با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی نامیرا اثر صادق کرمیار

دانلود و خرید کتاب صوتی نامیرا

۴٫۶ از ۲۰۷ نظر
۴٫۶ از ۲۰۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی نامیرا  نوشته  صادق کرمیار  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی نامیرا

کتاب صوتی نامیرا از آثار معروف صادق کرمیار است. این کتاب بسیار شیوا و روان و به زبان حال نوشته شده است. و به‌راحتی مخاطب را به خود جذب می‌کند.

درباره کتاب صوتی نامیرا

کتاب صوتی نامیرا از پرفروش‌ترین رمان‌های ایرانی با موضوع عاشورا است و درمورد زندگی دختر و پسر جوانی از اهالی کوفه است که وقتی مردم کوفه دنبال منفعت‌طلبی هستند این دو به‌دنبال حقیقت می‌گردند. این دو در دوراهی رفتارهای متناقض سرداران بزرگ کوفه، بین حمایت از امام حسین (ع) و یزید سرگردان‌اند.

کتاب صوتی نامیرا از صادق کرمیار یک دوره‌ فتنه‌شناسی کامل است که به مخاطبش نشان می‌دهد که چگونه در شرایط سخت حق و باطل می‌تواند به‌راحتی جابه‌جا شود. تا جایی که حتی بزرگترین سرداران و مبارزان اسلام نیز نسبت به راه امام حسین (ع) و هدف او از مقابله با یزید دچار شک و تردید می‌شوند. نویسنده با نگاهی درست به عاشورا توانسته است این داستان زیبا را بنویسد هر چند نوشتن داستانی که مخاطب، آخرش را می‌داند کار دشواری است. در ابتدا اسم کتاب، ما را به خود مشغول می‌کند و گمان می‌کنیم. نامیرا اسم هنری است و برای جلب مخاطب انتخاب شده است اما به انتها ‌که می‌رسیم معلوم می‌شود نامیرا ریشه‌ی می‌باشد. و منظور آن این است که پهنه‌ی سرزمین کربلا به اندازه‌ی کل زمین وسعت دارد و عاشورا همین نامیرا است.

پس از شنیدن کتاب صوتی نامیرا متوجه می‌شویم که چگونه در کوفه‌ای که ۱۸هزار نامه برای امام حسین فرستاد به یکباره ورق برگشت و آدم‌های مشتاق دیدار پسر علی ناگهان با زرق و برق سکه‌های پسر مرجانه سفیرش را کشتند و یار ابن زیاد شدند. پس از گوش دادن به این کتاب در می‌یابیم عمربن حجاج سردمدار دعوت امام به کوفه که سپاهی برای او فراهم کرده بود پس از گفتگو با والی کوفه تبدیل به دشمن شد و در مقابل یاران امام حسین که دختر و دامادش در میان آنها بودند ایستاد.

در کتاب صوتی نامیرا می‌فهمیم که درد مردم دین نبود بلکه حضور امام را برای منافع شخصی خود می‌خواستند. در اینجا می‌فهمیم که چگونه حق و باطل به یکباره جابه جا می‌شود. در نامیرا عشق هم هست اما نه عشق بازاری، سلیمه دختر عمر عاشق ربیع می‌شود و خرسند از اینکه او محب علی است با او پیمان زناشویی می‌بندد و از دست پدرش خشمگین است و به ستوه آمده است، این عشق چنان قدرتی دارد که در میانه‌ی تردید ربیع به حسین پسر علی سلیمه به او هشدار می‌دهد که پیوند آنها از دوستی علی و حسین شکل گرفته است.

در داستان کتاب صوتی نامیرا افرادی را که در اخرین لحظات به حسین رو آوردند را خواهیم شناخت، افرادی که مدیون یک لحظه تصمیم درست خود هستند و با امام می‌مانند و می‌روند. کتاب صوتی نامیرا اثر صادق کرمیار، که یکی از کتاب های پرفروش مذهبی است، به روایت یکی از مهمترین و پرکشش‌ترین اتفاقات تاریخ اسلام می‌پردازد، اتفاقی که در آن حرامیان و مسلمانان و مشرکان با هم یکی شدند و بر بهترین خلق خدا یورش بردند. این اثر برنده جایزه جلال آل احمد و برنده جایزه کتاب سال ۱۳۸۸ شده است.

