با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی ۴۰ حکایت از گلستان سعدی اثر شیخ مصلح الدین سعدی شیرازی

دانلود و خرید کتاب صوتی ۴۰ حکایت از گلستان سعدی

۴٫۷ از ۷۸ نظر
۴٫۷ از ۷۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی ۴۰ حکایت از گلستان سعدی  نوشته  شیخ مصلح الدین سعدی شیرازی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی ۴۰ حکایت از گلستان سعدی

کتاب صوتی ۴۰ حکایت از گلستان سعدی نوشتهٔ شیخ مصلح الدین سعدی شیرازی است. خسرو شکیبایی گویندگی این کتاب صوتی را انجام داده و آوا خورشید آن را منتشر کرده است. این اثر صوتی را با موسیقی و آهنگسازی کارن همایون‌فر و آرش بادپا می‌شنویم.

درباره کتاب صوتی ۴۰ حکایت از گلستان سعدی

کتاب صوتی ۴۰ حکایت از گلستان سعدی حاوی حکایاتِ همین کتاب مشهور و جهانی است.

گلستان سعدی در یک دیباچه و ۸ باب به نثر مسجَّع (آهنگین) نوشته شده است. بخش‌هایی از این کتاب نیز حاوی نظم هستند. به باور بعضی از صاحب‌نظران، گلستان سعدی تأثیرگذارترین کتابِ نثر در ادبیات فارسی است. سعدی، زمان نگارش کتاب گلستان را سال ۶۵۶ هجری (۱۲۵۸ میلادی) بیان کرده است.

۸ باب گلستان سعدی شیرازی عبارت‌اند از: «سیرت پادشاهان»، «اخلاق درویشان»، «فضیلت قناعت»، «فوائد خاموشی»، «عشق و جوانی»، «ضعف و پیری»، «تأثیر تربیت»، و «آداب صحبت». نثر این کتاب، موزون و مسجع است. کتاب حاوی مجموعه‌ای از حکایت‌های مستقل و حاوی اندرزها و جمله‌های قصار است. هنر داستان‌گویی و ایجاز نگارنده، مانع از آن می‌شود که وجه تعلیمی آن باعث ملال خاطر خواننده شود. این کتاب از پرداختن به تاریخ‌نگاری و تذکره‌نویسی پرهیز کرده و صرفاً به بیان امور مربوط به زندگی و منش اشخاص پرداخته است. گلستان را می‌توان گزارش سعدی از جامعهٔ زمان خود دانست؛ که در آن اوضاع فرهنگی و اجتماعی مردم به‌صورت واقعی به‌تصویر کشیده شده است.

سعدی شیرازی گلستان خود را پس از بوستان نوشت. از این کتاب برای نگارش کتاب‌هایی متعدد و طراحی نگارگردی‌ها نیز برداشت و اقتباس شده است. نقاشی ایرانی «سعدی در گلستان» از یک نسخهٔ خطیِ مغولی از کتاب گلستان از نمونه‌های این برداشت است.

شنیدن کتاب صوتی ۴۰ حکایت از گلستان سعدی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

شنیدن این کتاب صوتی را به دوستداران شعر کهن پیشنهاد می‌کنیم.

درباره سعدی 

ابو محمّد مُشرف‌الدین مُصلِح بن عبدالله بن مشرّف معروف به شیخ مصلح الدین سعدی شیرازی و متخلص به سعدی در سال ۶۰۶ هجری قمری به دنیا آمد. او نویسنده، شاعر و شهیر ایران است که در همهٔ دنیا اهل ادب و هنر او را می‌شناسند. «استاد سخن»، «پادشاه سخن» و «شیخ اجل» از لقب‌هایی است که به این شاعر شهیر داده‌اند.

سعدی در نظامیهٔ بغداد تحصیل و پس از آن به‌عنوان خطیب به مناطق مختلفی از جمله شام و حجاز سفر کرد. و سپس به زادگاه خود شیراز، بازگشت و تا پایان عمر در آنجا اقامت گزید. مهم‌ترین کتاب‌های سعدی شیرازی گستان، بوستان، غزلیات و هزلیات او هستند. او شعرهایی نیز به زبان عربی سروده است.

