با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دستان شفا‌بخش

دانلود و خرید کتاب دستان شفا‌بخش

۴٫۳ از ۲۵ نظر
۴٫۳ از ۲۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دستان شفا‌بخش  نوشته  خوزه  سیلوا  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دستان شفا‌بخش

«دستان شفا‌بخش» نوشته خوزه سیلوا(۱۹۱۴-) نویسنده آمریکایی است. پیوند تنگاتنگ میان ذهن و بدن بر کسی پوشیده نیست و به‌راحتی می‌توان این موضوع را اثبات کرد. در دسته‌بندی بیماری‌های روانی به بیماری‌هایی برمی‌خوریم که به آن‌ها اختلالات پسیکوسوماتیک یا روان‌تنی می‌گویند. این اختلالات شامل آن دسته از بیماری‌های جسمانی هستند که ریشه‌ی روانی دارند. برخی اندیشمندان بیشتر‌ بیماری‌های جسمانی را روان‌تنی می‌شمارند و بر این باورند که به کمک نیروی ذهن می‌توان با این بیماری‌ها و ناراحتی‌ها به رویارویی پرداخت. خوزه سیلوا از این دسته از اندیشمندان است و در این راه، پس از سال‌ها تلاش و پژوهش، شیوه‌ای به نام «متد سیلوا» را پدید آورده است که دوره‌های آموزشی آن اکنون در بیش از صد و بیست کشور دنیا از جمله ایران برگزار می‌شود. این کتاب متد سیلوا را به‌گونه‌ای سازمانان‌یافته و با زبانی ساده آموزش می‌دهد. اگر بیماری درمان‌ناپذیری دارید و از مراجعه به پزشکان نتیجه‌ای نگرفته‌اید، اگر در دام عادات ناپسند خود گرفتارید، یا اگر تندرست هستید و می‌خواهید همیشه تندرست بمانید، خواندن کتاب برای شما بسیار سودمند و کارساز خواهد بود.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۵)
@ALIREZ
۱۳۹۹/۰۵/۲۲

تمام این کتاب میخواد به شما عظمت نیروی تلقین رو برسونه . در صورتی مراقبه های ذکر شده تاثیر داره که به تاثیرش ایمان داشته باشید....

masi
۱۳۹۹/۰۱/۲۳

من خیلی دوست داشتم خوندنش بهم آرامش داد البته من تمام تمرینهاشو کامل انجام دادم

pouriya-72
۱۳۹۶/۰۱/۰۲

احسنت چقدر دنبالش بودم یه زمانی چون کسی این معرفی کرد بود که جز بهترین استاد هام بوده کتاب تجسم خلاق شاکتر کویین ترجمه گیتی خوشدل وهفت عادت مردمان موثر از همین مترجم

Elahe Roshan
۱۴۰۰/۰۳/۰۳

واقعا اگر تمرینات رو ب درستی انجام بدیم عالیه

Sanaz.lzadi.119
۱۴۰۰/۰۳/۱۲

خیلی خوبه به نظر من این کتابو باید همه ادم رویه زمین بخونن چون خیلی تویه زندگی به ادم کمک میکنه هم باعث میشه مریضی هایی که معالجه نمیشن به راحتی معالجه شن و اینکه ذهن ادمو باز میکنه

M.M
۱۴۰۰/۰۴/۱۹

اگه به سمت این کتاب هدایت شدید مطمئن باشید اتفاقی نیست پس همین الان بخونیدش و به فردا نندازیدش و کتاب های دیگر این نویسنده هم حتما حتما بخونید

sarah
۱۳۹۸/۰۸/۱۶

تخفیف لطفا😐

Alimohammad Noori
۱۳۹۹/۰۷/۱۵

لطف نموده را رایگان برایم بفرست چون که من هیچ حساب ندارم

هنگامه آزاد
۱۳۹۶/۱۲/۱۳

من خیلی دوست دارم این کتابو بخونم، ولی متاسفانه امکان خرید آنلاین و خرید چاپی شو از خارج از کشور ندارم، کاشکی این کتابو به صورت رایگان بذارید. ممنون از اپلیکیشن فوق العاده تون.

