با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
حکمت اشراق (۱)

دانلود و خرید کتاب حکمت اشراق (۱)

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب حکمت اشراق (۱)  نوشته  مهدی زمانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب حکمت اشراق (۱)

«حکمت اشراق (۱)» نوشته‌ی مهدی زمانی از مجموعه کتاب‌های آموزشی دانشگاه پیام نور در رشته‌ی فلسفه و کلام اسلامی است. کتاب حاضر برای تدریس درس دو واحدی فلسفه اشراق(۱) در دورهی کارشناسی الهیات گرایش فلسفه و کلام اسلامی نگاشته شده است و بر همین اساس تلاش شده تا حد امکان مطالب به‌طور روشن بیان گردد و دانشجوی دانشگاه پیام‌نور که در نظام آموزش از راه دور به تحصیل می‌پردازد، بتواند از آن به‌عنوان خودآموز استفاده نماید. البته بهره‌گیری کامل ازکتاب مستلزم مطالعه دقیق و شرکت در کلاس‌های رفع اشکال می‌باشد تا ابهاماتی که دانشجو در هنگام مطالعه با آن برخورد می‌نماید، مرتفع گردد. این کتاب در نه فصل تنظیم گردیده و تلاش شده است که تمام سرفصل این درس را پوشش دهد. هر فصل با اهداف رفتاری آغاز می‌گردد و با خودآزمایی پایان می‌پذیرد. مطالعه اهداف رفتاری پیش از ورود به هر فصل نوعی آمادگی برای فهم مطالب ایجاد می‌کند و پاسخگویی به خودآزمایی افزون بر سنجش یادگیری، زمینه را برای بازگشت به مطالب و امعان نظر در آنها فراهم می‌آورد.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
۱. اگر درباره انواع موجودات در این عالم تأمل کنیم، آن‌ها را اتفاقی نمی‌یابیم، زیرا امور اتفاقی، دائمی و اکثری نیستند و اگر اتفاقی بودند می‌توانست از یک نوع، نوع دیگری به‌وجود آید. درحالی که از انسان، انسان به‌وجود می‌آید و از گندم، گندم. هر نوعی ثبوت و استمرار دارد و امور ثابت اتفاقی نیستند. بنابراین هر نوع از انواع جسمیه دراین عالم، جوهری مجرد، نورانی و قائم به ذات دارد. آن جوهر مجرد، ربّ وصاحب آن نوع است و ثبات آن باعث استمرار افراد آن نوع درعالم جسمانی می‌شود
Iman

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۰۹ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۲/۰۵
شابک‭‬‭‭۹۷۸-۹۶۴-۳۸۷-۶۲۷-۲
تعداد صفحات۲۰۹صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۲/۰۵
شابک‭‬‭‭۹۷۸-۹۶۴-۳۸۷-۶۲۷-۲