دانلود و خرید کتاب هری پاتر و سنگ جادو جی. کی. رولینگ ترجمه فهیمه شاه محمدی
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب هری پاتر و سنگ جادو اثر جی. کی. رولینگ

کتاب هری پاتر و سنگ جادو

معرفی کتاب هری پاتر و سنگ جادو

کتاب هری پاتر و سنگ جادو نوشتۀ جی. کی. رولینگ و ترجمۀ فهیمه شاه محمدی است و انتشارات نگاه آشنا آن را منتشر کرده است. هری پاتر و سنگ جادو که نخستین کتاب از مجموعه کتاب‌های هری پاتر است، نخستین‌بار در سال ۱۹۹۷ منتشر شده است.

درباره کتاب هری پاتر و سنگ جادو

کتاب هری پاتر و سنگ جادو علی‌رغم، در ابتدا طرفدار زیادی نداشت اما ۴ سال بعد از انتشارش و دقیقاً در زمانی که فیلمی موفق از آن ساخته شد، توجه افراد بسیاری را به خود جلب کرد. به‌طورکلی این کتاب به نوجوانان می‌آموزد که اگر احساس تعلق به این دنیا ندارند خود را سرزنش نکنند چرا که دنیایی دیگر برای آن‌ها وجود خواهد داشت که جرقۀ آن در قوۀ تخیل خودشان خواهد بود.

اما داستان از چه قرار است؟ زندگی هری پاتر دردناک است. مادر و پدرش فوت شده‌اند و او به‌ناچار در کنار اقوام بی‌احساس خود زندگی می‌کند به‌طوری‌که آن‌ها او را مجبور می‌کنند در یک کمد کوچک زیرپله زندگی کند اما یک نامه همه‌ٔ زندگی‌اش را دستخوش تغییر می‌کند؛ او یک جادوگر است. هری پاتر با آن نامه به مدرسه‌ٔ جادوگری فراخوانده می‌شود. یک فرد مرموز به نام هاگرید که ظاهری خشن و شبیه غول‌ها دارد، او را از دست اقوام خود نجات می‌دهد و به خانه‌ٔ جدید خود یعنی مدرسهٔ جادوگری هاگوارتز می‌برد. او برای رسیدن و کشف دنیایی که به آن تعلق دارد، به مشکلاتی برمی‌خورد اما نهایتا موفق می‌شود تا سوار قطار سریع‌السیری بشود و به مدرسه‌ٔ جدیدش یعنی هاگوارتز اسرارآمیز قدم گذارد. هری با هم‌مدرسه‌ای‌های خود تفاوت‌های محسوسی دارد زیرا او تنها پسری است که از دست نفرین جادویی شیطان لرد ولدمورت جان سالم به در برده است. سال اول حضور هری پاتر در هاگوارتز قطعا بهترین سال است اما بدیهی است که همیشه شرایط خوب نیست؛ یک سنگ مهم معروف به سنگ جادو در دیوار قلعه پنهان شده است و هری محافظت از آن را وظیفه‌ٔ خود می‌داند که این امر باعث رویارویی‌اش با نیروهای وحشتناکی می‌شود. این کتاب ۱۷ فصل بسیار هیجان انگیز دارد و پر از شخصیت‌های دلسوز، موقعیت‌های تخیلی وحشتناک و جزئیات هیجان‌انگیز بی‌شمار است که خواننده را از زندگی روزمره جدا کرده و به یک فضای کاملاً جدید وارد می‌کند.

خواندن کتاب هری پاتر و سنگ جادو را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب اگرچه برای گروه سنی نوجوان نوشته شده است اما بزرگسالان بی‌شماری از خواندن آن لذت برده و از طرفداران این مجموعه هستند چرا که محور اصلی این کتاب جادو است، پس اگر از کتاب‌های تخیلی و فانتزی لذت می‌برید و علاقه‌مندید که ساعت‌ها خود را در دنیایی تخیلی غرق کنید، این رمان جذاب را حتما به شما پیشنهاد می‌کنیم. همچنین جزئیات داستان هری پاتر در کتاب‌های مربوطه خیلی بیشتر از فیلم‌های ساخته شده است پس اگر فیلم‌های هری پاتر را تماشا کرده‌اید نگران نباشید چون می‌توانید هیجان بیشتری را در این کتاب تجربه کنید.

