با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب بزن قدش! این یه قانونه اثر مل رابینز

دانلود و خرید کتاب بزن قدش! این یه قانونه

خودباوری، کلید کنترل زندگی

۲٫۹ از ۱۰ نظر
۲٫۹ از ۱۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بزن قدش! این یه قانونه  نوشته  مل رابینز  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب بزن قدش! این یه قانونه

کتاب بزن قدش! این یه قانونه نوشته مل رابینز و با ترجمه صدرا صمدی دزفولی و علی ابوالحسنی جوبند در نشر مون منتشر شده است. این کتاب درباره خودباوری، کلید کنترل زندگی صحبت می‌کند.

درباره کتاب بزن قدش! این یه قانونه

وقتی به قدرت شگرف بزن قدش یک غریبه فکر می‌کنیم، به‌راحتی می‌توانیم بین مسیر زندگی و مسیر ماراتن شباهت‌هایی پیدا کنیم. هر دو طولانی، پاداش‌دار، چالش‌برانگیز، و گاهی هم دردناک‌اند. تصور کنید چه می‌شد اگر هر روز صبح که بیدار می‌شدید، می‌توانستید پیش از شروع ماراتن زندگی روزمره، همان انرژی ناشی از بزن قدش و تشویق را در وجودتان احساس کنید؟ این کتاب به شما کمک می‌کنپد با شک با خودتان فکر کنید انتقاد از خود چه کمکی به شما می‌کند؟ چه می‌شد اگر می‌توانستید این روند را برعکس کنید و یاد بگیرید که چطور هر روز، هر هفته و هر سال، و در هر قدمی که به‌سمت اهداف و رؤیاهایتان برمی‌دارید، خودتان را تشویق کنید؟ فقط تصور کنید چه می‌شد اگر شما خودتان، بزرگ‌ترین مشوق، طرف‌دار و دل‌گرمی خودتان بودید؟

به این نکته فکر کنید که در حمایت و تشویق دیگران چقدر خوب عمل می‌کنید. در زندگی شخصی هم به‌خوبی می‌توانید به افرادی که دوستشان دارید دل‌گرمی دهید و روحیه‌شان را بالا ببرید؛ افرادی مثل شریک زندگی‌تان، بچه‌هایتان، دوستان صمیمی، اعضای خانواده و همکاران. این کتاب به شما کمک می‌کند بتوانید زندگی‌تان را تغییر دهید. 

در این کتاب روش‌های بسیاری را خواهید آموخت که از طریق آن‌ها، تشویق کردن و حمایت از خودتان را به عادت تبدیل کنید. من با تحقیق، استفاده از نتایج پژوهش‌های علمی، داستان‌های شخصی‌ام و نتایجی که عادت بزن قدش در زندگی روزمرهٔ افراد سراسر دنیا ایجاد کرده، به شما انگیزه خواهم داد و ثابت خواهم کرد که با بزن قدش و تشویق هرروزهٔ خودتان به انواع روش‌های باحال، می‌توانید مهار زندگی‌تان را به دست بگیرید. عادت بزن قدش، چیزی بیش از یک روتین روزانه است. این عادت درواقع نگرشی فراگیر به زندگی و طرز فکری با نتایج ثابت‌شده است که برای برنامه‌ریزی مجدد الگوهای ناخودآگاه ذهن، ابزارهای مؤثری در اختیارتان می‌گذارد.

در این کتاب همچنین خواهید آموخت که افکار و باورهایی را که باعث دل‌سردی و تضعیف روحیه‌تان می‌شوند بشناسید؛ مثل احساس گناه، حسادت، ترس، اضطراب و نبود اعتمادبه‌نفس. از آن مهم‌تر، تمرین خواهید کرد که چگونه این صفات را به الگوهای فکری و رفتاری جدیدی تبدیل کنید که روحیه‌تان را بالا می‌برند و شما را به پیشرفت وامی‌دارند. مسائلی که در این کتاب مطرح می‌شوند، بسیار فراتر از سرحال بیدار شدن، یا دل‌گرمی دادن به خود هنگام یأس، یا انرژی دادن به خود برای مواجهه با مهم‌ترین و هیجان‌انگیزترین لحظات زندگی هستند. مسئلهٔ اصلی ما در این کتاب، درک و ارتقای مهم‌ترین رابطهٔ زندگی ــــ یعنی رابطهٔ فرد با خودش ــــ است. در این کتاب، شما دربارهٔ بنیادی‌ترین نیازهایتان و چگونگی تأمین آن‌ها خواهید آموخت.

