با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
می‌خواهم یک نامه‌ی کوتاه بنویسم

دانلود و خرید کتاب می‌خواهم یک نامه‌ی کوتاه بنویسم

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب می‌خواهم یک نامه‌ی کوتاه بنویسم  نوشته  شهریار  عباسی   و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب می‌خواهم یک نامه‌ی کوتاه بنویسم

«می‌خواهم یک نامه‌ی کوتاه بنویسم» نوشته شهریار عباسی، نویسنده معاصر ایرانی است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

اوایلِ زمستان سال ۱۳۶۶ بود. همه جای شهر پناهگاه ساخته بودند. توی حیاطِ دبیرستانِ ما هم یک پناهگاه بود که از چهار طرف در داشت. رادیو که آژیر وضعیت قرمز پخش می‌کرد، کلاس‌ها تعطیل می‌شد و بچه‌ها مثلِ مورچه‌هایی که خودشان را به لانه می‌رسانند، باعجله می‌چپیدند توی پناهگاه.

«توجه! توجه! علامتی که هم‌اکنون می‌شنوید اعلامِ خطر یا وضعیت قرمز است و معنی و مفهومِ آن این است که حمله‌ی هوایی انجام خواهد شد. محلِ کار خود را ترک و به پناهگاه بروید» . و آژیر با صدای کرکننده‌اش پخش می‌شد.

البته خیلی وقت‌ها وضعیت قرمز توخالی بود. همین باعث شده بود مردمِ کوچه و خیابان، خیلی به آژیر توجه نکنند. اما مادرم می‌گفت: کار یه دفعه می‌شه!

وضعیتِ قرمز که می‌شد، مجبورمان می‌کرد برویم توی زیرزمینِ خانه. اگر حرفش را گوش نمی‌کردیم، لب‌هایش کبود می‌شد و می‌لرزید. گاهی هم دندان‌هایش کلید می‌شد و غش می‌کرد. پس باید حرفش را گوش می‌کردیم. برای همین، ترجیح می‌دادم موقع وضعیت قرمز توی مدرسه باشم. تحملِ پناهگاهِ مدرسه آسان‌تر از زیرزمینِ خانه بود. نمور نبود و دور و برم شلوغ بود. توی سنگر بیشتر از کلاس خوش می‌گذشت و خودش یک زنگِ تفریح بود.

مادرم به آژیر حساسیت داشت. تا صدای آژیر می‌آمد تنش می‌لرزید، شانه‌هایش جمع می‌شد و قوزکرده راه می‌رفت. بیچاره، از وقتی بمب توی کوچه پشتی خانه‌مان خورد و همه‌ی شیشه‌ها شکست، از صدای ترقه هم می‌ترسید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
کاربر ۱۸۴۲۰۹۶
۱۴۰۰/۰۲/۲۶

کتاب درجه یک،خوش خوان وپرکششی که قابل تحسین است.داستانی برجست وپراحساس با ادبیاتی که خواننده را شیفته خود می کند.توصیف ها خون داشتندوزنده بودند.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۴۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۱۱/۰۱
شابک‫‬‭۹۶۴-۷۶۴۰-۷۳-۰
تعداد صفحات۱۴۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۱۱/۰۱
شابک‫‬‭۹۶۴-۷۶۴۰-۷۳-۰