با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دشمن عزیز

دانلود و خرید کتاب دشمن عزیز

۴٫۱ از ۱۰۲ نظر
۴٫۱ از ۱۰۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دشمن عزیز  نوشته  جین  وبستر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب دشمن عزیز

«دشمن عزیز» نوشته جین وبستر(۱۹۱۶-۱۸۷۶)، نویسنده زن آمریکایی است. این کتاب در ادامه داستان مشهور بابالنگ‌دراز است و در آن قهرمان داستان (جودی ابوت) که اکنون ازدواج کرده است قصد دارد پرورشگاهی که در آن بزرگ شده است را بازسازی کند.

در بخشی از این رمان می‌خوانیم:

جودی‌جان:

دکتر رابین مک ری امروز عصر به اینجا سر زد تا با رئیس جدید نوانخانه بیشتر آشنا شود. لطفاً وقتی که برای دیدار بعدی به نیویورک آمد او را به شام دعوت کن تا خودت با چشمان خودت ببینی شوهرت چه دسته گلی به آب داده است.

آقای جرویس وقتی می‌خواست به من بقبولاند که مزایای رئیس شدن من مراوده‌ی روزانه با مرد خوش‌برخورد و عالم و جذابی چون دکتر مک ری است، اشتباه می‌کرد.

او بلندقد و لاغر با موهایی جوگندمی و چشمانی سرد و خاکستری است. در مدت یک ساعتی که با من بود (و من خیلی شاد بودم) حتی سایه‌ی ‌لبخندی کوچک هم لبانش را روشن نکرد. آیا سایه می‌تواند روشنی بدهد؟ احتمالاً‌ نمی‌تواند، اما به‌هرحال این مرد را چه می‌شود؟ نکند جرمی سنگین مرتکب شده یا کم‌حرفی‌اش ناشی از طبیعت اسکاتلندی اوست؟ او به اندازه‌ی یک سنگ قبر قابل معاشرت است.

از قضا آقای دکتر،‌ همان‌قدر از من خوشش می‌آید که من از او. او فکر می‌کند من سبک و بی‌منطق هستم و مرا برای این مقام نالایق می‌داند. مطمئنم تا الان از طرف او نامه‌ای به آقای جرویس رسیده که فوراً مرا اخراج کند. ما حتی در حین گفت‌وگو نتوانستیم با هم کنار بیاییم. او به‌طور گسترده و با لحنی فیلسوفانه از مضرات زندگی پرورشگاهی کودکان بی‌سرپرست سخن می‌گفت و من با بی‌خیالی از آرایش تازه‌ی مو که بین دخترانمان رواج یافته و زیاد هم قشنگ نیست،‌ تأسف می‌خوردم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶۲)
🌻سپیده 🌻
۱۳۹۶/۰۲/۱۲

"جین وبستر"، من کاملا به اراده ی خود و قدرت خود،در رسیدن به خواسته ها،ایمان دارم.و این باوری است که کوه را جابجا می کند. انسان وقتی در مورد موضوعی که از آن آگاهی دارد سخن بگوید و یا بنویسد،می تواند سخن

- بیشتر
صبا
۱۳۹۶/۱۰/۲۳

محشره این توانایی هر کسی نیست که داستان یک زندگی رو بتونه با نامه بیان کنه جین وبستر نابغس

مریم
۱۳۹۶/۰۳/۰۳

من خیلی این کتاب رو دوست داشتم. عالی بود :)

mobina
۱۳۹۹/۰۸/۲۷

نمی تونم این کتابو به راحتی توصیف کنم و باید به این خاطر کلمه هارو مقصر بدونم اما میشه تو یه کلمه همه ی خوبیاشو جمع کنم(فوق العاده) یه فضای شاد و دلنشینی داره که آدمو به خودش جذب میکنه و داستان هایی

- بیشتر
shahmedesdad
۱۳۹۹/۰۱/۰۴

عالی

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۸۸)
«هیچ لذتی در زندگی بالاتر از خوابیدن نیست.»
آفتاب
«هیچ لذتی در زندگی بالاتر از خوابیدن نیست.»
Numb
هرچه بیشتر مردها را می‌شناسم بیشتر می‌فهمم که آنها فقط پسرهای کوچک بالغی هستند که برای اُردنگی خوردن سن‌شان بالاست!
Pariya
مردم همیشه درباره‌ی تعلیم و تربیت دختران جوان برای وقتی که مادر شدند، صحبت می‌کنند. چرا پسرها برای مسئولیت پدری تربیت و آماده نشوند؟
Numb
ما در اینجا به‌طور عجیبی پسرِ اضافی داریم که هیچ‌کس آنها را نمی‌خواهد!
Numb
عجب شانس خوبی دارم که دختر به دنیا آمده‌ام.
Numb
اگر انسان بخواهد مفید واقع شود، نباید چشم‌هایش جز خوبی چیزی را در دنیا ببیند.
Numb
چه مزه‌ای دارد که آدم کاری را به دیگری بسپارد و مطمئن باشد که خوب انجام می‌شود.
Numb
زندگی من آن‌قدرها که شما فکر کرده‌اید، پوچ و بی‌هدف نیست.
Numb
«بهشت ممکن است وجود داشته باشد، بودن جهنم حتمی است.»
Numb