با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کرگدن

دانلود و خرید کتاب صوتی کرگدن

۳٫۵ از ۲ نظر
۳٫۵ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی کرگدن  نوشته  اوژن یونسکو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی کرگدن

از نمایش‌نامه کرگدن اثر اوژن یونسکو به عنوان نگین‌ تئاتر دنیا در تمام اعصار و مهم‌ترین نمایشنامه‌ قرن بیستم یاد می‌شود. این اثر توسط پری صابری به فارسی ترجمه شده است. 

 هنرمندان و نویسندگان به‌نام ایرانی مانند «داریوش مهرجویی» «جلال آل احمد» نیز آثار یونسکو را به فارسی برگردانده‌اند.

 درباره کتاب صوتی کرگدن

کرگدن نمایشنامه در سه پرده و دو مجلس است که در شهر کوچکی در فرانسه روایت می‌شود. کرگدن شدن فاجعه‌ی اصلی و هراسناک این نمایشنامه است.

کرگدن‌ها به شهر هجوم می‌آورند و کرگدن شدن مثل یک بیماری به همه اهالی شهر سرایت می‌کند. تمام شهروندان به‌جز شخصیت اصلی نمایشنامه «برنژه». او مردی است که، از شدت احساساتی بودن به نظر مالیخولیایی و بی‌بندوبار می‌رسد. او عقل‌گرا نیست بلکه حال‌گرا است؛ اما بسیار باهوش است و از آن بیشتر بیدار و هشیار.

اوژن یونسکو در کرگدن سعی دارد اصالت درونی انسان در تقابل با بی‌هویتی که در جامعه‌ی مدرن شاهد آن هستیم را به چالش بکشد.

 شنیدن کتاب کرگدن را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 همه دوست‌داران نمایشنامه‌های سمبلیک و انتقادی را به شنیدن کرگدن دعوت می‌کنیم.

 درباره اوژن یونسکو

اوژن یونسکو نمایش‌نامه‌نویس و نویسنده فرانسوی اوایل قرن بیستم است. یونسکو به عنوان بارزترین نماینده تئاتر آوانگارد فرانسه، معتقد است هنرمند پیشرو، سنت‌ها را از بین نمی‌برد بلکه آن‌ها را تجدید حیات می‌کند. تئاتر یونسکو تئاتری شاعرانه با دغدغده انتقال تجربه‌ی بودن است که در کرگدن بار دیگر مقوله مسخ را بیان می‌کند. 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
Mehdi Kazemi
۱۳۹۹/۰۷/۲۶

این نمایشنامه شاهکار اوژن یونسکو یکی از پیشرو ترین نمایشنامه نویسان قرن ۲۰ ام هست. نمایشنامه اثری سورئال در نقد جدی و بسیار تکان دهنده از فاشیسم با استعاره از کرگدن شدن عموم جمعیت (نماد قدرت ویرانگر) در دوره حکومت

- بیشتر
علی دائمی
۱۳۹۹/۰۹/۲۰

فارغ از اینکه چقدر سبک اوژن یونسکو و بطور کلی آثار ساختارشکن و متفاوت اینچنینی رو می‌پسندید، باید بگم نسخهٔ صوتیش اصلا خوب نبود: ۱. صدای گوینده‌ها غیرقابل تمایز و به شدت معمولیه؛ هیچ جذابیتی در صداشون وجود نداره. ۲. گوینده‌ها نمیتونن

- بیشتر

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۲ ساعت و ۵۹ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۶۵٫۷ مگابایت
زمان۰۲ ساعت و ۵۹ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۶۵٫۷ مگابایت