به لحظه‌هایی که حواستان نیست باشد
babajoon.as
اما یک حقیقت اساسی در مورد سبک چانه‌زنی موفق وجود دارد: برای خوب بودن، باید یاد بگیرید که در میز مذاکره خودتان باشید. برای عالی بودن باید به نقاط قوتتان اضافه کنید، نه اینکه آنها را با چیز دیگری جایگزین کنید.
فرجی
به جای اینکه تمام تفکرتان را در ابتدای امر تنها به چیزی که می‌خواهید بگویید متمرکز کنید، باید تمام تمرکزتان را به آنچه که طرف مقابل‌تان می‌خواهد بگوید معطوف کنید.
سعید آقا
به یاد داشته باشید، مذاکره بیشتر شبیه راه رفتن بر روی طناب بندبازیست تا اینکه رقابت با یک حریف باشد. تمرکز زیاد بر روی هدف نهایی، حواستان را از گام بعدی منحرف می‌کند و باعث می‌شود که از روی طناب سقوط کنید. بر روی گام بعدی تمرکز کنید، زیرا اگر هر گام را تکمیل کنید، طناب، شما را تا آخر هدایت خواهد کرد.
فرجی
چند سال پیش کلینتون در طی سخنرانی‌ای در دانشگاه جورج تاون، ابراز کرد: «حتی به دشمنانتان احترام بگذارید. سعی کنید آنها را درک کنید، و تا جایی که به لحاظ روانی ممکن است، با دیدگاه و نقطه نظرات آنها احساس همدلی نشان دهید.» می‌توانید پیش بینی کنید که بعد چه اتفاقی افتاد. تعدادی از صاحب نظران و سیاستمداران به او حمله‌ور شدند. آنها اظهارات او را پوچ و ساده‌لوحانه خواندند، و حتی گفتند که این سخنان نشان می‌دهد که او اخوان‌المسلمین را پذیرفته است. بعضی می‌گفتند که او به شانسش در انتخابات ریاست جمهوری گند زده است. مشکلی که در آن اظهارات اغراق‌آمیز وجود داشت این بود که حق با کلینتون بود. جدا از سیاست، همدلی به معنای خوب بودن با طرف مقابل و پذیرش حرف‌های او نیست. به معنای درک طرف مقابل است. همدلی، به ما کمک می‌کند تا درک کنیم دشمن در چه موقعیتی قرار دارد، چرا از دیدگاه دشمن، اقداماتش توجیه‌پذیر است، و اینکه چه چیزی می‌تواند آنها را تحریک کند.
منمشتعلعشقعلیمچکنم
«نه» گفتن به گوینده احساس ایمنی، امنیت و کنترل می‌دهد. سؤالی مطرح می‌کنید که بلافاصله پاسخ «نه» دریافت می‌کنید و طرف مقابل‌تان احساس می‌کند که با رد کردن درخواستتان، ثابت کرده است که او کنترل امور را در اختیار دارد. مذاکره کنندگان خوب از «نه» محکم استقبال می‌کنند و یا حتی دعوت به نه گفتن می‌کنند، زیرا می‌دانند که نشان دهنده اینست که طرف مقابل فکرش درگیر مذاکره است.
منمشتعلعشقعلیمچکنم
هنگامی که کسی به شما «نه» می‌گوید، شما باید به معناهای دیگر و واقعی‌تر این کلمه، فکر کنید: * هنوز آماده موافقت نیستم؛ * شما حس ناراحتی به من می‌دهید؛ * متوجه نمی‌شوم؛ * فکر نمی‌کنم از پسش بر بیایم؛ * چیز دیگری می‌خواهم؛ * به اطلاعات بیشتری نیاز دارم؛ یا * می خواهم با شخص دیگری در این مورد مشورت کنم.
محمد
تا جایی که امکان دارد اطلاعات را استخراج و نظاره کنید. و این یکی از دلایلی است که باعث می‌شود افراد بسیار باهوش اغلب در مذاکرات مشکل داشته باشند –آنها بسیار باهوش هستند و فکر می‌کنند که چیز جدیدی برای کشف کردن وجود ندارد، چرا که آنها به همه چیز واقفند.
منمشتعلعشقعلیمچکنم
دلیلی که چرا طرف مقابل با شما قرارداد نمی‌بندد اغلب بسیار قدرتمندتر از این است که چرا با شما قرارداد می‌بندد، بنابراین روی برطرف کردن موانعی که برای بستن قرارداد وجود دارد تمرکز کنید. انکار موانع و یا تأثیرات منفی، موجب اعتبار بخشی به آنها می‌شود؛ آنها را آشکار کنید.
سالار

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۵۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۲/۰۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۷۳۸-۳۴-۳
تعداد صفحات۳۵۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۹,۰۰۰تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۲/۰۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۷۳۸-۳۴-۳