خواندن کتاب بزن قدش! این یه قانونه را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام کسانی که می‌خواهند زندگی شادی داشته باشند پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب بزن قدش! این یه قانونه

فقط یک دقیقه وقت بگذارید و به این تصاویر نگاه کنید. انرژی و اشتیاق خاصی در چهرهٔ تک‌تک این افراد دیده می‌شود. در یکی از این عکس‌ها، شخصی که در آینهٔ حمام با خودش زده قدش، در سرپناه مخصوص زنانی است که مورد خشونت خانگی قرار گرفته‌اند. این عکس به‌خوبی یادآوری می‌کند که هر کجا باشید و با هر مشکلی مواجه باشید و هرقدر زیاد یا کم داشته باشید، هنوز خودتان را دارید. یک بزن قدش ساده هیچ خرجی ندارد، اما چیزی که عایدتان می‌کند بسیار قیمتی است: یک لحظه تأیید. این کار ثابت می‌کند که شما هنوز ایستاده‌اید، هنوز می‌خندید، و هر اتفاقی هم که امروز بیفتد، شما هوای خودتان را دارید. من عاشق دیدن تمام این عکس‌ها شدم چون باعث می‌شدند با خودم فکر کنم که شاید این حرکت، چندان هم لوس نیست. و بعد ناگهان نکته‌ای در ذهنم درخشید: شاید این فقط من نیستم که هر روز به یک بزن قدش نیاز دارم.

این نکتهٔ مهمی است. شاید دلتان بخواهد یادداشت کنید.

پس، من همان کاری را کردم که هر وقت می‌خواهم چیزی را بفهمم، انجام می‌دهم؛ پاسخ سؤالاتم را جست‌وجو کردم. چرا حرکتی به این سادگی، این‌قدر قدرتمند و مُسری است؟ 

قدم اول: با افرادی که در عکس‌های بزن قدش خودشان مرا تگ کرده بودند تماس گرفتم. آن گفت‌وگوهای اولیه اتفاق خیلی جالبی را تأیید می‌کرد که همهٔ ما تجربه‌اش کرده بودیم، اینکه وقتی با خودتان می زنید قدش، امکان ندارد که بتوانید راجع به خودتان فکر بدی کنید.

امتحانش کنید؛ حقیقت دارد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
Shahab
۱۴۰۰/۰۸/۲۸

خیلی بده که یه کتاب رو با یه اسم دیگه وارد بازار می کنیم و دیگران رو گول می زنیم. این کتاب ترجمه تکراری کتاب قانون پنج ثانیه ست. بنده اون رو تهیه کردم و خوندم. بعد با این کتاب روبرو شدم

- بیشتر
Alipourrahim
۱۴۰۱/۰۳/۰۱

اصولا مل رابینز کتاب های سنگین و ثقیلی نمی‌نویسه و کتاب هاش هم خرد عجیبی پشتشون نیست اما اما کتاب های ایشون نکات و تمرین های کاربردی بسیاری درونش هست به خاطر نقاط بحرانی زندگی ایشون و تلاش مداوم ایشون برای

