با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تهران در بعدازظهر

دانلود و خرید کتاب صوتی تهران در بعدازظهر

۴٫۵ از ۶ نظر
۴٫۵ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی تهران در بعدازظهر  نوشته  مصطفی مستور  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی تهران در بعدازظهر

کتاب صوتی تهران در بعدازظهر مجموعه ۶ داستان کوتاه از مصطفی مستور است.

خلاصه کتاب صوتی تهران در بعدازظهر

هیاهو در شیب بعدازظهر، چند روایت معتبر درباره بهشت، تهران در بعدازظهر، چند روایت معتبر درباره دوزخ، چند روایت معتبر درباره برزخ و چند مسئله ساده. نام داستان‌های این مجموعه‌اند.

هیاهو در شیب بعدازظهر روایت چند جوان است که باهم به پیک‌نیک رفته‌اند و حال و هوایشان چیستی دنیا و مافیهایش را به تمسخر می‌گیرد.

چند روایت معتبر درباره بهشت داستان لطیفی از زبان یک کودک با مشکل ذهنی است که به خواهرش عشق می‌روزد.

تهران در بعدازظهر روایت‌هایی موازی از اتفاقاتی است که بعداز ظهری در شهر تهران می‌افتد.

چند روایت معتبر از دوزخ تک‌گویی یک فاحشه با خودش درباره آخرین مشتری او حرف‌هایی است که راجع به بهشت و جهنم زده است.

چند روایت معتبر دباره برزخ درباره یک دانشجوی دکتری رشته ادبیات است که در مترو عاشق دختری می‌شود اما در این میان یک هم‌کلاسی هم وارد ماجرا شده و او در این فضای بزرخ‌وار رها می‌شود.

چند مسئله ساده نیز درباره چند مسئله و معضل اجتماعی است که مثل مسایل ریاضی مطرح می‌شود و حل نشده می‌ماند و انگار حل کردن آنها به عهده مخاطب گذاشته می‌شود. این بخش طنز تلخی با خود دارد.

 خواندن تهران در بعدازظهر را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 اگر به داستان‌های کوتاه فارسی از نوع اجتماعی-فلسفی علاقه‌مندید. داستان‌های تهران در بعدازظهر قطعا برایتان جذاب خواهد بود.

درباره مصطفی مستور

مصطفی مستور، نویسنده، پژوهشگر و مترجم اهل هواز است. او کارشناسی مهندسی عمران و ارشد ادبیات فارسی دارد و ساکن تهران است. مستور اولین داستانش، دو چشمان خیس را در سال ۱۳۶۹ نوشت و در مجله کیان به چاپ رساند. او در طول فعالیت ادبی و هنری خود جوایز متعددی به دست آورده که لوح تقدیر نخستین مسابقه داستان‌نویسی صادق هدایت یکی از آنها است. از آثار مصطفی مستور می‌توان به «روی ماه خداوند را ببوس»، «عشق و چیزهای دیگر»، « پیاده‌روی در ماه» و «من گنجشک نیستم» اشاره کرد.

جملاتی از کتاب صوتی تهران در بعدازظهر

بخشی از داستان چند مسئله ساده

قدسی دیروز در سن ۳۴ سالگی درگذشت. مادرش هنگام زایمان او از دنیا رفته بود. ۷ ساله بود که پدرش را در اثر سانحهٔ رانندگی از دست داد. در ۱۹ سالگی با کارگر کارخانهٔ نوشابه‌سازی ازدواج کرد، اما چهار سال بعد با داشتن دو فرزند یک و سه‌ساله، به دلیل بدرفتاری همسرش در یک فرآیند طولانی دادرسی و بدون دریافت مهریه از او طلاق گرفت. همسرش از نوعی جنون خفیف که او را به کتک زدن وحشیانهٔ زن وا می‌داشت، رنج می‌برد. پس از طلاق، برای تامین هزینهٔ دادرسی و پرداخت حق‌الوکاله، به عقد موقت وکیل خود درآمد. دو ماه بعد از وکیلش باردار شد، اما به توصیهٔ او جنینش را سقط کرد. قدسی سه هفته بعد از سقط‌جنین دچار عفونت شدید رحم شد و پزشک‌ها در عمل جراحی دشواری رَحِمش را برداشتند. 


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
hossein khavari
۱۳۹۸/۰۷/۲۵

گوینده هم صداش هم خواندنش فوق العاده بود

miad
۱۳۹۹/۰۱/۰۲

صدای بی نظیر کتاب جذاب

mohammadjavad
۱۳۹۹/۱۲/۲۹

کتاب خوبی بود ولی به نسبت دیگر آثار آقای مستور مثل عشق روی پیاده رو زیاد جذابیت نداشت . گویندگی خانم خلیق هم خوب بود.

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۲ ساعت و ۴۴ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۳۶۵٫۸ مگابایت
زمان۰۲ ساعت و ۴۴ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۳۶۵٫۸ مگابایت