صادق کرمیار، نویسنده و کارگردان ایرانی است، او گواهی‌نامه درجه یک هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را دریافت کرده، وی چندین رمان، فیلمنامه سینمایی و سریال‌های تلویزیونی نوشته است و نیز چندین فیلم و سریال تلویزیونی را کارگردانی کرده است.

چرا باید کتاب نامیرا را گوش دهیم؟

کتاب نامیرا مانند بعضی از دیگر آثار تاریخی و مذهبی در دام اختلافات تاریخی نیفتاده است و حاصل تحقیقاتی درست می‌باشد. این کتاب به سبک رمان‌های کلاسیک شروع می‌شود ، شخصیت‌ها را یک به یک وارد داستان می‌کند، آن‌ها را معرفی می‌کند و با داستان پیش می‌برد.

شنیدن این کتاب را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

کتاب صوتی نامیرا نوشته صادق کرمیار برای کسانی که می‌خواهند داستان عاشورا و امام حسین را از جنبه‌ی دیگری مطالعه کنند بسیار شنیدنی و لذت‌بخش است.

درباره صادق کرمیار

صادق کرمیار در سال ۱۳۳۸ در تهران متولد شد. او نویسنده، کارگردان، روزنامه‌نگار و فیلم‌نامه‌نویس است. او فعالیت‌های فرهنگی و هنری را از سال‌های جوانی شروع کرده است. او در بین سال‌های ۶۵ تا ۶۷ مسئول ویژه‌نامه‌ی «اطلاعات جبهه» بود. بیشتر شهرت صادق کرمیار برای کارگردانی فیلم‌های «یک روز قبل» و «خاطرات مرد ناتمام » و نوشتن رمان نامیرا است. از دیگر آثار او می‌توان به کتاب‌های «غنیمت»، «مستوری»، «حریم» و «دشت‌های سوزان» اشاره کرد. او جایزه‌ی ادبی جلال آل احمد و جایزه‌ی ادبی شهید حبیب غنی‌پور را برده است.به دلیل فعالیت‌های فرهنگی و هنری صادق کرمیار، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گواهی‌نامه‌ی درجه یک هنری را به او تقدیم کرده است.

تکه هایی از کتاب صوتی نامیرا

ام‌ربیع بر سکوی کنار تنور نشسته بود و گندم در هاون می‌کوبید. لحظه‌ای بعد، دست از کار کشید و رو به پنجره‌ی اتاقی کرد که ربیع و سلیمه با یکدیگر گفت‌وگو می‌کردند. او تنها ربیع را دید که پشت به پنجره ایستاده بود و سلیمه را ندید که در گوشه‌ی اتاق پای صندوقچه‌ای نشسته بود و لباس‌های ربیع را مرتب می‌کرد. بعد در صندوقچه را گذاشت. ربیع ایستاده بود و در حالی‌که ردا به تن می‌کرد، به سخنان سلیمه گوش می‌داد که می‌گفت: «هر وقت پدرم خشمگین می‌شد، من لباس رزم به تن می‌کردم و او از هیبت پسرانه‌ی من لذت می‌برد و خشمش فروکش می‌کرد. او که شمشیر زنی و اسب سواری به من می‌آموخت، همواره کینه‌ی شامیان را در دلم می‌کاشت. من از دختر بودن خود شرمنده و نفرت‌زده بودم و هر وقت دلم می‌گرفت به خانه‌ی عمه‌ام، که همسر هانی بن عروه است، می‌رفتم و به تلافی رفتار پدرم، از اهل شام و معاویه به نیکی یاد می‌کردم. هانی هم لبخندی می‌زد و مرا آرام می‌کرد. بعد از معاویه و خاندانش می‌گفت و از علی و پسرانس، از عمار یاسر و حجر بن عدی، از ابوذر و مالک اشتر ... و من دریافتم که خاندان امیه چگونه با نیرنگ و فریب بر مسلمانان مسلط شدند و هرگز به دین رسول خدا عمل نکردند.»