درباره جی کی رولینگ

جی کی رولینگ با نام کامل «جوآن کاتلین رولینگ» یکی از مشهورترین نویسنده‌های انگلیسی‌زبان جهان است که بیشتر او را به‌عنوان نویسندهٔ مجموعهٔ داستانی پرطرفدار «هری پاتر» می‌شناسیم. رمان‌های رولینگ در سراسر جهان بیش از ۴۰۰ میلیون نسخه فروش رفته‌اند، جوایز متعددی را از آن خود کرده‌اند و بر فیلم‌ها، سریال‌ها و نمایش‌های بسیاری اثرگذار بوده‌اند. گفته شده است که مجموعه داستان‌های «هری پاتر» بود که منجر شد رولینگ تنها طی پنج سال از فردی فقیر به مولتی‌میلیونری شناخته‌شده تبدیل شود. او که در ۳۱ جولای ۱۹۶۵ در شهر یاته واقع در شهرستان گلاسترشر در انگلستان متولد شد، از خردسالی داستان‌های تخیلی کوتاه می‌نوشت و به نوشتن علاقهٔ بسیار داشت. پس از طی درجات در مدرسه و کالج، در سال ۱۹۸۶ از دانشگاه اکستر مدرک لیسانس ادبیات فرانسه و ادبیات باستانی یونان و روم را دریافت کرد و سپس در مؤسسهٔ عفو بین‌الملل لندن به‌عنوان محقق و منشی دوزبانه مشغول به کار شد. ایدهٔ داستان‌های «هری پاتر» زمانی به ذهن رولینگ خطور کرد که از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده و در جست‌وجوی چیزی بود که زندگی‌اش را با عشق و علاقه وقف آن کند. او در شغل‌های بسیاری فعالیت کرده بود، اما هیچ‌یک از آن‌ها شغلی نبود که او را مجذوب خود کند. در همین اثنا، مادر رولینگ پس از نبردی ده‌ساله با بیماری تصلب، در ۴۵سالگی از دنیا رفت. رولینگ که در اثر مرگ زودهنگام مادرش دچار افسردگی شده بود، به پرتغال رفت تا زندگی ماجراجویانهٔ خود را به‌عنوان معلم انگلیسی در این کشور ادامه دهد و در همین روزها بود که ایدهٔ داستان‌های «هری پاتر» به ذهنش خطور کرد.

در سال ‍۱۹۹۷، رولینگ توانست با چاپ کتاب «هری پاتر و سنگ جادو» در انگلستان به ثروت و شهرت عظیمی دست پیدا کند. او در این دوره دیگر با نام مستعار «جی‌. کی. رولینگ» شناخته می‌شد. علت انتخاب این نام توسط او این بود که رولینگ نمی‌دانست پسرهای مخاطب داستان‌هایش چه واکنشی به یک نویسندهٔ زن داشته باشند؛ بااین‌حال او تا به امروز با همین نام مستعار فعالیت کرده است. رمان «هری پاتر و سنگ جادو» توانست جوایز متعددی از جمله جایزهٔ کتاب بریتانیا را دریافت کند. یک سال بعد و در ۱۹۹۸، در ادامهٔ کتاب نخست هری پاتر، رولینگ کتاب «هری پاتر و تالار اسرار» را منتشر کرد. این کتاب یکی دیگر از بزرگ‌ترین موفقیت‌های رولینگ به شمار می‌رفت و در پاییز همان سال، کمپانی وارنر قراردادی را با رولینگ جهت ساخت یک فیلم بلند امضا کرد. پس از این دو کتاب، رولینگ کتاب‌های «هری پاتر و زندانی آزکابان» (۱۹۹۹)، «هری پاتر و جام آتش» (۲۰۰۰)، «هری پاتر و محفل ققنوس» (۲۰۰۳) و «هری پاتر و شاهزادهٔ دورگه» (۲۰۰۵) را از مجموعه داستان‌های «هری پاتر» منتشر کرد. این کتاب‌ها در بیش از ۲۰۰ کشور و حدود ۶۰ زبان در دسترس هستند؛ هفتمین رمان این مجموعه نیز با عنوان «هری پاتر و یادگاران مرگ» نیز در سال ۲۰۰۷ منتشر شد.