مجید
۱۳۹۶/۱۲/۰۲

تووووورو خدا رایگانش کنید خیلی این کتابو دوست دارم بخرم.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۳)
در دوران کودکی هرگاه کسی جلوی چشم ما بیمار می‌شود، بی‌درنگ خودمان را جای او می‌گذاریم و دچار نگرانی می‌شویم. این نگرانی مغز ما را برنامه‌ریزی می‌کند و تصویری که ما از این حالت در ذهن خود داریم به الگویی تبدیل می‌شود که مغز از آن پیروی می‌کند. کلمات و جملاتی هم که به‌کار می‌بریم، به نوعی به برنامه‌ریزی مغز می‌پردازند؛ هرگاه می‌گوییم: «قلبم شکست» (بیماری قلبی) ، «حالم از... به هم می‌خورد» (ناراحتی گوارشی) ، «کمرم شکست» (کمر درد) ، بر حالات جسمانی خود مهر تایید می‌زنیم و با تکرار این جملات، این برنامه‌ریزی را تثبیت می‌کنیم. افکار منفی و در پی آن احساسات منفی، همیشه در مغز به برنامه‌ریزی منفی و ناخواسته تبدیل می‌شوند اما برعکس، افکار و احساسات مثبت برنامه‌ی مثبت و خوشایند مغز به‌شمار می‌آ‌یند. برنامه‌ریزی‌های منفی به احساس غم، ‌ ناامیدی و بیماری می‌انجامند ولی در برابر، برنامه‌ریزی‌های مثبت، احساس شادمانی، کامیابی و تندرستی به دنبال می‌آورند.
S
از این پس دیگر بیمار نخواهیم شد. دیگر به علت بیماری جانمان را از دست نخواهیم داد. همیشه تندرست خواهیم بود و تنها به مرگ طبیعی از دنیا خواهیم رفت. در این کتاب شگفت‌انگیز و ساختار‌شکن، خوزه سیلوا همه‌ی آن‌چه را که از سال ۱۹۴۴ تاکنون طی پژوهش‌های راه‌گشای خود درباره‌ی ریشه‌ی روانی بیماری‌های جسمانی آموخته است برای ما آشکار می‌سازد. شما خوانندگان، در این کتاب با سرگذشت کسانی آشنا خواهید شد که سال‌ها بیمار بوده‌اند اما با بهره‌گیری از نیروی ذهن خویش و به‌کارگیری شیوه‌هایی که در این کتاب آموزش داده شده است، خود را درمان کرده‌اند. هم‌چنین ماجراهای واقعی زندگی کسانی را خواهید خواند که به کمک شیوه‌ی کمک‌های اولیه‌ی متد سیلوا موفق شده‌اند از حوادث و سوانح جان سالم به در برند.
S
از سال ۱۹۶۶ تاکنون، میلیون‌ها تن روش‌های پرورش و کنترل ذهن سیلوا را آموخته‌ و در زندگی خود به‌کار بسته‌اند. آنان بارها و بارها به خوزه سیلوا گفته‌اند: «از این‌که راه زندگی سعادت‌آمیز را به ما نشان دادی از تو سپاسگزاریم!» شما می‌توانید با خواندن این کتاب و دنبال کردن آموزش‌های گام به گام آن، زندگی خود را از این رو به آن رو کنید. متد سیلوا در نگاه نخست چنان ساده می‌نماید که آدمی در کارساز بودنش به شک می‌افتد اما دستاوردهای شگفت‌انگیز و سودمندی‌های بی‌شمار آن حتی بدگمان‌ترین کسان را نیز قانع می‌سازد. با به‌کارگیری شیوه‌های ساده‌ی متد سیلوا و دست‌یابی سریع به نتایج دلخواه، در شگفت خواهید شد که چرا همه‌ این شیوه‌ها را به‌کار نمی‌برند.
S
با مطالعه‌ی این کتاب شیوه‌ی دگرگون کردن حال و هوای روانی خود را بیاموزید، در پی آن بدنتان نیز دگرگون خواهد شد. به کمک نیروی ذهن خود خواهید توانست همواره تندرست بمانید، دستگاه ایمنی بدنتان را نیرومندتر سازید و بر توان و انرژی بدنتان بیفزایید. افزون بر آن، از سرما خوردن‌ها، سردردها و دیگر دردها و ناراحتی‌ها رها خواهید شد و در درمان بیماری‌های خطرناک‌تری چون سرطان، کمک‌های شایانی به پزشک خود خواهید کرد. متد سیلوا شیوه‌ای است آزموده و