با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ورق پاره‌های زندان

دانلود و خرید کتاب صوتی ورق پاره‌های زندان

۴٫۸ از ۴ نظر
۴٫۸ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی ورق پاره‌های زندان  نوشته  بزرگ علوی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی ورق پاره‌های زندان

« ورق‌پاره های زندان» مجموعه داستانی از بزرگ علوی، نویسنده واقع‌گرای ایرانی است. علوی در سال ۱۲۸۲ در چاله‌میدان تهران متولد شد و در سال ۱۳۷۵ بر اثر سکته قلبی در برلین درگذشت.  او علاوه بر نویسندگی و روزنامه‌نگاری، سیاست‌مداری چپ‌گرا بود و بیش از چهاردهه از زندگی‌اش را در آلمان زیست و به ترجمه، نقد و فرهنگنامه‌نویسی پرداخت. در بیشتر داستان‌های علوی، حادثهٔ اصلی قبلا روی داده‌است و راوی، حادثهٔ داستان را بازسازی می‌کند. درواقع علوی از سبک پلیسی در داستان‌هایش استفاده می‌کند. علوی که مدتی را در زندان سپری کرد، داستان‌های ورق‌پاره‌های زندان را به گفته خودش روی کاغذپاره و کاغذ سیگار در زندان نوشته است: «در واقع اغلب داستان‌های ورق پاره‌های زندان روی ورق پاره، روی کاغذ قند، کاغذ سیگار اشنو و یا پاکت‌هایی که در آن برای ما میوه و شیرینی می‌آوردند، نوشته شده است و این کار بی مخاطره نبوده است.» داستان‌ها در بستر زندان و در میان زندانیان رخ می‌دهند و توصیف او در داستان‌ها جوری است که انگار دنیایی ورای زندان وجود ندارد و آزادی دست‌نیافتنی است. علوی در این کتاب خشمگینانه می‌نویسد و صدای زندان را به صورت آن چه که از نگاه خویش می‌بیند می‌نگارد. شنیدن این «ورق‌پاره های زندان» با صدای تاثیرگذار گوینده خوش صدا و حرفه ای آوانامه، آرمان سلطان‌زاده، لذت شنیدنش را دوچندان می‌کند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
صبا
۱۳۹۹/۰۷/۰۴

جذاب بود . داستان ها رو میشد لمس کرد. و واقعیت رو میگفت . 👍🏻من لذت بردم . آرمان سلطان زاده هم که همیشه عالیه .

امید ط س
۱۴۰۰/۰۵/۰۳

ترکیب کتاب و گوینده خلاق و خوب باعث شده تا به راحتی بتوانم خود را در موقعیت های داستان حس کنم. انگار خودم در زندان قصر بودم. شرایط عاشقانه، سختی های آن دوران و وضعیت سیاسی پلیسی فاسد را به

- بیشتر

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۴ ساعت و ۴۰ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۳۸۵٫۵ مگابایت
زمان۰۴ ساعت و ۴۰ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۳۸۵٫۵ مگابایت