با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی هنر همچون درمان اثر آلن دوباتن

دانلود و خرید کتاب صوتی هنر همچون درمان

۳٫۵ از ۱۱ نظر
۳٫۵ از ۱۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی هنر همچون درمان  نوشته  آلن دوباتن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

این کتاب صوتی عضو بی‌نهایت است.

با نصب اپلیکیشن طاقچه می‌توانی به این کتاب و هزاران کتاب صوتی و متنی دیگر در اشتراک بی‌نهایت دسترسی داشته باشی.

این کتاب صوتی عضو بی‌نهایت است.

با نصب اپلیکیشن طاقچه می‌توانی به این کتاب و هزاران کتاب صوتی و متنی دیگر در اشتراک بی‌نهایت دسترسی داشته باشی.

معرفی کتاب صوتی هنر همچون درمان

کتاب صوتی هنر همچون درمان اثری مشترک از دو فیلسوف معاصر، آلن دوباتن و جان آرمسترانگ است. این دو فیلسوف در کتاب حاضر درباره کاربرد هنر سخن گفته‌اند. این اثر را با صدای مهرناز مصباح و نیما رئيسی بشنوید.

 درباره کتاب هنر همچون درمان

در این کتاب سوالی مطرح شده است: «هنر به چه کار می‌آید؟»

هنر در دنیای مدرن امروزی بی‌نهایت مهم شمرده می‌شود و بسیاری آن را معنای زندگی می‌دانند با وجود این رویارویی ما با هنر ممکن است همیشه به آن خوبی که فکرش را می‌کنیم نباشد. شاید هنگام تماشا کردن یک نقاشی یا بازدید از یک گالری بی‌تفاوت باشیم یا حتی گیج. احساس بی‌کفایتی و نفهمیدن به ما دست دهد و از خود بپرسیم پس چرا تحولی که منتظرش بودیم به سراغمان نیامد؟

این موضوع بسیار طبیعی اما این کتاب استدلال می‌کند که مشکل از ما نیست، بلکه در شیوه‌ای است که نهادهای هنری به آن فکر می‌کنند یا آن را نمایش می‌دهند. رابطه ما با هنر درواقع از آغاز قرن بیستم تضعیف شده است چون از پاسخ دادن به سوال «هدف هنر چیست؟» عاجز مانده‌ایم یا از آن اکراه داریم هرچند که خود این سوال هم کمی گستاخانه و غیرمنصفانه به نظر می‌رسد اما از کجا معلوم که نتوان به راحتی سادگی پاسخ این سوال را داد.

هنر می‌تواند یک ابزار باشد و ما نیازمند آن‌ایم که با وضوح بیشتر بر این مسئله تأکید کنیم که چه نوع ابزاری است و چه حسنی می‌تواند برای ما داشته باشد.

پیشنهاد کتاب هنر همچون درمان این است که هنر (مقوله‌ای که آثار طراحی، معماری و پیشه‌وری را در برمی‌گیرد) رسانه‌ای درمانی است که می‌تواند به هدایت و ترغیب و تسلّیِ بینندگانش کمک کند و آن‌ها را قادر سازد نسخه‌های بهتری از خودشان باشند. برای کشف هدف هنر باید بپرسیم چه‌چیزهایی هست که باید با ذهن و احساسات‌مان انجام دهیم اما در انجامش مشکل داریم. هنر به کدام نقص‌های روان‌شناختی ممکن است کمک کند؟

دوباتن و آرمسترانگ این کتاب به کارکردهای هنر، فایده هنر، و خوانش‌های گوناگون آن پرداخته‌اند. این که چه نوع هنری باید خلق شود، چگونه مبادله شود، چگونه مطالعه شود و چطور نمایش داده شود نیز از مباحث این کتاب است.

نقش یاری‌دهنده هنر به عشق و لذت، به یادداشتن طبیعت، اصلاح کاپیتالیسم، هدف هنر در سیاست و در نهایت دستور کاری برای هنر را می‌توانید در این کتاب بشنوید.

 شنیدن کتاب هنر همچون درمان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

اگر شما هم جزء آن دسته از مشتاقان هنر هستید که مدتی است این سوال بنیادی برایشان مطرح شده که «هدف هنر چیست؟» حتما این کتاب را بشنوید تا جواب سوال پیچیده خود را به‌راحتی پیدا کنید و چه کسی است که تابه حال چنین سوالی از خود نپرسیده باشد؟

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
مرضیه
۱۳۹۹/۱۱/۱۳

کتاب کلی ارجاعات به آثار هنری داره. 😅 بهتره نسخه کتبی اش رو بخونید. ولی گویندگی اش هم عالیه

کاربر ۱۰۸۳۱۰۲
۱۴۰۰/۰۵/۱۸

توی مقدمه گفته بود ارجاعات تصویری توی سایت هست ولی چرا نیست؟؟‍؟😤

شهرزاد جون
۱۳۹۹/۰۳/۲۸

هزینه کتاب پرداخت کردم ولی چرا کل کتاب برام دانلود نشد

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۷ ساعت و ۲۹ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۶۱۷٫۷ مگابایت
زمان۰۷ ساعت و ۲۹ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۶۱۷٫۷ مگابایت