کارساز برای بهره‌برداری از نیروی ذهن. با به‌کارگیری این روش، نه تنها بر تندرستی خویش فرمان‌روا خواهید شد، بلکه خواهید توانست به دیگران ـ حتی از فاصله‌ای دور و بدون آگاهی ایشان ـ یاری برسانید. باورکردنی نیست؟! اما حقیقت دارد. امروز وجود چنین توانایی‌هایی در آدمیان از نظر علمی ثابت شده است. امروز می‌دانیم که ذهن و شعور آدمی می‌تواند از زمان و مکان فراتر برود و در پدیده‌های پیرامون ـ حتی از فاصله‌ای بسیار دور ـ تأثیر بگذارد.
S
روی یک صندلی راحت می‌نشیند، پلک چشمانش را می‌بندد و نفسی عمیق می‌کشد. او در نخستین بازدم سه بار عدد ۳، در بازدم دوم سه بار عدد ۲ و در بازدم سوم سه بار عدد ۱ را مجسم می‌کند. سپس در حالی که می‌کوشد چشم‌اندازی زیبا و دلپذیر را تجسم کند، از ده تا یک وارونه می‌شمارد. در گام بعدی، او بدن خود را مجسم می‌کند و در خیالش مرهمی روی عضو دردمند می‌مالد. پس از آن عضو دردمند را سالم و بی‌نقص می‌بیند و سرانجام بدون آن‌که دیگر دردی در بدنش احساس کند، پلک چشمانش را می‌گشاید. او با این کار در واقع قصد دارد در لایه‌های درونی ذهنش نفوذ کند و بر آن کنترل بیشتری اعمال نماید. این همان مهارتی است که ما در این کتاب می‌خواهیم به شما آموزش دهیم. با فراگیری این مهارت شما خواهید توانست ذهنتان را کنترل کنید و در بدنتان تأثیر بگذارید.
masi
آموزش چگونگی آرام‌سازی می‌پردازیم: ۱. روی یک مبل یا صندلی راحت و آسوده بنشینید و پلک چشمانتان را ببندید. ۲. چند نفس عمیق بکشید و هنگام بازدم ماهیچه‌های بدنتان را شل و رها کنید. ۳. از صد تا یک وارونه بشمارید. ۴. خودتان را در جایی آرام و دل‌انگیز مانند کنار دریا، جنگل و... مجسم کنید. ۵. در دل بگویید: «من همیشه از تن و روانی سالم برخوردارم.» ۶. از یک تا پنج بشمارید. پیش از شمارش به خود یادآوری کنید وقتی در شماره‌ی پنج پلک چشمانتان را بگشایید، هشیار و بیدار و شاداب و سرحال خواهید بود. در شماره‌ی سه این یادآوری را تکرار کنید. در شماره‌ی پنج پلک چشمانتان را بگشایید و در دل بگویید:
کاربر ۱۶۳۷۱۴۸
«آرام و آسوده بنشینید یا دراز بکشید و بیماری خود را در ذهنتان مجسم کنید. سپس خودتان را در حال شفا یافتن ببینید. سرانجام خودتان را در اوج تندرستی تخیل کنید.» این همان برنامه‌ریزی دوباره برای بازیابی تندرستی است
Elham
به گفته دکتر کارل سیمونتون، از قدیمی‌ترین دوستداران متد سیلوا، تنها عاملی که بیش از دیگر عوامل در پدیدآیی سرطان نقش دارد احساس کمبود است. این احساس کمبود ـ که ممکن است واقعی یا خیالی و جسمانی یا عاطفی باشد ـ با آفرینش پیوسته‌ی احساس درماندگی و ناتوانی، دستگاه ایمنی بدن را ناکارآمد می‌کند و به پیدایش سرطان می‌انجامد.
Elham
دنیای بیرون انسان آیینه‌ی دنیای درون اوست. دکتر ماکسول مالتز، نویسنده‌ی پرآوازه‌ی کتاب «سایکوسیبرنتیک» می‌گوید: «خودت را هرگونه به تصور درآوری، آن گونه می‌شوی!»
فاطیما
جانشین فراوانی پیدا خواهیم کرد
jamshidi

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۰۳ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۱۲/۱۸
شابک۹۷۸-۹۶۴-۹۱۷-۴۷۸-۵‮
دسته بندی
تعداد صفحات۳۰۳صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۱۲/۱۸
شابک۹۷۸-۹۶۴-۹۱۷-۴۷۸-۵‮