با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کالیگولا

دانلود و خرید کتاب صوتی کالیگولا

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی کالیگولا  نوشته  گروه گویندگان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی کالیگولا

کتاب صوتی کالیگولا نوشته آلبر کامو با ترجمه پری صابری منتشر شده است. کالیگولا درمورد یکی از پادشاهان دیوانه امپراطوری روم است که مدتی بعد از به قدرت رسیدنش دیوانه می‌شود و شروع به جنایت می‌کند.

درباره کتاب کالیگولا

آلبرکامو سه‌گانه‌ای از شکل‌های مختلف ادبی دارد که در آن نوع نگاه خودش را به جهان نشان می‌دهد. بیگانه در قالب رمان، افسانه سیزیف در قالب یک کتاب نظری و کتاب کالیگولا در قالب نمایشنامه.

کالیگولا در سن ۲۱ سالگی به حکومت می‌رسد و در ابتدا به نظر پادشاه عاقلی می‌آید اما بعد از زمان اندکی و بعد از مرگ خواهرش دروسیلا که معشوقه‌اش هم هست ناگهان متوجه ماهیت مرگ می‌شود و دیوانه می‌شود. او مردم را می‌کشد به زنان اشراف زادگان تجاوز می‌کند، فحشا را رسمی و قانونی می‌کند تا از آن مالیات بگیرد و روم در هاله‌ای از سیاهی و ترس فرو می‌رود. سنا از رفتار کالیگولا ترسیده نمی تواند با هیچ قانونی کنترلش کند، پس تصمیمی جدی می گیرد.

شنیدن کتاب کالیگولا را به چه کسانی پیشنهاد می کنیم

این کتاب به تمام علاقه‌مندان به ادبیات آلبر کامو و ادبیات نمایشی پیشنهاد می‌شود.

درباره آلبرکامو

آلبر کامو از روزنامه‌گاران و نویسندگان مشهور قرن بیستم و برنده نوبل ادبیات، در یکی از دهکده‌های الجزایر در سال ۱۹۱۳ به دنیا آمد. از آنجا که پدر او در جنگ جهانی اول کشته شد، در خانواده‌ای بی‌بضاعت رشد کرد؛ اما به دلیل استعداد بی‌نظیرش توانست با کمک‌های یکی از آموزگارانش به دبیرستان وارد شود و ادامه تحصیل دهد. او در نوجوانی به ورزش فوتبال روی آورد و در این زمینه نیز موفق عمل کرد، اما درگیر شدن او با بیماری سل مانع از ادامهٔ فعالیت ورزشی او شد. کامو با ملحق شدن به گروه ادبی آفریقای شمالی به همنشینی با اهل قلم شهر الجزیره پرداخت و آثار متعدد و فاخری از خود بر جای گذاشت. در سال ۱۹۵۷ جایزهٔ نوبل ادبیات را برای نوشتن مقاله «اندیشه‌هایی دربارهٔ گیوتین» علیه مجازات اعدام، دریافت کرد. در آثار او وجهٔ انسان‌گرایی و اگزیستانسیالیستی موج می‌زند. از آثار او می‌توان به «طاعون»، «بیگانه» و «سقوط» اشاره کرد.

بخش‌هایی از کتاب کالیگولا

کالیگولا: آخر تو از این مسأله چیزی نمی‌دانی. خزانه از اهمیت قدرتمندانه‌ای برخوردار است. همهٔ چیزهای مهم به آن بستگی دارد: دارایی، روحیهٔ همگانی، سیاست خارجی، تهیهٔ تجهیزات و آذوقه برای ارتش و وسایل کشاورزی! به تو می‌گویم همهٔ این‌ها مهم هستند، همگی هم به یک اندازه: عظمت رم و بحران‌های درد مفاصل تو. آه! به همهٔ این کارها رسیدگی می‌کنم. کمی به حرف‌هایم گوش کن، پیشکار.

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۲ ساعت و ۰۹ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۱۹٫۸ مگابایت
دسته بندی
زمان۰۲ ساعت و ۰۹ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۱۹٫۸ مگابایت