ربیع آرام به او نزدیک شد و به کنایه سخن گفت: « از هانی نپرسیدی که چرا مسلمانان خون یکدیگر را می‌ریزند تا دین رسول خدا را یاری کرده ‌باشند؟! در حالی‌که رسول خدا جز با مشرکان و کفار نمی‌جنگید؟!»

F313
۱۳۹۸/۰۶/۲۲

و امـا مـن ! هرگز برای امام خویش تکلیف معین نمی کنم ، که تکلیف خود را از حسین می پرسم. و من حسین را نه فقط برای خلافت، که برای هدایت می خواهم ... و من ، حسین را برای دنیای خویش نمی خواهم، که دنیای

- بیشتر
وصالِ ماه
۱۳۹۸/۰۶/۱۰

نسخه چاپی کتاب رو چند سال گذشته مطالعه کردم، ارزش خواندن دارد،بسیار زیباست. در قالب داستان و جذاب برای مخاطب لزوم بصیرت در روش و منش خواص جامعه را بیان می کند. نه تنها خواص بلکه بصیرت افزایی برای عموم جامعه لازم

- بیشتر
miss_dindar.80
۱۳۹۹/۰۶/۰۷

تخفیف 90 درصد بزنید لطفا به مناسبت محرم🖤🙏🏻

ماری جون
۱۳۹۸/۰۶/۱۳

سلام وقتی نمونه میزارید باید بخشی از کتاب باشه نه توضیح پشت جلد ، تا شنونده هم نحوه خوانش کتاب و صدای کتاب خوان رو بشنوه و هم چند سطری از کتاب رو بخونه ،ببینه ب طور کلی از فضای

- بیشتر
...💙
۱۳۹۸/۰۵/۲۱

این کتابو پدرم برام خرید .محرم پارسال بود که شروع به خوندنش کردم ،اولش فکر میکردم یه کتاب تکراری و سفارشی درباره امام حسین هست اما با هر صفحش زندگی کردم. . خیلی خیلی خیلی عالی بود . شدیدا پیشنهاد میکنم بخونیدش مخصوصا تو

- بیشتر
M.A.L
۱۳۹۹/۰۱/۰۵

سلام کتاب نامیرا‌ از کتاب های تقریبا معروف هستش که بارها تجدید چاپ شده و من قبلا هم اون رو خونده بودم و ترجیح دادم دوباره اونو گوش بدم. واقعا آدمو‌ به فکر فرو میبره. خدا کنه که هممون تو بزنگاه های زندگیمون‌

- بیشتر
سینا پولادرگ
۱۳۹۹/۰۶/۰۵

این کتاب رو قبلا خوندم واقعا خوب بود اگه میشه تخفیفش رو 90 درصد کنید بازم بگیریم😀

narges karimi
۱۳۹۸/۰۸/۲۷

کتاب خیلی قشنگیه و باعث بصیرت میشه و اینکه میبینی چقدر تاریخ تکرار میشه و حتی چقدر بعضی رفتارها و توجیه ها،رفتارهای معمول جامعه ی امروزی خودمونه.و حتی گاهی میبینیم همون کوفیانی که نقدمیکنیم و ضعیف و بزدل میبینیم از

- بیشتر
Hamid the pro
۱۳۹۹/۰۲/۱۱

لطفاً نسخه متنی اش را داخل برنامه قرار بدین 🙏

حــق پرســت
۱۳۹۸/۱۲/۱۷

نامیرا داستانی با فراز و نشیب های خاص پر از تردید، فریب، استدالال ، تصمیم و فرجام های غیر قابل تصور! داستانی حقیقی که در تنِ قلم نویسنده به جان می نشیند با هیجانش به وجد می آیی و با فریب

- بیشتر

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۹ ساعت و ۴۵ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۴۰۲٫۴ مگابایت