با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی قلعه حیوانات اثر جورج اورول

دانلود و خرید کتاب صوتی قلعه حیوانات

۴٫۸ از ۳۵ نظر
۴٫۸ از ۳۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی قلعه حیوانات  نوشته  جورج اورول  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی قلعه حیوانات

کتاب صوتی قلعه حیوانات نوشته جورج اورول است که به‌صورتی غیر مستقیم به شرایط حاکم بر شوروی سابق در طول جنگ جهانی دوم اشاره دارد.

درباره کتاب صوتی قلعه حیوانات

مزرعه حیوانات نوشته‌ی جورج اورول که در ایران به نام قلعه حیوانات شناخته می‌شود، در کنار رمان ۱۹۸۴ دو اثر ماندگار جورج اورول، نویسنده و روزنامه‌نگار انگلیسی است که عنوان پرفروش‌ترین اثر این نویسنده را در قرن بیستم به‌دست آورده است.

کتاب صوتی قلعه حیوانات به‌علت روابط خوبی که انگلیس و شوروی در آن زمان داشتند موفق نشد مجوز نشر دریافت کند، ولی بالاخره در سال ۱۹۴۵ در انگلستان منتشر شد و در سال‌های پایانی ۱۹۵۰ به شهرت رسید. جورج اورول هر دوی این آثار را در سال‌های آخر عمرش منتشر کرد که در آن‌ها، نمایی از یک شهر ویرانه با تمام ویژگی‌های منفی را به تصویر کشیده، تصویری از یک واقعیت هولناک که برای بشریت یک تهدید به‌حساب می‌آید و در‌صورتی که فاجعه‌های انسانی ادامه پیدا کند دیر یا زود تبدیل به حقیقت می‌شوند. جورج اورول که به‌‌عنوان یک سوسیالیست دموکرات شناخته می‌شود در جریان جنگ داخلی اسپانیا با سیاست حکومت سوسیالیستی شوروی آشنا بود و از پاکسازی‌های دوران استالین خشمگین بود، او با نگارش رمان قلعه حیوانات اعتراض خود را به استبداد طبقه حاکم شوروی نشان داد و اعتقاد داشت نظام شوروی به یک دیکتاتوری تبدیل شده است. در کتاب صوتی قلعه حیوانات، انقلاب حیوانات در مزرعه، نماد انقلاب کارگری و سرنوشت آن در مقابل نظام سرمایه‌داری است.

جورج اورول در همه‌ی کتاب‌هایش از جمله قلعه حیوانات ابزار و عناصر داستان‌های علمی - تخیلی را به‌کار می‌گیرد، اما درحقیقت نوشته‌های او بیشتر از هر چیز تبلیغاتی‌ است بر ضد کمونیسم و اصولا هر نوع رژیم استبدادی. او رمان‌نویسی را روشی برای نشان دادن عالم اخلاق می‌دانست و به همین دلیل بود که از این راه اعتراضش را علیه‌ بی‌رحمی‌ها و سنگدلی‌های طرفداران فرانکو و استالین پیدا کرد.

در سال ۱۹۵۴ در میان درگیری‌های جنگ سرد اولین فیلم اقتباسی سینمایی کتاب قلعه حیوانات ساخته شد. در این نسخه و بر اساس این فیلم می‌توانستیم نتیجه بگیریم که نظام استالینیستی خوک‌ها بسیار بدتر از نظام سرمایه‌داری آقای جونز است. در حالیکه در داستان اصلی می‌شد نتیجه گرفت که هر دو به یک اندازه بد هستند.

در سال ۱۹۹۹ بر اساس داستان جورج اورول یک فیلم تلویزیونی نیز ساخته شد. در این فیلم راوی، سگ آقای جونز، جسی است. در پایان این فیلم مزرعه‌ی ناپلئون به‌صورت کامل نابود می‌شود. منتقدین این فیلم را اقتباسی ساده و دم‌دستی از کتاب قلعه حیوانات می‌دانند.

داستان اینگونه شروع می‌شود که شبی میجر پیر، تمام حیوانات مزرعه را دور خودش جمع می‌کند و با آن‌ها درمورد آرزویی که دارد، صحبت می‌کند. اینکه در مزرعه همه‌ی حیوانات در کنار هم زندگی می‌کنند و هیچ انسانی برای کنترل نیاز ندارند. او به حیوانات گفت برای اینکه چنین بهشتی را بسازند باید کار کنند و به آن‌ها سرود «حیوانات انگلیس» را یاد داد. حیوانات با علاقه زیاد از این ایده‌ی میجر استقبال کردند. میجر پیر سه شب بعد از این صحبت‌ها می‌میرد. سه خوک به نام‌های اسنوبال، ناپلئون و اسکویلر ایده‌ی او را در قالب تئوری حیوان‌گرایی گسترش دادند. یک شب حیوان‌ها موفق شدند مزرعه‌دار را شکست دهند و نام مزرعه را به مزرعه حیوانات تغییر دادند. در ابتدای تشکیل مزرعه حیوانات همه‌چیز به خوبی پیش رفت. اما به مرور همه‌چیز تغییر کرد؛ به حدی که چیزی از آرمان اولیه باقی نماند.

چرا باید کتاب صوتی قلعه‌ حیوانات را گوش دهیم؟

کتاب صوتی قلعه حیوانات در حقیقت غیرمستقیم به شرایط حاکم بر شوروی اشاره می‌کند و درواقع شرایط در آن مزرعه، شخصیت‌ها و حیوانات این داستان را می‌توان به بسیاری از جامعه‌ها، شخصیت‌ها و رهبرهای دنیای واقعی تشبیه کرد.

