با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
چین چگونه سرمایه‌داری شد؟

دانلود و خرید کتاب چین چگونه سرمایه‌داری شد؟

۳٫۹ از ۷ نظر
۳٫۹ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب چین چگونه سرمایه‌داری شد؟  نوشته  رونالد کوز  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب چین چگونه سرمایه‌داری شد؟

«چین چگونه سرمایه‌داری شد؟» نوشته رونالدکوز(۲۰۱۳-۱۹۱۰) و نینگ وانگ(-۱۹۷۱) است و به این موضوع می‌پردازد که چگونه کشور چین در طول سه دهه اصلاحات اقتصادی از کشوری سویالیستی با فقر گسترده تبدیل به کشوری صنعتی با اقتصادی مبتنی بر بازار شد. این کتاب از آنجا که تحولات اقتصادی و سیاسی چین را از دهه ۱۹۴۰ و از زمان به قدرت رسیدن حزب کمونیست رصد کرده و اتفاقات و رویدادهای این دوره را با دیدی تاریخی در چارچوبی تئوریک مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار داده، حاوی نکات و تجارب ارزنده‌ای است و نگرشی روشن به خواننده می‌دهد. در بریده‌ای از کتاب می‌خوانیم: «در کنفرانسی که در ژوئیه ۲۰۰۸ در دانشگاه شیکاگو با عنوان «تحولات و دگرگونی اقتصاد چین» برگزار شد، استیون چیانگ در مقاله‌ای عنوان کرد، تحولات اقتصاد چین به مثابه گذار از نظام سوسیالیستی به نظام سرمایه‌داری است و از آن به عنوان «بزرگ‌ترین برنامه اصلاح ساختار اقتصادی در تاریخ» یاد کرد. نتیجه‌گیری چیانگ بدون تردید صحیح است. آنچه این نتیجه را شگفت‌آور کرده این است که سلسله وقایعی به تغییر ساختاری اقتصاد چین به سرمایه‌داری منجر شد که برنامه‌ریزی‌شده نبود و نتیجه نهایی آن نیز کاملاً غیرمنتظره بود. شاید جالب‌توجه‌ترین جنبه گذار اقتصادی چین به سمت سرمایه‌داری آن است که این تحولات زیر نظر و حمایت حزب کمونیست چین بود. این مسئله، مثالی قابل تامل از این گفته هایک تحت عنوان «نتایج ناخواسته کنش انسانی» است. در سال ۱۹۸۲ موسسه امور اقتصادی لندن رساله‌ای از چیانگ با عنوان «آیا چین به سمت سرمایه‌داری می‌رود؟» منتشر کرد؛ پاسخ او به سوالی که در عنوان رساله مطرح کرده مثبت بود. نتیجه‌گیری چیانگ تقریباً با ناباوری و تعجب همگان مواجه شد. حتی خود او نیز احتیاطش را با این جمله که «دوره گذار اقتصادی سریع نخواهد بود» نشان داد.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
امیر رضا اصلی
۱۳۹۸/۰۷/۱۱

کتاب بسیار خوب و کار امدی است . مناسب برای همه افراد الخصوص دانشجویان .

Farough
۱۳۹۹/۰۹/۱۹

بنده نسخه چاپی کتاب رو چن ماه پیش خوندم.. کتاب واقعا عالیه و اطلاعات دست اولی رو ارائه میده تقریبا برای هر موضوعی ارجاع به مقاله و کتاب دیگه ای هست. اما افسوس و صد افسوس که مترجم، کتاب رو

- بیشتر
Ehsan
۱۳۹۷/۰۸/۰۸

ترجمه اش اصلا خوب نیست.

سید کتابی
۱۳۹۷/۱۰/۰۲

هر کتابی که تو این مصمون باشه حتما خوبه و دوستش خواهم داشت

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۹۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۸/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۱۰۶-۲۱-۱‬
دسته بندی
تعداد صفحات۳۹۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۸/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۱۰۶-۲۱-۱‬