دانلود و خرید کتاب کارآگاه استرایک (جلد پنجم، قسمت اول؛ خون خراب) جی. کی. رولینگ ترجمه ویدا اسلامیه
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب کارآگاه استرایک (جلد پنجم، قسمت اول؛ خون خراب) اثر جی. کی. رولینگ

کتاب کارآگاه استرایک (جلد پنجم، قسمت اول؛ خون خراب)

معرفی کتاب کارآگاه استرایک (جلد پنجم، قسمت اول؛ خون خراب)

کتاب کارآگاه استرایک (جلد پنجم، قسمت اول؛ خون خراب) [بخش‌های یک تا پنج] نوشتهٔ جی. کی. رولینگ و ترجمهٔ ویدا اسلامیه است. انتشارات کتابسرای تندیس این رمان جنایی انگلیسی را از نویسندهٔ مجموعه رمان «هری پاتر» روانهٔ بازار کرده است.

درباره کتاب کارآگاه استرایک (جلد پنجم، قسمت اول؛ خون خراب)

«کورمورن استرایک» (Cormoran Strike) نام شخصیت اصلیِ مجموعه رمان «کارآگاه استرایک» به قلم جی. کی. رولینگ است. جی. کی. رولینگ این مجموعه را با نام مستعار «رابرت گالبریث» منتشر کرده است. داستان‌های این مجموعه در سبک جنایی و حاوی شرح وقایع پرونده‌های جنایی کورمورن استرایک و دستیارش «رابین» است. در ۱۰ دسامبر ۲۰۱۴ اعلام شد که یک سریال تلویزیونی تحت همین عنوان برای شبکهٔ «بی‌بی‌سی یک» از این مجموعه اقتباس می‌شود. کتاب کارآگاه استرایک (جلد پنجم، قسمت اول؛ خون خراب) که بخش‌های یک تا پنج از جلد پنجم را در بر گرفته، شما را با «کورمورن استرایک» همراه می‌کند. این کارآگاه به پروندهٔ دهه‌ها پیش از یک دکتر گمشده می‌پردازد؛ پزشکی که ممکن است وحشتناک‌ترینِ پزشکشان باشد. کارآگاه خصوصی کورموران استرایک در حال ملاقات با خانواده‌اش در کورنوال است که زنی به او نزدیک می‌شود؛ زنی که برای یافتن مادرش (مارگو بامبورو) که در شرایط مرموز در سال ۱۹۷۴ ناپدید شد، از او کمک می‌خواهد. استرایک قبلاً هرگز به چنین موردی رسیدگی نکرده بود؛ چه رسد به یک مورد ۴۰ساله. با کارآگاه همراه شوید در اثری به قلم جی. کی. رولینگ.

خواندن کتاب کارآگاه استرایک (جلد پنجم، قسمت اول؛ خون خراب) را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به دوستداران ادبیات داستانی معاصر انگلستان و قالب رمان جنایی پیشنهاد می‌کنیم.

