با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
سه‌گانه فلسفه برای کودکان

دانلود و خرید کتاب صوتی سه‌گانه فلسفه برای کودکان

۵٫۰ از ۶ نظر
۵٫۰ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی سه‌گانه فلسفه برای کودکان  نوشته  سیدعلی شجاعی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی سه‌گانه فلسفه برای کودکان

مجموعه سه‌گانه «فلسفه برای کودکان» اثر از سیدعلی شجاعی داستان‌هایی برای آموزش فلسفه به کودکان است.

جلد اول این اثر با نام «اگر آدم‌برفی‌ها آب نشوند...» نویسنده سعی کرده نگاه انفعالی به پدیده‌های بیرونی را به مخاطب منتقل کند.

در کتاب دوم با عنوان «احتیاط! خطر حمله موش‌ها و دیگران...» این نگاه مبدل به نگاهی خنثی شده و در کنار آن نویسنده اشاره‌ای نیز به آستانه فهمیدن و حیرت در نگاه مخاطب کودک داشته است.

اما در کتاب سوم از این مجموعه «چرا بادبادک‌ها همه‌چیز را فراموش می‌کنند» دیدگاهی فاعلی و با تأکید بر انجام عملی خاص را برای مخاطب خود در نظر گرفته است و برهمین اساس او را به کار و واکنش و فعالیت وامی‌دارد.

شجاعی در این کتاب و بر مبنای تجربه‌های سابق خود در تالیف داستان برای مخاطبان کودک، این بار نیز با دور شدن از عینیت‌گرایی در روایت و نتیجه‌گیری، سعی دارد در قالب داستانی که مخاطبش را به شدت به فکر کردن وامی‌دارد به لایه‌‌های عمیق‌تر معرفتی در او – حتی به صورت ناخودآگاه – سرک بکشد و از او بخواهد که از این بخش از دارایی‌های زیستی خود بیش از پیش استفاده کند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
Hanieh Mirsanei
۱۳۹۸/۱۲/۱۵

کتاب جالب برای گروه سنی نوجوان و جالب حتی برای بزرگسالان

عبدالله گیوه چی
۱۳۹۹/۰۶/۱۹

داستانهای بسیار مفیدی برای مربیان هستند تا با بچه هایشان به بحث و تبادل نظر بگذارند.

ریحانه
۱۳۹۹/۰۸/۰۶

عععععااااللللییی

مریم
۱۳۹۹/۰۹/۱۴

عالی👌🏻