با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی قابوسنامه اثر عنصرالمعالی کیکاووس بن اسکندر

دانلود و خرید کتاب صوتی قابوسنامه

۴٫۳ از ۱۵ نظر
۴٫۳ از ۱۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی قابوسنامه  نوشته  عنصرالمعالی کیکاووس بن اسکندر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب صوتی قابوسنامه

کتاب صوتی قابوسنامه اثر عنصرالمعالی کیکاووس‌بن اسکندر، یکی از آثار زیبا و خواندنی ادبیات فارسی ایران است. قابوسنامه را کتابی که راه و روش زندگی را آموزش می‌دهد، می‌دانند. 

نسخه صوتی قابوسنامه را با صدای زیبای مریم محبوب می‌شنوید.

درباره‌ی کتاب صوتی قابوسنامه

اگر بخواهیم که چهارچوب و الگویی برای رفتار صحیح محتشمان و بزرگان چه در مسایلی مهم مثل پادشاهی و وزرات و چه در باب مسایلی با سطح اهمیت کمتر مثل نوشیدن شراب یا استحمام یا خرید و فروش خانه و حتی قضایایی که اهمیت آنها بسیار زیاد است اما کمتر به آن برمی‌خوریم، مثل آیین جوانمردی و حق زن و فرزند و مادر و پدر ارائه کنیم، بی شک کتاب قابوسنامه، کتابی در خور و شایسته است. عنصرالمعالی کیکاووس‌بن اسکندر، در نوشتن این کتاب، همتی عظیم گماشته و حاصل کار اثری است که با گذشت سالیان، هنوز غبار بیهودگی به خود نگرفته است.

 این کتاب به منزله‌ی یک کتاب تربیتی برای طبقات بالای جامعه در قرن پنجم، برشمرده شده است و تلاش عنصرالمعالی بر آن بوده که با نشان دادن بایدها و نبایدهای رفتاری، فرزندش را تربیت نماید و به او اصول و روش زندگانی را بیاموزد. چیزی که حالا شاید با دیدگاه‌های علم امروزی مطابقت نداشته باشد، در قرن پنج از معتبرترین کتب بوده است. بهرحال با نگاهی اجمالی به فهرست کتاب قابوسنامه می‌توانیم دریابیم که در آن از تمام مسائل مهم و غیر مهم سخن گفته شده و نکته‌ای که خواندن کتاب را شیرین‌تر می‌سازد این است که در جای جای این کتاب، حکایت‌هایی از زندگی خود عنصرالمعالی، نقل داستان شده است. عنصرالمعالی این اثر را برای فرزندش، گیلانشاه نوشته است.

کتاب صوتی قابوسنامه را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

علاقه‌مندان به آثار ادبی بزرگ ایران از شنیدن نسخه صوتی کتاب قابوسنامه لذت می‌برند. 

درباره‌ی عنصرالمعالی کیکاوس‌بن اسکندر

عنصرالمعالی کیکاووس بن اسکندر بن قابوس بن وشمگیر بن زیار از آل زیار بود. او در حدود ۴۱۲ هجری قمری متولد شد و در ۴۸۰ ه‍.ق در ۶۸ سالگی درگذشت. پدرانش در نواحی شمال ایران - گرگان طبرستان، گیلان و ری سال‌ها حکومت و امارت داشتند. خود او نیز اگر از سلطنتی باشکوه و قدرت برخوردار نبود فی‌الجمله دستگاهی داشت. به‌رسم امیر زادگان آن عهد تربیت شده، آداب مملکت‌داری را فرا گرفته بود. او علاوه بر آگاهی که در علم مملکت‌داری داشت، درباره‌ی ریزترین و جزئی‌ترین خصوصیات زندگی اظهار نظر می‌کرد و به دنبال آموزش رفتار صحیح بود. در نهایت تصمیم گرفت اثری به همین منظور تالیف کند و آن را به پسرش گیلانشاه تقدیم نماید. او در قابوسنامه از تمام مسائلی که در روزگار زندگی او، اهمیت داشته، سخن رانده و بهترین نصایح را به فرزندش کرده است. آنچنان که هنوز، این اثر در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود و البته به دلیل اهمیتی که در ادبیات فارسی دارد، جاودان است. 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
والی نوروزی
۱۴۰۰/۱۱/۱۶

واقعا زیباودلنشین

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۹ ساعت و ۳۳ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۳۹۴٫۱ مگابایت
زمان۰۹ ساعت و ۳۳ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۳۹۴٫۱ مگابایت