مجموعهٔ هفت‌قسمتی «هری پاتر» شوروشوق بسیاری را در میان کودکان، نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و کهنسالان جهان برانگیخت و باعث علاقه‌مندشدن آن‌ها به مطالعه شد. نسخه‌های سینمایی این کتاب‌ها بین سال‌های ۲۰۰۱ و ۲۰۱۱ ساخته شد. مجموعه فیلم‌های «هری پاتر» توانست به یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های جهان تبدیل شود؛ علاوه بر این، رولینگ مجموعه‌های «جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آن‌ها» (۲۰۰۱) را نوشت که یک مجموعه فیلم با اقتباس از نوشته‌های او از روی آن‌ها ساخته شده است. همگی این داستان‌ها از کتاب‌هایی که هری پاتر و دوستانش در دنیای داستانی این مجموعه خوانده‌اند، سرچشمه گرفته است. بسیاری از هواداران این نویسنده زندگی او را شبیه به یک افسانه می‌دانند. جی. کی. رولینگ و آثارش برندهٔ جوایز بسیاری شده‌اند. کتاب‌های «هری پاتر» از سال ۱۹۹۷ برندهٔ جوایز و عناوین متعددی از بهترین کتاب سال کودکان، بهترین کتاب سال، دسته‌بندی‌های مختلف جایزهٔ کتاب بریتانیا، جایزهٔ برام استوکر برای بهترین اثر برای خوانندگان جوان و جایزهٔ آندره نورتون شده‌اند؛ خودِ رولینگ نیز توانسته جوایز بسیاری را از جمله بهترین نویسندهٔ سال، جایزهٔ دستاورد برجسته از جایزهٔ کتاب بریتانیا و همچنین جایزهٔ بفتا برای مشارکت برجستهٔ بریتانیا در سینما را از آن خود کند. جی کی رولینگ در سال ۲۰۱۰ توسط نشریات برتر، به‌عنوان تاثیرگذارترین زن بریتانیا شناخته شد. مجموعه رمان «کارآگاه استرایک» از آثار دیگر این نویسنده است.

بخشی از کتاب هری پاتر و سنگ جادو 

«اگرچه آقای دورسلی آن شب خواب راحتی نداشت، اما گربۀ روی دیوار هم هیچ نشانی از خواب‌آلودگی نداشت. گربه مثل مجسمه‌ای بی‌حرکت روی دیوار بود و بدون این‌که پلک بزند به گوشه‌ای از خیابان پریوت درایو خیره مانده بود. حتی وقتی صدای به‌هم خوردن درب ماشین از خیابان کناری به گوش رسید و دو جغد از بالای سرش به زمین فرود آمدند، باز هم از جایش تکان نخورد. نیمه‌شب بود و در نقطه‌ای که گربه به آن خیره مانده بود مردی ظاهر شد. حضور بی سروصدا و ناگهانی مرد مثل این بود که انگار از زیر زمین سبز شده باشد. دُم گربه تکان خورد و چشمانش را تنگ و باریک کرد...»

نظرات کاربران

کاربر 6512859
۱۴۰۳/۰۲/۰۵

خیلی کتاب خوبی بود ولی یکم با فیلمش فرق داشت 😶😶🥰🥰🥰

کاربر 8681479
۱۴۰۳/۰۳/۱۸

خیلی خوب بود ولی یزره با فیلم فرق داشت ولی خوب بود🧸🥰مرسی از سازدی که این را ساخت

Ariana
۱۴۰۳/۰۱/۱۹

فقط به جای اینکه وقت طلاتون رو تلف کنید بیاید کامنت بخونید همین الان بخرید بخونیدش که ممهععععععععررررککککککههههههه ست😄😄😄😄😄

خادم المهدی(:
۱۴۰۳/۰۱/۱۶

واقعا قشنگ ترین کتابی بود که خوندم و فیلمش هم خیلیی جذابه

Sadra Yeganeh
۱۴۰۳/۰۲/۲۵

من دقیقا تو سن یازده سالگی اولین جلد هری پاتر و خوندم و باهاش بزرگ شدم، اگر دوست دارین با این مجموعه کتاب زندگی کنید یا به بچه هاتون هدیه بدین فقط ترجمه ویدا اسلامیه بگیرین، کتابسرای تندیس فقط

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۱٫۳ مگابایت

سال انتشار

۱۴۰۲

تعداد صفحه‌ها

۲۳۲ صفحه

حجم

۱٫۳ مگابایت

سال انتشار

۱۴۰۲

تعداد صفحه‌ها

۲۳۲ صفحه

قیمت:
۴۵,۰۰۰
تومان