با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تاثیر سایه

دانلود و خرید کتاب تاثیر سایه

۴٫۳ از ۱۱ نظر
۴٫۳ از ۱۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تاثیر سایه  نوشته  ساره سرگلزایی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب تاثیر سایه

«تاثیر سایه» نوشته دبی فورد، دیپاک چاپرا( -۱۹۴۷) و ماریان ویلیامسون( -۱۹۵۲) که از نویسندگان و سخنرانان انگیزشی هستند، درباره مفهومی به نام بخش سایه زندگی و تاثیر آن بر رفتارهای ما است.

تعارض میان آنچه هستیم و آنچه می‌خواهیم باشیم، هسته مرکزی کشمکش‌های انسان است. در حقیقت، دوگانگی مرکزی‌ترین کانون تجربه انسانی است. با این همه، اغلب ما طبیعت دوگانه‌مان را انکار می‌کنیم یا آن را نادیده می‌گیریم.

اگر با این تصور زندگی کنیم که ما تنها در یک سوی این دوگانگی قرار داریم آنگاه ممکن است این سؤال برایمان پیش آید که پس چرا بیشتر ما اکنون کاملاً از زندگی‌مان راضی نیستیم. چرا با وجودی که به دانش زیادی دست یافته‌ایم هنوز نمی‌توانیم قدرت و شجاعتی داشته باشیم که نیت‌های خیرمان را با تصمیماتی قدرتمند عملی سازیم؟ و مهم‌ترین مسئله این است که چرا به طور مداوم درگیر رفتارهایی می‌شویم که برخلاف سیستم ارزشی ما و تمام چیزهایی است که بر آنها پافشاری می‌کنیم؟

ما شرطی شده‌ایم تا از بخش سایه زندگی و از بخش سایه خودمان بترسیم. وقتی در حال اندیشیدن به افکار تاریک و منفی یا بروز رفتاری که احساس می‌کنیم غیرقابل‌قبول است، مچ خودمان را می‌گیریم. چرا چنین می‌کنیم؟ چون می‌ترسیم که هر چقدر تلاش کنیم هرگز نتوانیم از این بخش وجودمان فرار کنیم و با وجود اینکه انکار کردن یا سرکوب کردن نیمه تاریک‌مان هنجار محسوب می‌شود، حقیقت صریح این است که فرار از سایه فقط باعث تشدید قدرت آن می‌شود. انکار فقط باعث رنج، عذاب، پشیمانی و تسلیم بیشتر می‌شود. اگر نتوانیم مسئولیت استخراج خرد پنهان در زیر سطح خودآگاه ذهن‌مان را بپذیریم، سایه وجودمان را تسخیر می‌کند و به جای اینکه ما کنترل آن را به دست بگیریم، سایه شروع به کنترل ما می‌کند و موجب اثر سایه‌ای می‌شود.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
F Abbasi
۱۳۹۸/۱۲/۲۷

کتاب کاربردی و مفید🌻🌻...دارای نکات سودمند و جالبی بود. یکی از کتاب های غنی بود که در زمینه روانشناسی و خودیاری مطالعه کردم.

HASAN GHASEMI
۱۳۹۸/۰۱/۲۸

به نظرم یکم زیاده صفحاتش.نخوندمش کامل هنوز. آقا این انتشاراتش بیاد صوتیشو بزنه واقعا نیازه

Peyvand
۱۳۹۵/۰۷/۱۴

آزمونای خودشناسی خوبی داره

سینا
۱۳۹۷/۰۲/۲۶

عالیه بریده هاشو میزارم

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۰۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۱,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۲۶۸-۰۰-۲
تعداد صفحات۲۰۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۱,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۲۶۸-۰۰-۲