دشمن عزیز
۴٫۱از ۹۰ نظر

دانلود کتاب دشمن عزیز

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
۴٫۱از ۹۰ نظر
۴٫۱از ۹۰ نظر
۴٫۱از ۹۰ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب دشمن عزیز

«دشمن عزیز» نوشته جین وبستر(۱۹۱۶-۱۸۷۶)، نویسنده زن آمریکایی است. این کتاب در ادامه داستان مشهور بابالنگ‌دراز است و در آن قهرمان داستان (جودی ابوت) که اکنون ازدواج کرده است قصد دارد پرورشگاهی که در آن بزرگ شده است را بازسازی کند.

در بخشی از این رمان می‌خوانیم:

جودی‌جان:

دکتر رابین مک ری امروز عصر به اینجا سر زد تا با رئیس جدید نوانخانه بیشتر آشنا شود. لطفاً وقتی که برای دیدار بعدی به نیویورک آمد او را به شام دعوت کن تا خودت با چشمان خودت ببینی شوهرت چه دسته گلی به آب داده است.

آقای جرویس وقتی می‌خواست به من بقبولاند که مزایای رئیس شدن من مراوده‌ی روزانه با مرد خوش‌برخورد و عالم و جذابی چون دکتر مک ری است، اشتباه می‌کرد.

او بلندقد و لاغر با موهایی جوگندمی و چشمانی سرد و خاکستری است. در مدت یک ساعتی که با من بود (و من خیلی شاد بودم) حتی سایه‌ی ‌لبخندی کوچک هم لبانش را روشن نکرد. آیا سایه می‌تواند روشنی بدهد؟ احتمالاً‌ نمی‌تواند، اما به‌هرحال این مرد را چه می‌شود؟ نکند جرمی سنگین مرتکب شده یا کم‌حرفی‌اش ناشی از طبیعت اسکاتلندی اوست؟ او به اندازه‌ی یک سنگ قبر قابل معاشرت است.

از قضا آقای دکتر،‌ همان‌قدر از من خوشش می‌آید که من از او. او فکر می‌کند من سبک و بی‌منطق هستم و مرا برای این مقام نالایق می‌داند. مطمئنم تا الان از طرف او نامه‌ای به آقای جرویس رسیده که فوراً مرا اخراج کند. ما حتی در حین گفت‌وگو نتوانستیم با هم کنار بیاییم. او به‌طور گسترده و با لحنی فیلسوفانه از مضرات زندگی پرورشگاهی کودکان بی‌سرپرست سخن می‌گفت و من با بی‌خیالی از آرایش تازه‌ی مو که بین دخترانمان رواج یافته و زیاد هم قشنگ نیست،‌ تأسف می‌خوردم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵۷)
کتاب گرد¡
۱۳۹۹/۰۷/۱۷

به نظرم این کتاب همه ویژگی های یه کتابه خوبو داره نمی دونم چه جوری حسمو به این کتابو بنویسم🤔خلاصه بخونیدو کیف کنید دوستان😊

برلین
۱۳۹۹/۰۷/۱۴

کتاب روان و جذابی بود

nadia92
۱۳۹۹/۰۶/۲۷

به قوت بابالنگ دراز نبود.ولی خب بد هم نبود.از فقط پنی خیلی خیلی بهتر بود

navid
۱۳۹۹/۰۶/۰۵

به طور کلی کتاب بدی نبود، نویسنده این کتاب را هم به سبک کتاب معروفش بابالنگ دراز نوشته است،اما می توانم بگویم که هر دو اثر در مقایسه با هم بسیار از جهت شیوه شخصیت پردازی نزدیک است،البته بابالنگ دراز

- بیشتر
N.Sh
۱۳۹۹/۰۵/۳۱

خود کتاب که بسیار جذاب و شیرین بود، با اینکه بر خلاف کتاب بابالنگ دراز، از اولش تونستم آخرشو حدس بزنم ولی باز هم برام خیلی جذاب بود،اگر از کتاب بابالنگ دراز خوشتون اومد، این کتاب رو هم بهتون پیشنهاد

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۸۶)
«هیچ لذتی در زندگی بالاتر از خوابیدن نیست.»
h.kaviani
«هیچ لذتی در زندگی بالاتر از خوابیدن نیست.»
Numb
هرچه بیشتر مردها را می‌شناسم بیشتر می‌فهمم که آنها فقط پسرهای کوچک بالغی هستند که برای اُردنگی خوردن سن‌شان بالاست!
Pariya
مردم همیشه درباره‌ی تعلیم و تربیت دختران جوان برای وقتی که مادر شدند، صحبت می‌کنند. چرا پسرها برای مسئولیت پدری تربیت و آماده نشوند؟
Numb
ما در اینجا به‌طور عجیبی پسرِ اضافی داریم که هیچ‌کس آنها را نمی‌خواهد!
Numb
عجب شانس خوبی دارم که دختر به دنیا آمده‌ام.
Numb
اگر انسان بخواهد مفید واقع شود، نباید چشم‌هایش جز خوبی چیزی را در دنیا ببیند.
Numb
زندگی من آن‌قدرها که شما فکر کرده‌اید، پوچ و بی‌هدف نیست.
Numb
چه مزه‌ای دارد که آدم کاری را به دیگری بسپارد و مطمئن باشد که خوب انجام می‌شود.
Numb
«بهشت ممکن است وجود داشته باشد، بودن جهنم حتمی است.»
Numb