با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
زندگی با تاریخ

دانلود و خرید کتاب زندگی با تاریخ

سیری در تاریخ و فلسفه تاریخ

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب زندگی با تاریخ  نوشته  عبدالحسین فخاری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب زندگی با تاریخ

زندگی با تاریخ، سیری در تاریخ و فلسفه تاریخ اثری از دکتر عبدالحسین فخاری است که به فلسفه تاریخ و آرا و نظریات تاریخدانان و فیلسوفان درباره تاریخ می‌پردازد.

درباره کتاب زندگی با تاریخ

چه بسا در موضوع تاريخ، كتاب‌های زيادى خوانده‌ايد يا مى‌خوانيد؛ انگيزه شما هر چه باشد ــ چه از روى كنجكاوى در زندگى گذشتگان يا يافتن فلسفه‌اى براى آن ــ در هر صورت مى‌خواهيد از تاريخ برای زندگى امروز و فردای خود و همنوعان، توشه‌اى برگيريد و گذشته را چراغ آينده خود سازيد.

كتاب‌هاى تاريخى از هر نوع آن در زمره كتاب‌هاى پرطرفدار است. نويسندگان و پژوهشگران نيز از زمان‌هاى دور تا كنون، تلاش كرده‌اند علاوه  بر پرداختن به وقايع تاريخى، برای آن قانونمندى و فلسفه‌اى ارائه دهند. کاوش در آراء آنان از زمان‌های گذشته تا عصر ما، موضوع جالب اين كتاب است.

نویسنده در این کتاب تلاش كرده‌ است به زبان ساده، آراء آنان را مطرح کند و در بعضى قسمت‌ها به نقد آنها بپردازد و در قسمت‌هاى ديگر، قضاوت را به عهده شما خوانندگان عزيز بگذارد.

 خواندن کتاب زندگی با تاریخ، سیری در تاریخ و فلسفه تاریخ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

آگاهى از اين نظريه‌ها ــ به‌ويژه آراء نظريه‌پردازان جديد كه بر افكار بخش بزرگى از جوانان تأثير گذاشته‌اند، برای همه علاقه‌مندان و مربيان نسل جديد، ضرورى است.

بخشی از کتاب زندگی با تاریخ، سیری در تاریخ و فلسفه تاریخ

آیا یك قانونمندى بر تاریخ حا كم است كه حركت‌ها و تحولات تار یخى را مدیریت می‌كند و آن را به جلو می‌راند؟ آیا تاریخ، خود موجود زنده‌ای است كه می‌توان نزد او رفت و از فلسفه و حكمت كارهایش از او سؤال كرد؟ آیا كسى كه تاریخ را مدیریت می‌كند برای آن اهداف و غایاتى تعیین نموده كه می‌توان از آن به فلسفه تاریخ تعبیر كرد؟ قدر مسلم آن است كه بدون پاسخ به این سوالات، نمی‌توان از فلسفه تاریخ سخن گفت همچنانكه بدون باور به خدا نمی‌توان از فلسفه خلقت جهان سؤال نمود! ا گر جهان به تصادف پدید آمده است، چگونه می‌تواند فلسفه‌ای داشته باشد و یك قانونمندى بر آن حا كم باشد؟ این نكته‌ای است كه می‌توان از همه كسانى كه بدون باور به خدا، می‌خواهند فلسفه خلقت، فلسفه تار یخ یا فلسفه‌های مضاف دیگر را فهم و كشف كنند، پرسید كه جهان و تار یخ را موجود زنده تصادفى و خود آفرین می‌انگارند كه كارهایش دارای فلسفه و قانون است و برای خود اهداف و برنامه و سیر و غایاتى دارد و می‌توان فلسفه كارهایش را فهمید و تحلیل نمود؟! كسانى كه به فلسفه تاریخ اندیشیده‌اند، این سوالات را در برابر خود دیده‌اند: آیا تاریخ صرقا روایت حوادث گذشته است؟ ...


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۵/۳۰
شابک‬۹۷۸-۶۲۲-۹۷۹۰۷-۴-۸
تعداد صفحات۱۵۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۵/۳۰
شابک‬۹۷۸-۶۲۲-۹۷۹۰۷-۴-۸