شنیدن این کتاب را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

کتاب صوتی قلعه‌ حیوانات از منظر ادبی به‌قدری اهمیت دارد که در کلاس‌های درس تدریس می‌شود؛ شنیدن این اثر از جورج اورول برای آن‌هایی که به مباحث آزادی، دیکتاتوری و دموکراسی علاقه‌مندند مناسب است.

درباره جرج اورول

اریک آرتور بلر که با نام مستعار جورج اورول شناخته می‌شود در سال ۱۹۰۳ متولد شد. او داستان‌نویس، روزنامه‌نگار و منتقد ادبی بود. او بیشتر برای دو رمان پرفروش قلعه حیوانات و ۱۹۸۴ مشهور است. این دو کتاب با هم بیش از هر دو کتاب دیگری از یک نویسنده‌ی قرن بیستم، فروش داشته‌اند. جورج اورول با نقدهای پرشماری که برای کتاب‌ها می‌نوشت، بهترین وقایع‌نگار فرهنگ و ادب انگلیسی قرن شناخته می‌شود. درحقیقت هردو کتاب صوتی قلعه حیوانات و کتاب ۱۹۸۴ دارای یک نوع محتوا در نقد مدل حکومتی استالینیستی هستند و قفط به‌صورت دو کتاب مجزا نوشته شده‌اند. کتاب صوتی قلعه حیوانات غیرمستقیم‌تر و کتاب ۱۹۸۴ که چهار سال پس از آغاز جنگ سرد چاپ شد، صریح‌تر سیستم‌های حکومتی را نقد می‌کند.

جورج اورول در مقاله‌ی «چرا می‌نویسم؟» می‌گوید: «از پنج یا شش‌سالگی می‌دانستم که نویسنده خواهم شد.» همسایگان اورول شهادت می‌دهند که ممکن بود جورج روزها و هفته‌ها از اتاقش بیرون نیاید و تنها به نوشتن مشغول باشد.

جرج اورول و همسرش آیلین در ژوئن سال ۱۹۴۴، پسری به نام ریچارد هوراشیو بلر را که سه‌ساله بود به فرزندی پذیرفتند. او اکنون مهندس بازنشسته است. او برای نخستین بار در حاشیه جشنواره ادبی آکسفورد تصمیم گرفت درباره‌ی پدرش سخن بگوید.

تکه هایی از کتاب صوتی قلعه حیوانات

در همان روز انتخابات، شایع شد که اسناد جدیدی درباره همکاری‌های اسنوبال با جونز به دست‌شان رسیده و مشخص شد که اسنوبال فقط نمی‌خواسته که در جنگ گاودانی با شکست مواجه شوند، بلکه او با حیله در طرف جونز می‌جنگیده و در حقیقت اسنوبال بوده که آدم‌ها را برای جنگ مدیریت می‌کرده و در حالی‌که شعار «زنده باد بشریت» را سر می‌داده، وارد جنگ شده است؛ تازه زخم‌های پشتش هم که تعدادی از حیوانات آن را به یاد می‌آوردند، جای دندان‌های ناپلئون بوده است.

در اواسط تابستان موزز، زاغ اهلی، پس از سال‌ها ناپدید شدن باز در قلعه حیوانات پیدا شد. او اصلاً تغییری نکرده بود؛ طبق معمول کار نمی‌کرد و درباره موضوعات قدیم مثل کوه شکلات و چیزهای دیگر صحبت می‌کرد. او ساعت‌ها بر روی تنه درختی می‌نشست و بال‌های سیاهش را بر هم می‌زد و با هر که به حرف‌هایش گوش می‌داد، مدتی طولانی حرف می‌زد. موزز با منقارش آسمان را نشان می‌داد و می‌گفت:

- دوستان، درست آن بالا بالاها، پشت ابرهای سیاه، سرزمینی شکلاتی وجود دارد و این همان سرزمینی است که ما حیوانات بیچاره را از رنج کار کردن رها می‌کند...

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۸)
keyvan vadipour
۱۳۹۹/۰۸/۰۱

بیشتر حال و روز مملکت خود ماست واقعا لذت بردم از خوندن این کتاب با خوندن هر سطر گویی رفتار و واقعیتی در جامعه تو ذهنم تداعی شد.

ali javid
۱۳۹۹/۰۷/۰۱

بسیار عالی

کاربر ۲۳۲۰۴۹۴
۱۳۹۹/۰۸/۱۶

این کتاب واقعا عالی هست پیشنهاد می کنم بخونیدش عالی هست

mohamad jalili
۱۳۹۹/۰۸/۲۰

عالی

Mohammadtaghy Masoumy
۱۳۹۹/۰۸/۲۵

بسیار عالی

ebia.rahman
۱۳۹۹/۰۹/۲۶

جای جای داستان با حال اخیر خودمان قابل تطبیق است. این کتاب پرفروش را گوش دهید تا دیدتان به زندگی کنونی‌مان تغییر کند.

im jooker
۱۳۹۹/۱۰/۱۵

فوق العاده بود عااااااااااااالی

matin_taghipour
۱۳۹۹/۱۲/۰۱

داستان خیلی جذاب و شنیدنی دارع بهتون توصیه میکنم حتماً یه بار گوشش بدین.

Lovemet
۱۳۹۹/۱۲/۰۶

عالی بود همه چی

St4r
۱۳۹۹/۱۲/۲۴

یکی از بهترین کتاب هایی که تا بحال خوندم، داستان فوقالعاده، شخصیت های تنفر انگیز و پایانی غمگین

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۳ ساعت و ۴۸ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۲۱۲٫۲ مگابایت
زمان۰۳ ساعت و ۴۸ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۲۱۲٫۲ مگابایت