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۱)
نمی‌دانید اگر به خودتان این‌قدر سخت نگیرید، اوضاع چقدر آسان‌تر می‌شود و زندگی می‌تواند چقدر زیباتر باشد. و اگر مدام خودتان را به‌لحاظ ذهنی سرزنش نکنید، موفقیت‌های زندگی چقدر دلچسب‌تر می‌شوند.
احسان رضاپور
وقتی با خودتان می زنید قدش، امکان ندارد که بتوانید راجع به خودتان فکر بدی کنید.
احسان رضاپور
به‌سمت روشویی حمام خم شده بودم و با تصویر خودم در آینه می‌زدم قدش. در این حالت بدون گفتن حتی یک کلمه، داشتم به خودم چیزی می‌گفتم که به‌شدت نیازمند شنیدنش بودم. من داشتم به خودم اطمینان می‌دادم هر کاری که باشد، از پسش برمی‌آیم. داشتم برای خودم هورا می‌کشیدم و زنی را که در آینده می‌دیدم تشویق می‌کردم که سرش را بلند کند و به تلاش ادامه دهد. وقتی با دستم تصویر خودم در آینه را لمس کردم، احساس کردم که روحیه‌ام کمی بهتر شد. من تنها نبودم. من خودم را داشتم. این یک حرکت ساده بود، ابراز محبتی ساده در حق خودم. چیزی که به آن احتیاج داشتم و مستحقش بودم.
احسان رضاپور
قدرت یک بزن قدش، خیلی بیشتر از تماسی ساده با دست است. این حرکت نوعی انتقال انرژی و باور از یک شخص به شخص دیگر است. بزن قدش چیزی را درونتان بیدار می‌کند. انگار یادآور چیزی است که فراموش کرده بودید. هر بزن قدش درواقع می‌گوید من به تو باور دارم
احسان رضاپور
نه یک سال بعد، نه وقتی که ترفیع بگیرید یا به وزن ایدئال برسید یا به فلان هدف دست پیدا کنید؛ شما لایق آن هستید که همین الان و از همین امروز، به‌خاطر کسی که هستید و در همین موقعیتی که هستید، تحسین شوید. شما سزاوار این تحسین هستید و حتی به آن نیاز دارید. تحسین شدن اساسی‌ترین نیاز عاطفی شما را ارضا می‌کند: نیاز به دیده شدن، شنیده شدن و تأیید شدن. علاوه بر این، بر اساس تحقیقات صورت‌گرفته، افراد وقتی این نوع حمایت‌ها را دریافت می‌کنند به‌لحاظ عملکردی شکوفا می‌شوند. احساس تشویق شدن، باور شدن و تحسین شدن، انگیزه‌بخش‌ترین نیروهای این کرهٔ خاکی‌اند.
احسان رضاپور
من بدترین منتقد خودم هستم. شرط می‌بندم که شما هم بدترین منتقد خودتان هستید. از وقتی که خودم را تشویق می‌کنم، اول در آینه و بعد به‌روش‌های مختلف، تازه احساس می‌کنم اوضاع مرتب شده است. وقتی یاد می‌گیرید که چطور خودتان را ببینید و از خودتان حمایت کنید، آگاهی از لحظات دل‌سردی و تغییر چهارچوب ذهنی به سمت‌وسویی قوی‌تر و خوش‌بینانه‌تر آسان‌تر می‌شود.
احسان رضاپور
وقتی به قدرت شگرف بزن قدش یک غریبه فکر می‌کنیم، به‌راحتی می‌توانیم بین مسیر زندگی و مسیر ماراتن شباهت‌هایی پیدا کنیم. هر دو طولانی، پاداش‌دار، چالش‌برانگیز، و گاهی هم دردناک‌اند. تصور کنید چه می‌شد اگر هر روز صبح که بیدار می‌شدید، می‌توانستید پیش از شروع ماراتن زندگی روزمره، همان انرژی ناشی از بزن قدش و تشویق را در وجودتان احساس کنید؟
احسان رضاپور
وقتش رسیده آن‌طور که مستحقش هستید و به آن نیاز دارید، خودتان را تشویق کنید. ارزش و احترام قائل شدن برای خود، دوست داشتن خود و اعتمادبه‌نفس، همه و همه با ساخت این صفات در وجود خود آغاز می‌شوند. به همین دلیل است که ازتان می‌خواهم هر روزتان را با یک بزن قدش در آینه شروع کنید. این عادتی است که باید یاد بگیرید، بفهمید و هر روز آن را تمرین کنید. این تنها، شروع ماجراست.
احسان رضاپور
وقتی بزن قدش با خودتان را به عادتی روزانه تبدیل کنید، قدرت اسرارآمیز دوست داشتن خود و پذیرش خود را کشف خواهید کرد.
احسان رضاپور
وقتی در آینه به خودتان نگاه می‌کنید و دستتان را جلو می‌آورید تا خودتان را تشویق کنید، نمی‌توانید در آن لحظه فکر کنید که: خدایا، چاق شدم. من یه بدبختم. من آدم خیلی بدی‌ام. از شکمم متنفرم. امکان ندارد. من حتی سعی کردم موقع لمس آینه با صدای بلند بگویم از گردنم متنفرم. نمی‌شود که نمی‌شود. وقتی کلمات داشتند از دهانم بیرون می‌آمدند، خنده‌ام گرفت. امکان ندارد بتوانید در آن لحظه فکری منفی در ذهن داشته باشید چون در تمام طول عمرتان، حرکت بزن قدش در ذهن شما حرکتی مثبت بوده و به‌محض اینکه دستتان را بالا بیاورید تا با خودتان بزنید قدش، ذهن به‌طور ناخودآگاه به حالت مثبتی وارد می‌شود و صدای انتقادهای ذهنی را خاموش می‌کند.
احسان رضاپور

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۸۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۳,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۱/۲۰
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۵۸۵-۷۵-۹
تعداد صفحات۲۸۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۳,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۱/۲۰
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۵۸۵-۷۵-۹