دانلود و خرید ترجمه کتاب خصائص الحسینیه pdf شیخ جعفر شوشتری
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب امام حسین (ع) این گونه بود (الخصائص الحسینیه) اثر جعفربن حسین شوشتری

کتاب امام حسین (ع) این گونه بود (الخصائص الحسینیه)

معرفی کتاب امام حسین (ع) این گونه بود (الخصائص الحسینیه)

کتاب امام حسین (ع) این گونه بود نوشتهٔ جعفر بن حسین شوشتری و ترجمهٔ صادق حسن زاده است. انتشارات نگاران قلم این کتاب را روانهٔ بازار کرده است. این اثر ترجمهٔ کتاب «الخصائص الحسینیه» است.

درباره کتاب امام حسین (ع) این گونه بود

کتاب امام حسین (ع) این گونه بود به موضوعاتی همچون موعظه‌کردن خود، مرگ، نفْس، ایمان، ویژگی‌های امام حسین (ع)، ماتم‌زدگی به‌خاطر ماه محرم، جایگاه وجودی امام سوم شیعیان (در ۷ باب)، صفات و اخلاق او و نظرات پروردگار درمورد او پرداخته است. این کتاب ۱۱ بخش دارد.

به‌گفتهٔ دانشنامهٔ اسلام، از ویژگی‌های اخلاقی امام حسین (ع) بردباری، تواضع، فصاحت و در نهایت صفاتی است که از رفتارهای وی می‌توان برداشت کرد؛ مانند خوارشمردن مرگ، بیزاری از زندگی ننگین، غرور و مانند این‌ها. در بسیاری از روایات، به شباهت امام حسین (ع) به حضرت محمد (ص) اشاره شده است. امام حسین (ع) در مدینه به بخشندگی معروف بود و غلامان و کنیزانش را در صورت مشاهدهٔ خوش‌رفتاری آزاد می‌کرد. گفته شده است که امام حسین (ع) به معلم فرزندانش مال و پوشاک فراوان هدیه داد و دهانشان را پر از دُر کرد؛ درحالی‌که اذعان می‌داشت که این، جبران‌کنندهٔ ارزش کار معلم نیست. مردی شامی، یک بار به امام حسین (ع) و امام علی (ع) ناسزا گفت، اما حسین (ع) از او درگذشت و او را مورد مهربانی و لطف خود قرار داد. امام حسین (ع) امام سوم شیعیان و شخصیتی تاریخی و جهانی است.

جعفر بن حسین شوشتری، نویسندهٔ کتاب حاضر را آغازگر خصائص‌نویسی برای خاندان پیامبر اسلام (ص) دانسته‌اند. او در سال ۱۲۳۰ به دنیا آمد و در سال ۱۳۰۳ هجری قمری درگذشت.

خواندن کتاب امام حسین (ع) این گونه بود را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

خواندن این کتاب را به دوستداران مطالعه پیرامون روش و منش امام حسین (ع) پیشنهاد می‌کنیم.

بخش‌هایی از کتاب امام حسین (ع) این گونه بود

«مجلس سیزدهم سوگواری بر حسین علیه‌السلام

این مجلس با حضور عیسی علیه‌السلام و حواریون در کربلا برپا شد که همان‌گونه که ابن عباس در روایتی نقل کرده است آهوان مرثیه‌سرایی می‌نمودند و عیسی علیه‌السلام و حواریون می‌گریستند.»

نظرات کاربران

کاربر ۵۲۷۴۴۱۴
۱۴۰۲/۰۴/۳۰

بی نظیر و خیلی عالی

کاربر ۶۳۹۱۸۲۸
۱۴۰۲/۰۵/۰۴

این کتاب خود روضه است... و شدیدا در جهت افزایش معرفت حسینی توصیه میکنم.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۲۲٫۲ مگابایت

سال انتشار

۱۴۰۰

تعداد صفحه‌ها

۵۲۸ صفحه

حجم

۲۲٫۲ مگابایت

سال انتشار

۱۴۰۰

تعداد صفحه‌ها

۵۲۸ صفحه

قیمت:
۴۵,۰۰۰
۲۲,۵۰۰
۵۰%
تومان