با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
فردایی دیگر

دانلود و خرید کتاب فردایی دیگر

فلسفه و شعر

۱٫۰ از ۱ نظر
۱٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فردایی دیگر  نوشته  سیدمرتضی آوینی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب فردایی دیگر

فردایی دیگر که در انتشارات واحه به چاپ رسیده است شامل مقاله، نقد و گفت و گو درباره سینمای دفاع مقدس اثر شهید سیدمرتضی آوینی است.

درباره کتاب فردایی دیگر

نوشــته‌های شهید سيد مرتضی آوینی پس از شهادت ایشان، ابتدا به صورت پراکنده و محدود توسط کانون فرهنگی هنری ایثارگران به چاپ رسید، سپس نشر ساقی مجموعه آثار را در ۱۲ عنوان چاپ و منتشر کرد، و از اين پس، این مجموعه در انتشارات واحه و زیر نظر خانواده آن شهيد به چاپ می‌رسد تا به یاری خدا بار دیگر در دسترس علاقه‌مندان قرار گيرد.

به استثنای سه کتاب فتح خون، فردایی دیگر و اولين جلد آینه جادو که شهید آوینی، خــود در زمان حیات، مقالاتش را انتخاب و تدوين کرد، باقی آثار ایشــان، در واقع جمع‌آوری مقالاتی پراكنده در نشريات گوناگون است که بنا به تشخیص و سليقه ناشرين مختلف دسته‌بندی و منتشر شده است. اگر خود ايشان هنوز در ميان ما بود، شايد اين كتاب‌ها هرگز منتشر نمی‌شد. يا به شكل ديگری تنظيم می‌شد. 

فردایی دیگر مجموعه مقالاتی است که نویسنده پیش از شهادت از میان آثار تالیفی خود برگزیده و برای چاپ به انتشارات برگ داده بود. این اثر  برای اولین بار در سال ۱۳۷۳  منتشر شد و در سال‌های بعد نیز تجدید چاپ شد. 

این مقالات از آن جهت که نویسنده، خود، گلچین کرده اهمیت زیادی دارند. از نظر موضوعی هم  اگرچه مقاله‌ها به ظاهر پراکنده می‌آیند اما می‌شود آنها را در دو گروه دسته بندی کرد. گروه اول، مجموعه سه مقاله است که به فهم و تفسیر عالم غربی در ابعاد گوناگون آن می‌پردازد و گروه دوم، شامل چهار مقاله با موضوع شعر است و در آن، عالم اشراقی و دینی که در این عرصه از ادبیات جلوه گر است، تبیین و تفسیر شده است و به ویژه بخش عمده آن به تأویل و تفسیر اشعار عرفانی امام خمینی می‌پردازد.

مقالات بخش اول کتاب عبارتند از: راز سرزمین آفتاب، فردایی دیگر / درباره ۱۹۸۴ و دنیای متهور نو، آخرین دوران رنج / یادداشتی بر کتاب عبور از خط.

اما بخش دوم مجموعه چند مقاله درباره شعر است که عبارتند از: راز و رمز، غزال غزل، یاد بهشت و نوحه انسان در فراق و ختم ساغر.

خواندن کتاب فردایی دیگر را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

همه دوست‌داران آثار شهید آوینی مخاطبان این کتاب‌اند. 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
محمدحسن
۱۴۰۰/۰۷/۰۴

چرا پی دی اف اگر میشه کتاب الکترونیکش را موجود کنید

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۲۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۴/۲۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۱۷۶۸-۲-۳
دسته بندی
تعداد صفحات۲۲۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۸,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۴/۲۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۱۷۶۸-۲-۳

تجربه بهتر در اپلیکیشن