درباره جی کی رولینگ

جی کی رولینگ با نام کامل «جوآن کاتلین رولینگ» یکی از مشهورترین نویسنده‌های انگلیسی‌زبان جهان است که بیشتر او را به‌عنوان نویسندهٔ مجموعهٔ داستانی پرطرفدار «هری پاتر» می‌شناسیم. رمان‌های رولینگ در سراسر جهان بیش از ۴۰۰ میلیون نسخه فروش رفته‌اند، جوایز متعددی را از آن خود کرده‌اند و بر فیلم‌ها، سریال‌ها و نمایش‌های بسیاری اثرگذار بوده‌اند. گفته شده است که مجموعه داستان‌های «هری پاتر» بود که منجر شد رولینگ تنها طی پنج سال از فردی فقیر به مولتی‌میلیونری شناخته‌شده تبدیل شود. او که در ۳۱ جولای ۱۹۶۵ در شهر یاته واقع در شهرستان گلاسترشر در انگلستان متولد شد، از خردسالی داستان‌های تخیلی کوتاه می‌نوشت و به نوشتن علاقهٔ بسیار داشت. پس از طی درجات در مدرسه و کالج، در سال ۱۹۸۶ از دانشگاه اکستر مدرک لیسانس ادبیات فرانسه و ادبیات باستانی یونان و روم را دریافت کرد و سپس در مؤسسهٔ عفو بین‌الملل لندن به‌عنوان محقق و منشی دوزبانه مشغول به کار شد. ایدهٔ داستان‌های «هری پاتر» زمانی به ذهن رولینگ خطور کرد که از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده و در جست‌وجوی چیزی بود که زندگی‌اش را با عشق و علاقه وقف آن کند. او در شغل‌های بسیاری فعالیت کرده بود، اما هیچ‌یک از آن‌ها شغلی نبود که او را مجذوب خود کند. در همین اثنا، مادر رولینگ پس از نبردی ده‌ساله با بیماری تصلب، در ۴۵سالگی از دنیا رفت. رولینگ که در اثر مرگ زودهنگام مادرش دچار افسردگی شده بود، به پرتغال رفت تا زندگی ماجراجویانهٔ خود را به‌عنوان معلم انگلیسی در این کشور ادامه دهد و در همین روزها بود که ایدهٔ داستان‌های «هری پاتر» به ذهنش خطور کرد.

در سال ‍۱۹۹۷، رولینگ توانست با چاپ کتاب «هری پاتر و سنگ جادو» در انگلستان به ثروت و شهرت عظیمی دست پیدا کند. او در این دوره دیگر با نام مستعار «جی‌. کی. رولینگ» شناخته می‌شد. علت انتخاب این نام توسط او این بود که رولینگ نمی‌دانست پسرهای مخاطب داستان‌هایش چه واکنشی به یک نویسندهٔ زن داشته باشند؛ بااین‌حال او تا به امروز با همین نام مستعار فعالیت کرده است. رمان «هری پاتر و سنگ جادو» توانست جوایز متعددی از جمله جایزهٔ کتاب بریتانیا را دریافت کند. یک سال بعد و در ۱۹۹۸، در ادامهٔ کتاب نخست هری پاتر، رولینگ کتاب «هری پاتر و تالار اسرار» را منتشر کرد. این کتاب یکی دیگر از بزرگ‌ترین موفقیت‌های رولینگ به شمار می‌رفت و در پاییز همان سال، کمپانی وارنر قراردادی را با رولینگ جهت ساخت یک فیلم بلند امضا کرد. پس از این دو کتاب، رولینگ کتاب‌های «هری پاتر و زندانی آزکابان» (۱۹۹۹)، «هری پاتر و جام آتش» (۲۰۰۰)، «هری پاتر و محفل ققنوس» (۲۰۰۳) و «هری پاتر و شاهزادهٔ دورگه» (۲۰۰۵) را از مجموعه داستان‌های «هری پاتر» منتشر کرد. این کتاب‌ها در بیش از ۲۰۰ کشور و حدود ۶۰ زبان در دسترس هستند؛ هفتمین رمان این مجموعه نیز با عنوان «هری پاتر و یادگاران مرگ» نیز در سال ۲۰۰۷ منتشر شد.

