با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بنجامین باتن موردی استثنائی

دانلود و خرید کتاب بنجامین باتن موردی استثنائی

۳٫۸ از ۱۸۶ نظر
۳٫۸ از ۱۸۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بنجامین باتن موردی استثنائی  نوشته  اسکات  فیتز جرالد  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بنجامین باتن موردی استثنائی

«بنجامین باتن: موردی استثنائی» نوشته فرانسیس اسکات کی فیتز جرالد ( ۱۹۴۰- ۱۸۹۶)، نویسنده آمریکایی است. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: در سال‌های ۱۸۶۰ زایمان در منزل امری مرسوم و معمول بود؛ اما در حال حاضر دانشمندان علم پزشکی مقرر کرده‌اند که اولین گریه نوزادان ترجیحاً در بیمارستان مجهز و حتی اگر لازم شد تحت بیهوشی استنشاقی صورت پذیرد؛ بنابراین وقتی‌که در سال ۱۸۶۰ در یک روز تابستانی آقای راجر باتن و همسرش تصمیم گرفتند که اولین فرزند خود را در بیمارستان به دنیا بیاورند، در حقیقت پنجاه سال از زمانه خود جلوتر و پیشگام نظریه زایمان در بیمارستان بودند. آیا این عمل نابهنگام آنان در مورد داستان تاریخی عجیبی که خواهم گفت موجب تعجب واقع نخواهد شد؟ پس من هر آنچه پیش آمد می‌گویم و شما خود به قضاوت بنشینید. خانواده راجر باتن در منطقه بالتیمور ازنظر اقتصادی و اجتماعی موجب رشک و توجه دیگران بودند. آن‌ها از وابستگان فلان و بهمان فامیلی بودند که هر جنوبی‌ای آن‌ها را می‌شناخت. آن‌ها حتی استحقاق مقام سناتوری را داشتند که جمعیت کثیری در اتحادیه داشت. اگرچه بچه‌دار شدن رسمی قدیمی است ولی آقای باتن بسیار نگران و مضطرب بود زیرا این اولین باری بود که بچه‌دار می‌شد. او آرزو داشت فرزندش آن‌چنان باشد که بتواند او را به کالج «ییل» در«کانکتیکات» بفرستد، همان کالجی که آقای باتن خودش مدت چهار سال بانام مستعار کاف در آنجا شناخته‌شده بود. در سحرگاه سپتامبر واقعه‌ای در شرف وقوع بود که او را وادار کرد رأس ساعت شش بامداد از جا برخیزد و لباس آراسته و بی‌عیب و نقصی بپوشد و باعجله به سمت بیمارستانی در خیابان بالتیمور حرکت کند. برای آنکه بداند در تاریکی شب گذشته آیا زندگی جدیدی متولدشده است یا نه.
یاسر
۱۳۹۵/۱۲/۲۵

در شگفتم از دوستانی که وقتی در یک فضا و یا به عبارتی شبکه ای اجتماعی در حوزه کتاب و کتاب خوانی و به عبارتی کلی تر در فضایی از جنس "خواندن" ورود می کنن و کتابی می خونن دست

- بیشتر
مژگان
۱۳۹۷/۰۶/۱۲

یه چیز جالبی که داره اینه که آدم ها وقتی به دنیا میان،شبیه همونی اند که از دنیا میرن،منظورم اینه که پیری و کودکی انسان ها شبیه به هم هست،توی هردو انسان ناتوان و شکننده است

_echo_
۱۳۹۸/۰۴/۱۱

فیلمه فوق‌العاده ای داره\( ̄▽ ̄)/

🍃بانو🌼
۱۳۹۸/۰۱/۲۱

کتاب خوبی بود و فیلم جالبی هم ازش ساخته بودن به نظرم واقعا درد آور و پر رنج هست که آدم چنین سرنوشتی پیدا کنه ولی تلاشش در طی داستان ستودنی بود موضوع متفاوتی داشت . در کل خوب بود

farez
۱۳۹۶/۱۲/۲۲

داستان ارزش خوندن نداشت ولی فیلم ارزش دیدن داشت.... میشد خیلی قشنک تر نوشته بشه....

