با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تاریخ هنر جهان

دانلود و خرید کتاب تاریخ هنر جهان

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تاریخ هنر جهان  نوشته  هورست وولدمار جنسن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تاریخ هنر جهان

کتاب تاریخ هنر جهان اثری از هورست وولدمار جنسن و آنتونی جنسن است که با ترجمه محمدتقی فرامرزی می‌خوانید. این اثر به عنوان کتاب مرجع رشته هنر شناخته می‌شود و سیر تکاملی تاریخ هنر غرب و شرق و هنر اسلامی را توضیح می‌دهد. 

درباره کتاب تاریخ هنر جهان

تاریخ هنر (history of art) علمی است که به سرگذشت هنرهای تجسمی، نمایشی، شنیداری و کلامی می‌پردازد و سیر تحول آن در گذر تاریخ را بررسی می‌کند. 

نقطه آغاز تاریخ هنر در جهان، هنر پیشاتاریخ است که آثار هنری غارنشینان، اغلب نقاشی‌ها و مجسمه‌های بدوی و ابتدایی از حیوانات و انسان‌ها، را دربردارد. علاوه بر این، می‌توان این تقسیم بندی را بر اساس منطقه انجام داد: هنر خاور باستان در سرزمین‌های خاورمیانه و هندوستان، هنر یونان باستان و روم باستان، هنر بیزانس، هنر اسلامی، هنر خاور دور، هنر قرون وسطا در دوران استیلای کلیسا بر اروپا، هنر دوران رنسانس، هنر نوین غربی و در نهایت هنر نوگرای دوران جدید در قرن بیستم.

کتاب تاریخ هنر جهان که یکی از کتاب‌های مرجع در رشته هنر به شمار می‌آید و جز کامل‌ترین کتاب‌ها در این زمینه است، دربردارنده تاریخ کامل هنر و سیر تحولی و تکاملی است که هنر در طول این سال‌ها طی کرده است.

محمدتقی فرامرزی برای ترجمه این کار، از نسخه جدید جنسن کمک گرفته است. این نسخه در سال ۱۳۷۶ منتشر شده و از ویرایش ۱۹۹۵ انگلیسی بوده است. در این کتاب هم تاریخ هنر غرب را بررسی می‌کنیم و درباره تاریخ هنر اسلامی می‌خوانیم. به دلیل حذف شدن تاریخ هنرهای شرق، افریقا، اقیانوسیه و آمریکا (اعم از شمالی، میانه و جنوبی) از آن ویرایش، مترجم تلاش کرد تا فصل‌های ترجمه شده را با استفاده از منابع دیگر (از جمله آخرین ویرایش انگلیسیِ کتاب هنر در گذر زمان نوشته­ خانم هلن گاردنر) تکمیل کند و کتابی به نام تاریخ هنر جهان به معنی واقعی کلمه در اختیار علاقه­ مندان قرار دهد. 

کتاب تاریخ هنر جهان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

خواندن کتاب تاریخ هنر جهان را به تمام هنردوستان و دانشجویان رشته هنر پیشنهاد می‌کنیم.

درباره هورست وولدمار جنسن

هورست وولدمار جنسن ۴ اکتبر ۱۹۱۳ در روسیه به دنیا آمد. او استاد تاریخ هنر آلمانی آمریکایی بود که به دلیل نوشتن کتاب پرفروش تاریخ هنر جهان در سراسر دنیا مشهور است. این اثر اولی بار در سال۱۹۶۲ منتشر شد و از آن روز تا حال بیش از چهار میلیون نسخه به پانزده زبان فروخته است.

هورست وولدمار جنسن در تاریخ ۳۰ سپتامبر ۱۹۸۲ از دنیا رفت. 

محمدتقی فرامرزی

محمد تقی فرامرزی ۱ فروردین ۱۳۲۵ در زنجان به دنیا آمد. در دبیرستان دارالفنون و دانشگاه تهران در رشته زبان انگلیسى تحصیل کرد و در سال ۱۳۴۹ فارغ التحصیل شد. زمانی که خواست در مقطع کارشناسی ارشد در رشته كتابدارى تحصیل کند انقلاب فرهنگی رخ داد و دانشگاه‌ها با تعطیلی چندساله روبه‌رو شدند. همین موضوع سبب شد تا اتمام تحصیلاتش تا سال ۱۳۶۲ به تعویق بیفتد. 

او کار ترجمه را در سال ۱۳۵۲ آغاز کرد و در زمینه مسايل زيبايى‌شناسى و هنر فعالیت می‌کرد. مدتی را به عنوان سرپرست مترجمان و انتشارات فارسى) در سازمان بين‌­المللى كار، سازمان ملل، در ايتاليا و چند كشور ديگر کار کرد و در این مدت توانست تا از موزه‌­ها و مراکز فرهنگی و دانشگاهی اروپا بازدید کند. به همین دلیل علاقه و مهارتش در ترجمه به خصوص در بخش هنر بیشتر از قبل شد.

از او تالیفات و ترجمه‌های ارزشمند بسیاری به جا مانده است که عموما پیرامون مسائل فلسفی و هنری است.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۹۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۷/۱۰
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۶۷۶-۵۲-۸
تعداد صفحات۱۱۹۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۷/۱۰
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۶۷۶-۵۲-۸