مجموعهٔ هفت‌قسمتی «هری پاتر» شوروشوق بسیاری را در میان کودکان، نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و کهنسالان جهان برانگیخت و باعث علاقه‌مندشدن آن‌ها به مطالعه شد. نسخه‌های سینمایی این کتاب‌ها بین سال‌های ۲۰۰۱ و ۲۰۱۱ ساخته شد. مجموعه فیلم‌های «هری پاتر» توانست به یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های جهان تبدیل شود؛ علاوه بر این، رولینگ مجموعه‌های «جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آن‌ها» (۲۰۰۱) را نوشت که یک مجموعه فیلم با اقتباس از نوشته‌های او از روی آن‌ها ساخته شده است. همگی این داستان‌ها از کتاب‌هایی که هری پاتر و دوستانش در دنیای داستانی این مجموعه خوانده‌اند، سرچشمه گرفته است. بسیاری از هواداران این نویسنده زندگی او را شبیه به یک افسانه می‌دانند. جی. کی. رولینگ و آثارش برندهٔ جوایز بسیاری شده‌اند. کتاب‌های «هری پاتر» از سال ۱۹۹۷ برندهٔ جوایز و عناوین متعددی از بهترین کتاب سال کودکان، بهترین کتاب سال، دسته‌بندی‌های مختلف جایزهٔ کتاب بریتانیا، جایزهٔ برام استوکر برای بهترین اثر برای خوانندگان جوان و جایزهٔ آندره نورتون شده‌اند؛ خودِ رولینگ نیز توانسته جوایز بسیاری را از جمله بهترین نویسندهٔ سال، جایزهٔ دستاورد برجسته از جایزهٔ کتاب بریتانیا و همچنین جایزهٔ بفتا برای مشارکت برجستهٔ بریتانیا در سینما را از آن خود کند. جی کی رولینگ در سال ۲۰۱۰ توسط نشریات برتر، به‌عنوان تاثیرگذارترین زن بریتانیا شناخته شد. مجموعه رمان «کارآگاه استرایک» از آثار دیگر این نویسنده است.

درباره ویدا اسلامیه

ویدا اسلامیه در سال ۱۳۴۶ به دنیا آمد. او مترجمی است که بیشتر شهرت خود را به‌خاطر ترجمۀ مجموعه کتاب‌های هری پاتر به دست آورده است.

بخشی از کتاب کارآگاه استرایک (جلد پنجم، قسمت اول؛ خون خراب)

«اما رابین می‌دانست در واقع این علت شوخی کردنش با موریس نیست. تصورش این نبود که اگر به جوک‌های احمقانه‌اش نخندد، خشن یا متعرض می‌شود. نه، این موضوع جداگانه‌ای بود. رابین، تنها دختر خانواده، که بین پسرها بزرگ شده بود، می‌دانست چطور همه را خوشحال نگه دارد، هرچند که خود مادرش هوادار حقوق زنان بود. هیچ کس نخواسته بود این طور شود، اما بعد از حمله‌ای که جای زخمش تا ابد روی دستش می‌ماند، در طول درمانش این را فهمیده بود که نقش خانوادگی‌اش «کودک آسان» بوده است، کودکی که قانع و میانگیر است. او فقط یک سال بزرگ‌تر از مارتین، «کودک دشوار» خانوادهٔ الاکوت بود: از همه حواس‌پرت‌تر و بی‌پرواتر، با تحصیلات دانشگاهی پایین و پشتکاری ضعیف‌تر از بقیه، پسری که در سن بیست و هشت سالگی هنوز در خانهٔ پدر و مادر زندگی می‌کرد و برادری با کم‌ترین وجه اشتراک با رابین بود. (هرچند مارتین در روز عروسی مشتی به صورت متیو زده بود و آخرین باری که رابین به خانه رفت، مارتین همین که شنید متیو روند طلاق را چقدر سخت کرده است، پیشنهاد داد بار دیگر این کار را بکند و رابین وقتی به خود آمد که او را بغل کرده بود.)»

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۲)
که مدارا در محل کار کلید موفقیت هر کسب و کاری است.
کاربر ۲۳۱۵۱۱۳
چیزی که به او بگوید «بهت علاقه دارم.» نه این که «می‌خواهم چنین بویی بدهی.»
کاربر ۲۳۱۵۱۱۳

حجم

۱۰۱۹٫۵ کیلوبایت

سال انتشار

۱۴۰۰

تعداد صفحه‌ها

۷۲۰ صفحه

حجم

۱۰۱۹٫۵ کیلوبایت

سال انتشار

۱۴۰۰

تعداد صفحه‌ها

۷۲۰ صفحه

قیمت:
۱۲۵,۰۰۰
تومان