با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
قوی سیاه

دانلود و خرید کتاب صوتی قوی سیاه

اندیشه‌ورزی پیرامون ریسک

۴٫۱ از ۲۷ نظر
۴٫۱ از ۲۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی قوی سیاه  نوشته  نسیم نیکولاس طالب  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی قوی سیاه

کتاب صوتی قوی سیاه اثر نسیم نیکولاس طالب به تأثیر رویدادهایی که وقوع‌شان را محال می‌پنداشته‌ایم می‌پردازد. موضوع محوری کتاب قوی سیاه پیش‌گیری از پیش‌بینی و مقاوم شدن در برابر شکست و رویدادهای منفی است. این کتاب برای ۳۶ هفته در فهرست کتاب‌های پرفروش نیویورک تایمز قرار داشت.

درباره‌ی کتاب صوتی قوی سیاه

کتاب قوی سیاه با مقدمه‌ی جالبی آغاز می‌شود. نسیم نیکولاس طالب داستان جالبی را از مشاهده‌ی اولین قوی سیاه در استرالیا تعریف می‌کند. بعد توضیح می‌دهد که مشاهده‌ی تنها یک قوی سیاه این حقیقت را آشکار کرد یک مصداق می تواند باوری را بی‌اعتبار کند. باوری که حاصل هزاران سال مشاهدات تأییدی میلیون‌ها قوی سفید بوده است. در حقیقت نظریه‌ی قوی سیاه به بررسی اثرات شدید ناشی از برخی از رویدادهای بسیار غیرقابل‌پیش‌بینی و نادر و همچنین تمایل انسان به یافتن توضیحاتی ساده و دم دستی برای این رویدادها می‌پردازد.

نسیم نیکولاس طالب در کتاب قوی سیاه، تأثیر رویدادهایی که وقوعشان را محال می‌پنداشته‌ایم، پا را از این مسئله منطقی-فلسفی فراتر نهاده و وارد واقعیتی تجربی شده است. واقعیتی که می‌تواند قوی سیاه دنیای تفکرات ما باشد. رویدادی خارج از چهارچوب زندگی که تاثیری فوقٰ‌العاده می‌گذارد و ما را وامی‌دارد تا بعد از وقوعش به دنبال توضیحی برای علت آن باشیم. نسیم نیکولاس طالب در این کتاب روشنگرانه که نقطه عطفی در تفکر مدرن محسوب می‌شود با نثری شیوا نشان می‌دهد که این رویدادهای قوی سیاه تقریبا همه مسایل مربوط به دنیای ما را توضیح می‌دهند؛ با این حال ما -و به ویژه متخصصان- نسبت به آنها نابیناییم. نویسنده با پرداختن به موضوع شکنندگی و مقاوم بودن در برابر قوهای سیاه، کمک می‌کند بهترین رویدادها را بشناسیم و از آنها به نفع خودمان بهره‌برداری کنیم.

شنیدن کتاب قوی سیاه را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

قوی سیاه برای تمام افرادی که دوست دارند از تک تک رویدادهای زندگی، به بهترین نحو استفاده کنند، خواندنی است.

درباره‌ی نسیم نیکولاس طالب

نسیم نیکولاس نجیب طالب در سال ۱۹۶۰ در لبنان متولد شد. او نویسنده، دانشور، آماردان و تحلیلگر ریسک لبنانی-آمریکایی است که آثارش بر مسائل تصادفی بودن و احتمال و عدم قطعیت متمرکز است. نسیم نیکولاس طالب مدرک علوم مدیریت خود را از دانشگاه دوفین پاریس گرفته است. علاوه بر این به زبان‌های انگلیسی، عربی و فرانسوی مسلط است و می‌تواند به ایتالیایی و اسپانیایی صحبت کند. توانایی او در از بر خواندن متون کلاسیک به یونانی، لاتین، آرامی و عبری باستان و کنعانی ستودنی است.


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۸)
رویا ی شکوفه
۱۳۹۹/۱۰/۱۳

آنقدر متن روان و قوی و خودمانی و گاهی با شوخ طبعی بود که وقتی تمام شد دلم براش تنگ شد و نه انگار که یک کتاب علمی و فلسفی و اقتصادی بود. حس میکردم یک استاد یا بزرگتری نشسته

- بیشتر
REZA AKHOONDI
۱۳۹۹/۰۸/۲۲

کتاب خوب و جذابی بود و دیدگاه های خوبی به انسان میدهد. برای افراد علاقمند به ریسک و اقتصاد رفتاری و عدم قطعیت جذاب است.

mohsen
۱۳۹۹/۱۰/۲۲

صدای گرم جناب محجوب به همراه ترجمه ی فوق العاده که از متن دارند حتی برای بنده که سررشته ای از آمار و احتمال ندارم هم در حد قابل قبولی برای خودم قابل فهم هست از آنچه گوش میدهم .

- بیشتر
A.R
۱۳۹۹/۰۹/۲۲

قسمت هایی از کتاب رو متوجه نشدم ولی بقیش بسیار جذاب بود

کاربر ۲۵۲۵۱۸۳
۱۴۰۰/۰۴/۱۴

به هیچ عنوان توصیه اش نمیکنم نه تنها صدای گوینده اصلا خوب نبست بلکه ترجمه به شدتتتتت ضعیفه من نمیدونم چرا بعضی ها الکی‌ تعریف میکنن و امثال منو به اشتباه میندازن ترجمه خیلی ضعیفه و اگه کتاب اصلی رو

- بیشتر
hosein nafar
۱۳۹۹/۱۱/۱۷

_ به جرات میگم برای اهل تفکر این کتاب فراموش نشدنیه. _ شاید توی چند فصل اول خواندن یا شنیدن این کتاب کمی براتون مشکل باشه ولی کم کم کلمات براتون تکراری میشن و ازش لذت میبرید. _ ترجمه و خوانش استاد

- بیشتر
الناز باقرزادگان
۱۳۹۹/۱۲/۰۹

صدای راوی رو خیلی دوست نداشتم ولی اجری خوبی داشت. کلا کتاب سختیه.من خیلی متوجه نشدم.کتابهای سخت رو باید خودم ادم بخونه نه اینکه گوش بده

پیام
۱۴۰۰/۰۱/۲۰

گنگ پرت و پلا و نا مفهومه و بر عکس

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
قیمت نسخه چاپی۶۴,۰۰۰ تومان
زمان۱۷ ساعت و ۵۳ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۹۷۰٫۵ مگابایت
قیمت نسخه چاپی۶۴,۰۰۰تومان
زمان۱۷ ساعت و ۵۳ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۹۷۰٫۵ مگابایت