با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بنجامین باتن موردی استثنائی

دانلود و خرید کتاب بنجامین باتن موردی استثنائی

۳٫۸ از ۱۷۵ نظر
۳٫۸ از ۱۷۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بنجامین باتن موردی استثنائی  نوشته  اسکات  فیتز جرالد  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بنجامین باتن موردی استثنائی

«بنجامین باتن: موردی استثنائی» نوشته فرانسیس اسکات کی فیتز جرالد ( ۱۹۴۰- ۱۸۹۶)، نویسنده آمریکایی است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

در سال‌های ۱۸۶۰ زایمان در منزل امری مرسوم و معمول بود؛ اما در حال حاضر دانشمندان علم پزشکی مقرر کرده‌اند که اولین گریه نوزادان ترجیحاً در بیمارستان مجهز و حتی اگر لازم شد تحت بیهوشی استنشاقی صورت پذیرد؛ بنابراین وقتی‌که در سال ۱۸۶۰ در یک روز تابستانی آقای راجر باتن و همسرش تصمیم گرفتند که اولین فرزند خود را در بیمارستان به دنیا بیاورند، در حقیقت پنجاه سال از زمانه خود جلوتر و پیشگام نظریه زایمان در بیمارستان بودند. آیا این عمل نابهنگام آنان در مورد داستان تاریخی عجیبی که خواهم گفت موجب تعجب واقع نخواهد شد؟ پس من هر آنچه پیش آمد می‌گویم و شما خود به قضاوت بنشینید.

خانواده راجر باتن در منطقه بالتیمور ازنظر اقتصادی و اجتماعی موجب رشک و توجه دیگران بودند. آن‌ها از وابستگان فلان و بهمان فامیلی بودند که هر جنوبی‌ای آن‌ها را می‌شناخت. آن‌ها حتی استحقاق مقام سناتوری را داشتند که جمعیت کثیری در اتحادیه داشت.

اگرچه بچه‌دار شدن رسمی قدیمی است ولی آقای باتن بسیار نگران و مضطرب بود زیرا این اولین باری بود که بچه‌دار می‌شد. او آرزو داشت فرزندش آن‌چنان باشد که بتواند او را به کالج «ییل» در«کانکتیکات» بفرستد، همان کالجی که آقای باتن خودش مدت چهار سال بانام مستعار کاف در آنجا شناخته‌شده بود.

در سحرگاه سپتامبر واقعه‌ای در شرف وقوع بود که او را وادار کرد رأس ساعت شش بامداد از جا برخیزد و لباس آراسته و بی‌عیب و نقصی بپوشد و باعجله به سمت بیمارستانی در خیابان بالتیمور حرکت کند. برای آنکه بداند در تاریکی شب گذشته آیا زندگی جدیدی متولدشده است یا نه.

یاسر
۱۳۹۵/۱۲/۲۵

در شگفتم از دوستانی که وقتی در یک فضا و یا به عبارتی شبکه ای اجتماعی در حوزه کتاب و کتاب خوانی و به عبارتی کلی تر در فضایی از جنس "خواندن" ورود می کنن و کتابی می خونن دست

- بیشتر
انسان ژرف
۱۳۹۵/۱۲/۲۷

عالی و گاهی خنده دار درعین تلخ بودن

سعید جان
۱۳۹۶/۰۱/۲۱

خوندنی جالب و جذاب باحال بود

💮rosy💮
۱۳۹۹/۱۱/۳۰

من همیشه میگم کتاب بهتر از فیلمه ولی در این مورد باید بگم یک استثنا وجود داره...واقعا فیلم خیلی ملموس تر و جذاب تره با بازی فوق العاده برد پیت. هرچند از خوندنش پشیمون نیستم چون داستان پردازی به شدت گیرایی

- بیشتر
احسان
۱۳۹۷/۰۲/۱۵

فیلمش جالب تره . ولی داستانش هم بد نبود

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴۱)
و بدانیم که در همیشه روی یک پاشنه نمی‌چرخد.
"Shfar"
به عقیده من هیچ فیلمی نمی‌تواند جای متن اصلی کتاب را بگیرد زیرا با خواندن هر کتابی خواننده برداشت خودش را می‌کند درحالی‌که دیدن فیلم اغلب به برداشت فیلم‌ساز منتهی می‌شود.
دهه چهلّی بالقوه
هیچ رؤیایی در خواب نمی‌دید.
_SOMEONE_
وقتی گرسنه می‌شد گریه می‌کرد همین و بس. از صبح تا شب‌کارش فقط تنفس بود و بس. بالای سرش زمزمه‌ای نرم و نازک و مهربان را می‌شنید و فقط می‌توانست گاهی لبخند بزند. همه‌جا نور بود و سپس تاریکی. همه‌چیز ناگهان تاریک می‌شد و تخت سفید و صورت‌های کم‌نور بالای سرش درحرکت بودند و شیر گرم و خوشبو. بالاخره روزی رسید که تمام این‌ها کاملاً از ذهنش محو شد و تمام.
minoo😊💕
در زمان جنگ اسپانیا و امریکا در سال ۱۸۹۸ خانه‌اش دیگر برای او جذاب نبود و تصمیم گرفت به ارتش بپیوندد.
دهه چهلّی بالقوه
، تو خیلی لجوج و کله شقی. تو نمی‌خواهی شبیه دیگران باشی. تو همیشه همین‌طور بودی و همین‌طور هم خواهی ماند؛ اما مکر نکن. به نظرت اگر همه مردم به مسائل مثل تو نگاه می‌کردند دنیا چگونه می‌شد؟»
mahdieh
که اندیشیدن را سرلوحه زندگی خویش قرار داده‌اند.
"Shfar"
اگر خلقت به‌گونه‌ای بود که تمام تجربیاتمان را از دست می‌دادیم دنیا چگونه می‌شد؟ آن‌طور که من از خلقت درک نموده‌ام خداوند جهان را به‌گونه‌ای آفریده که همه موجودات حرکت رو به تکامل داشته باشند و استثنائات خلقت موجب شناخت بهتر قوانین آن در کائنات است.
"Shfar"
آن‌طور که من از خلقت درک نموده‌ام خداوند جهان را به‌گونه‌ای آفریده که همه موجودات حرکت رو به تکامل داشته باشند و استثنائات خلقت موجب شناخت بهتر قوانین آن در کائنات است.
دهه چهلّی بالقوه
درهرحال خواندن داستان بنجامین صرف‌نظر از جاذبه تخیلی بودنش، می‌تواند منشاء عبرت ما انسان‌ها باشد و بدانیم که در همیشه روی یک پاشنه نمی‌چرخد
babajoon.as

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۱۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۲۸۷-۳۲-۲‬‬‬‬
تعداد صفحات۵۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۷,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۱۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۲۸۷-۳۲-۲‬‬‬‬