با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
چهره‌ها

دانلود و خرید کتاب چهره‌ها

۳٫۰ از ۱ نظر
۳٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب چهره‌ها  نوشته  فریدون مجلسی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب چهره‌ها

«چهره‌ها» گزیده‌ای از مجموعه یادداشت‌ها و مقالات فریدون مجلسی(-۱۳۲۳)، طی سال‌های اخیر در مجلات و روزنامه‌ها، درباره چهره‌های سیاسی ایران و جهان است. این مجموعه حاوی زندگی‌نامه‌های آن چهره‌ها نیست. بلکه به اختصار به اثرگذاری‌های برجسته این چهره‌ها بر محیط ملی و پیرامونی و بر جهان اشاره دارد، همراه با تحلیل‌های سیاسی و اشارات تاریخی و اجتماعی که با مقایسه‌ای با دیدگاه‌های زمان حاضر. مولف در بخشی از مقدمه کتاب درباره این کتاب می‌نویسد: این یادداشت‌ها، چنان که خواهید دید رنگ بیوگرافی ندارد. به نظر من برای خواندن بیوگرافی بهتر است مستقیماً به زندگی نامه‌های مفصل اشخاص مورد نظر و یا به زندگی نامه‌های مختصر آنان با جستجوی اینترنتی مراجعه شود. لذا یادداشت‌هایی را برگزیدم که در هرکدام تصویری از زمان و تأثیرگذاری متقابل آن چهره بر تاریخ و زمان خودش به نمایش درآید. می‌توانستم همین یادداشت‌ها را به ترتیب تاریخ انتشار ردیف کنم، اما سرانجام ترجیح دادم گزینش را نخست بر پایه کشور یا منطقه‌ای انجام دهم که چهره‌ها متعلق به آنجا هستند، و یا گزینش را برمبنای تقدم تاریخی چهره‌ها انجام دهم که نشان دهنده جایگاه چهره‌ها در تحول تاریخی کشور و نقطه خودشان، و بعضاً بر جهان باشد. با اینکه چهره‌های ایرانی در این مجموعه کمتر هستند، زیرا درباره آنها منابع و نوشته‌های دیگر بسیار است، با این حال، ادب ملی حکم می‌کرد که تقدم را به چهره‌های ایرانی دهم، و اندکی هم از یکی دو قرن اخیر فراتر روم. سپس نوبت همسایه بزرگ و زورمدار همیشگی روسیه و بعد آمریکا ابرقدرت جهان است. منطقه اروپا که سروکار بیشتری با ما دارد بعد، چین و هند بعد از آن و آمریکای جنوبی و آفریقا و سایر نقاط جهان، تا جایی که حجم متعادل کتاب اجازه دهد بعد از آن خواهد آمد.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۹)
فساد مالی مقام سیاسی دزدی ساده نیست! خیانت در امانت ملت است، ‌راهزنی است! ‌بریدن جیب‌های ملتی فقیر است! خیانت ملی است.
toka
دولتی‌ها عادت دارند همه چیز را به نام خود تمام کنند.
toka
عقایدی که ابراز کرده‌ام و نتایجی که به آنها رسیده‌ام حرف آخر نیستند. ممکن است فردا آنها را عوض کنم. هیچ حرف تازه‌ای ندارم که به دنیا بیاموزم. راستی و عدم خشونت به قدمت صخره‌ها هستند.»
toka
داوری درباره یک شخصیت سیاسی به این نیست که برای دیگران چه کرده است، به این است که برای کشور خودش چه کرده است
toka
قضاوت درباره مردی سیاسی با خدماتش در راه در حفظ و توسعه منافع ملت و کشور خودش سنجیده می‌شود،  نه با خدماتش در راه منافع کشور یا ملتی دیگر!
toka
احترام مردم انگلس به خدمت گزارانش، بر خلاف دیگرانی که خوش استقبال و بد بدرقه هستند
toka
«اشتباهات ما بزرگترین دشمن ماست و نه امپریالیسم!»
toka
«اشتباهات ما بزرگترین دشمن ماست و نه امپریالیسم!
toka
هر انسان آمیزه‌ای از کارهای نیک بد است. در داوری باید به هر دو جنبه توجه شود
toka

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۳۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۴,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۲۵-۳۷۴-۵
دسته بندی
تعداد صفحات۲۳۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۴,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۲۵-۳۷۴-۵