با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نیم نگاهی به ضوابط پوشش در دانشگاه های جهان

دانلود و خرید کتاب نیم نگاهی به ضوابط پوشش در دانشگاه های جهان

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نیم نگاهی به ضوابط پوشش در دانشگاه های جهان  نوشته  نیره قوی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نیم نگاهی به ضوابط پوشش در دانشگاه های جهان

کتاب نیم نگاهی به ضوابط پوشش در دانشگاه های جهان نوشته نیره قوی پژوهشی در باب قوانین و باید و نبایدهای پوشش در دانشگاه‌های جهان است.

دفتر نشر معارف وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‏‌ها، در سال ۱۳۷۶ تأسیس شد و در سال ۱۳۷۹ به صورت رسمی آغاز به کار کرد. این انتشارات تلاش می‌کند از دریچه اسلام ناب به بازخوانى، بررسى، نقد و تولید اندیشه در عرصه‌هاى مختلف بپردازد.

از جمله این فعالیت‏‌ها می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان به چاپ بیش از ۱۱۰۰عنوان کتاب در زمینه دروس معارف اسلامى دانشگاه‌ها، اندیشه‏‌های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبرى، پرسش‌ها و پاسخ‌هاى دانشجویى، معارف قرآن و اهل‏ بیت (ع)، دین‌پژوهى، اخلاق و عرفان، انقلاب اسلامى و تاریخ معاصر، مسائل جهان اسلام، غرب‏‌شناسی، شبهات فکری و عقیدتی، مسایل تاریخی و فلسفی، علوم انسانی، مسائل تربیتى، زن، خانواده و نقد فمینیسم و… اشاره کرد.

نشر معارف اخیراً نیز گام‌‏هایی در حوزه ادبیات داستانی برداشته است. این انتشارات با راه ‏اندازی ۳۰ مرکز فروشگاهی با عنوان تجاری «پاتوق کتاب» و همچنین برگزاری ۱۲ دوره مسابقات کتابخوانی «پویش روشنا» در سطح ملی، توانسته است گام‏‌های مفید و موثری در توزیع و ترویج کتابخوانی کشور بردارد.

آنچه این روزها بیش از هرچیز دغدغه نسل انقلابی است آشنایی جوانان و دانشجویان با حقیقت دین و معارف اسلام است، انتشارات در این زمینه پیشرو است و تلاش دارد پاسخی علمی و دینی برای تمام سوالات این نسل داشته باشد.

 درباره کتاب نیم نگاهی به ضوابط پوشش در دانشگاه های جهان

یکی از مهمترین شئون انسانی، منزلـت اجتماعی انسان‌هاست که با عوامل مختلفی مرتبط اسـت از جمله این عوامل چگونگی حضور در جامعه به خـصوص از جهت ظاهری و نوع پوشش است. به تعبیر همگان پوشش مناسب، آراستگی شامل ، وقـار و نظـم در ظـاهر را شـامل مـی‌شـود. بنـابراین در محـیط کـار، تحـصیل، پـژوهش و تحقیق، کوچه و خیابان و... هریک به اقتـضای خـود نـوع پوشش خاصی را می‌طلبد. همچنین این پوشش نمایـانگر فرهنگ خاص آن محیط است. به عبـارت بهتـر فرهنـگ، تمدن و حتی شرایط اقلیمی هر جامعـه‌ای تعیـین‌کننـده کیفیت و نوع پوشش افراد آن جامعه است. گویـاتر اینکـه آنچه بیان شد تبیین ضرورت وجود قانون و لـزوم رعایـت آن است اما در اینجا باید گفت در کنار قـانون، اخـلاق حرفه‌ای، رعایت ضوابط هر محیط را تضمین می‌کند.

نکته اساسی و قابـل عنایـت اینکـه فرهنـگ جمعـی منشأ و تعیین کننده نوع و کیفیت و چگونگی پوشش است چرا که اهداف تشکیل جوامـع انـسانی در مراکـز مختلـف متفاوت است و گاهی به جهت نوع کار، نـوع پوشـش نیـز باید متناسب و ویژه باشد. 

در میان مراکز مختلـف مهمتـرین بخـشی کـه از هـر جهـت در رشـد، توسـعه و تـرویج عوامـل پیـشرفت هـر جامعه‌ای تأثیرگذار است  مراکز آموزشی خصوصاً مراکـز آموزش عالی هر کشور است و رعایت شرایط و عواملی که برای دستیابی به اهـداف در اینگونـه مراکـز نقـش دارد کیفیت حضور از بعد ظاهر و نوع پوشش است. چرا که از جمله عوامل دخیل در ایجاد آرامش روحی و روانی و نظم مجموعه‌هـا وضـعیت پوشـش افـراد مختلـف در این‌گونـه محیط‌هاست. 

نـوع لبـاس بـرای زنـان نشانگر شخصیت وقار و متانت زنانه آنهاست و برای مردان نشانه خوش سلیقگی، آراستگی و پایبندی به اصول محیط اجتماعی، محیط کار و آموزش و به ویژه محیط علمی فی‌النفسه محیطی بسیار مناسب برای تبلور شخصیت اجتماعی انسان‌هاست.

در پژوهش انجام شده در بـیش از ۱۵۰ دانـشگاه در کشورهای مختلف جهان اکثریت قریب به اتفاق دانشگاه‌ها ضوابط نوع خاص و ویژه پوشش متناسب بـا محـیط آموزش خود را دارند . نکته‌ای که قابل تأمل اسـت ایـن کـه در محیط مقدس آموزش و تعلیم در هرکجای جهان می‌تـوانیم موارد مـشترک را جـستجو کنـیم و آن کیفیـت پوشـش حرفــه‌ای مناســب بــا محــیط درس و تــدریس و وجــود دستورالعمل متناسب بـا آن است.

 خواندن کتاب نیم نگاهی به ضوابط پوشش در دانشگاه های جهان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه مندان و پژوهشگران حوزه جامعه‌شناسی مخاطبان این کتاب‌اند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۴/۱۴
شابکundefined
دسته بندی
تعداد صفحات۱۶۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۴/۱۴

تجربه بهتر در اپلیکیشن