دهه چهلّی بالقوه
۱۳۹۷/۰۶/۱۴

#کتاب_خوندم بنجامین باتن کتاب جالبی بود ولی فیلمش از اون بهتر بود تقریبا میتونم بگم اولین باره که یه فیلم از کتابی که ازش اقتباس صورت گرفته جذاب تره این رمان میتونست خیلی طولانی تر باشه ولی فقط ۵۵ صفحه بود!...

rayeheh jafari
۱۳۹۷/۱۲/۲۳

فیلمش جذاب تره. اولین باری بود که فیلمی به نظرم موفق تر و بهتر از خود کتاب تونسته بود مفاهیم کتاب را برسونه...

هانا F
۱۳۹۶/۱۰/۰۴

داستان خیلی زیبایی داره.. پیری در کودکی .. جوانی در پیری. . مرگ در نوزادی

محمد بیات
۱۳۹۹/۰۸/۰۶

خیلی عالی و هیجان انگیز بود.ولی چرا ازمادرش و عکس العمل مادرش مث پدرش در کتاب خبری نبود.انگار مادری نبوده!!!!

AmirHossein[AHS]
۱۳۹۹/۰۴/۱۸

جالب بود و از خوندنش لذت بردم.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴۲)
تنها گذر پرسرعت زمان است که به نظر ناخوشایند است اگرچه این نیز خوبی‌های خودش را دارد.
نیلوفر🍀
و بدانیم که در همیشه روی یک پاشنه نمی‌چرخد.
"Shfar"
به عقیده من هیچ فیلمی نمی‌تواند جای متن اصلی کتاب را بگیرد زیرا با خواندن هر کتابی خواننده برداشت خودش را می‌کند درحالی‌که دیدن فیلم اغلب به برداشت فیلم‌ساز منتهی می‌شود.
دهه چهلّی بالقوه
هیچ رؤیایی در خواب نمی‌دید.
_SOMEONE_
اگر خلقت به‌گونه‌ای بود که تمام تجربیاتمان را از دست می‌دادیم دنیا چگونه می‌شد؟ آن‌طور که من از خلقت درک نموده‌ام خداوند جهان را به‌گونه‌ای آفریده که همه موجودات حرکت رو به تکامل داشته باشند و استثنائات خلقت موجب شناخت بهتر قوانین آن در کائنات است.
"Shfar"
وقتی گرسنه می‌شد گریه می‌کرد همین و بس. از صبح تا شب‌کارش فقط تنفس بود و بس. بالای سرش زمزمه‌ای نرم و نازک و مهربان را می‌شنید و فقط می‌توانست گاهی لبخند بزند. همه‌جا نور بود و سپس تاریکی. همه‌چیز ناگهان تاریک می‌شد و تخت سفید و صورت‌های کم‌نور بالای سرش درحرکت بودند و شیر گرم و خوشبو. بالاخره روزی رسید که تمام این‌ها کاملاً از ذهنش محو شد و تمام.
minoo😊💕
در زمان جنگ اسپانیا و امریکا در سال ۱۸۹۸ خانه‌اش دیگر برای او جذاب نبود و تصمیم گرفت به ارتش بپیوندد.
دهه چهلّی بالقوه
، تو خیلی لجوج و کله شقی. تو نمی‌خواهی شبیه دیگران باشی. تو همیشه همین‌طور بودی و همین‌طور هم خواهی ماند؛ اما مکر نکن. به نظرت اگر همه مردم به مسائل مثل تو نگاه می‌کردند دنیا چگونه می‌شد؟»
mahdieh
که اندیشیدن را سرلوحه زندگی خویش قرار داده‌اند.
"Shfar"
آن‌طور که من از خلقت درک نموده‌ام خداوند جهان را به‌گونه‌ای آفریده که همه موجودات حرکت رو به تکامل داشته باشند و استثنائات خلقت موجب شناخت بهتر قوانین آن در کائنات است.
دهه چهلّی بالقوه

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۱۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۲۸۷-۳۲-۲‬‬‬‬
تعداد صفحات۵۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۷,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۱۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۲۸۷-۳۲-۲‬‬‬‬