هنر خوب زیستن
۴٫۲از ۱۳۱ نظر

دانلود کتاب هنر خوب زیستن

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
۴٫۲از ۱۳۱ نظر
۴٫۲از ۱۳۱ نظر
۴٫۲از ۱۳۱ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب هنر خوب زیستن

«هنر خوب زیستن» نوشته رولف دوبلی (-۱۹۶۶)، نویسنده کتاب مشهور «هنر شفاف اندیشیدن» است. کتاب هنر خوب زیستن، ۵۲ پیشنهاد کاربردی برای رسیدن به آرامش، ثروت و موفقیت را عرضه می‌کند.

از روزگاران قدیم، انسان‌ها همواره از خودشان پرسیده‌اند معنای داشتن یک زندگی خوب چیست؟ چطور باید زندگی کنیم؟ اجزای تشکیل‌دهندۀ یک زندگی خوب چه هستند؟ نقش تقدیر در این میان چیست؟ نقش پول چطور؟ آیا چگونگی برخورداری از یک زندگی خوب پرسشی ذهنی یا مربوط به در پیش گرفتن نگرشی خاص است؟ یا این‌که مقصود از آن رسیدن به هدف‌های مشخصی در زندگی است؟ آیا بهتر است که فعالانه در جست‌وجوی شادی باشیم، یا این‌که صرفاً از غم و ناراحتی دوری کنیم؟

هر نسلی به شکلی متفاوت با این پرسش‌ها مواجه می‌شود اما پاسخ‌ها همواره به‌طور اساسی مأیوس‌کننده‌اند؛ چون ما دائماً در تلاش برای رسیدن به یک اصل یا یک قانون واحد هستیم؛ درحالی‌که چنین نوش‌دارویی وجود خارجی ندارد. دنیا آن‌قدر پیچیده‌ است که خلاصه‌ کردنش در یک نظریه یا تعدادی اصل علمی غیرممکن است. آن چه باید برای خوب زیستن رخ‌دهد در ذهن ما است. ما به یک جعبه‌ابزار ذهنی نیاز داریم، مجموعه‌ای متشکل از ابزارهایی که امکان فهم بهتری از جهان را به ما می‌دهند.

دوبلی درباره این ابزارها می‌گوید:

نکتۀ اساسی این است که این ابزارها به‌مراتب مهم‌تر از دانش حقیقی، مهم‌تر از پول و مهم‌تر از روابط و هوش ما هستند. چند سال پیش شروع کردم به گردآوری این ابزارهای ذهنی تا بتوانم برای خودم یک زندگی خوب بسازم. در این مسیر به‌مرور گنجینه‌ای از ابزارها به دست آوردم که از یک‌سو ابزارهایی تقریباً فراموش‌شده و مربوط به دوران قدیم را شامل می‌شود و از سوی دیگر ابزارهایی که حاصل جدیدترین پژوهش‌های روان‌شناختی بوده‌اند را در برمی‌گیرد. می‌توانید این کتاب را به‌عنوان کتابی از فلسفۀ قدیم برای زندگی در قرن بیست و یکم توصیف کنید.

من سال‌هاست که از این ابزارها در زندگی روزمرۀ خودم بهره می‌برم. آن‌ها به من در رویارویی با بسیاری از چالش‌های کوچک و بزرگ زندگی‌ام یاری رسانده‌اند. ازآنجایی‌که زندگی من تقریباً در تمام جنبه‌ها بهبودیافته است، (کم‌پشت شدن موها یا چین‌وچروک صورتم چیزی از احساس خوش‌بختی‌ام نکاسته است)، می‌توانم با وجدانی آسوده این ابزارها را به شما نیز توصیه کنم؛ این ۵۲ ابزار فکری شاید تضمین‌کنندۀ یک زندگی خوب نباشند اما به شما فرصتی برای مبارزه می‌دهند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۷۲)
رێژوان
۱۳۹۹/۰۷/۱۲

کتابی با محتوای بسیار عالی ـ توصیه میکنم حتما بخونید

مهرداد معتمد
۱۳۹۹/۰۶/۲۱

کتاب خوبیه و نکته‌های خوبی داره. درواقع نویسنده سبک زندگی خود‌ش رو توضیح میده

masumeh
۱۳۹۹/۰۵/۲۶

عالی بود👌👌

Nik Niky
۱۳۹۹/۰۵/۲۳

این کتاب با دو ترجمه در ایران منتشر شده است که من ترجمه عادل فردوسی‌پور را بهتر می پسندم. کتاب از رولف دوبلی معروف و نویسنده کتاب هنر شفاف اندیشیدن است. 🌹در دنیای فعلی دیگر تکیه بر غریزه جوابگو نیست

- بیشتر
sahar sfdi
۱۳۹۹/۰۴/۳۱

حس خوبی داشتم از خوندن کتاب و فکر کردن بهش ..فکر می‌کنم خوب زیستن هنریِ که همه باید یاد بگیریم .

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۰۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۳,۰۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۱/۱۸
شابک‌‫۹۷۸-۶۰۰-۸۰۶۷-۳۹-۹‬
تعداد صفحات۳۰۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۳,۰۰۰تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۱/۱۸
شابک‌‫۹۷۸-۶۰۰-۸۰۶۷-۳۹-۹‬