سهل‌ممتنع‌بودن، طنز، ایجاز، استفاده از آیات قرآن کریم و برخی احادیث از ویژگی‌های آثار سعدی شیرازی به‌شمار می‌رود.

سعدی، که کتاب‌های بسیاری دربارهٔ او و آثارش نوشته شده است، در سال ۶۹۰ هجری قمری درگذشت. آرامگاه او در شیراز واقع شده و به «سعدیه» معروف است.

درباره خسرو شکیبایی

خسرو شکیبایی ۷ فروردین ۱۳۲۳ به دنیا آمد. او بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون ایران بود و در زمینهٔ دوبله، دکلمه و شعرخوانی نیز فعالیت می‌کرد. شکیبایی دانش‌آموختهٔ رشتهٔ بازیگری در دانشکدهٔ هنرهای زیبا در دانشگاه تهران بود.

او تا پیش از انقلاب ۱۳۵۷ تنها در عرصهٔ تئاتر و دوبله فعالیت داشت. این هنرمند ایرانی فعالیت حرفه‌ای در سینما را با بازی در فیلم خط قرمز به‌کارگردانی مسعود کیمیایی و در سال ۱۳۶۱ آغاز کرد. خسرو شکیبایی بیش از ۵۰ فیلم سینمایی بازی کرد. بازی در نقش «حمید هامون» در فیلم سینمایی هامون ساختهٔ داریوش مهرجویی یکی از ماندگارترین نقش‌هایی است که او ایفا کرده است.

شکیبایی ۵ سال پس از ورود به تئاتر، یعنی در سال ۱۳۴۷ وارد حرفهٔ دوبلوری شد و مدت کوتاهی نیز در زمینهٔ دوبله به فعالیت پرداخت. شاخص‌ترین اثر سینمایی که او در آن صحبت کرد فیلم «شعله» بود که در آن به‌جای پیرمرد مسلمان ده ایفای صدا کرد.

شکیبایی برخی از سروده‌های فروغ فرخزاد، سهراب سپهری، سیدعلی صالحی و محمدرضا عبدالملکیان و نیز گلستان سعدی را تحت‌عنوان «۴۰ حکایت از گلستان سعدی» خوانده و به‌صورت دکلمه اجرا کرده بود.

خسرو شکیبایی ۲۸ تیر ۱۳۸۷ درگذشت.

بخش‌هایی از کتاب صوتی ۴۰ حکایت از گلستان سعدی

«آورده‌اند که انوشیروان عادل را در شکارگاهی صید کباب کردند و نمک نبود غلامی به روستا رفت تا نمک آرد نوشیروان گفت نمک به قیمت بستان تا رسمی نشود و ده خراب نگردد گفتند از این قدر چه خلل آید گفت بنیاد ظلم در جهان اوّل اندکی بوده است هر که آمد بر او مزیدی کرده تا بدین غایت رسیده.

اگر ز باغ رعیت ملک خورد سیبی / بر آورند غلامان او درخت از بیخ

به پنج بیضه که سلطان ستم روا دارد / زنند لشکریانش هزار مرغ به سیخ»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲۴)
leily
۱۳۹۸/۰۶/۱۹

فوق العاده یه اثر بی نظیر با صدای خسرو شکیبایی بی نظیر فقط میتونم بگم گوش نوشی است بی همتا

rozalin
۱۳۹۷/۰۲/۲۲

صدایی خسرو شکیبایی با گلستان ترکیب بشه چی میشه

✨🌸 𝒍𝒆𝒊𝒍𝒚 🌸✨
۱۳۹۹/۰۱/۲۴

درود، با صدای مرحوم شکیبایی واقعا جذاب و البته آموزنده ست.

navidinho
۱۳۹۶/۰۹/۲۰

الآن بیپ تونز هم این محصول رو میفروشه(با همین قیمت) ولی اجازه دانلود هم میده تا به فایلها هم دسترسی داشته باشیم. لطفا برنامه بسیار خوب طاقچه هم کاری کند تا با خریدن کتاب های صوتی«حالا اگه اجازه دانلود رو نمیدین»

- بیشتر
ن محمدی
۱۳۹۹/۰۵/۰۸

سعدی که بسیار شیرین است و دوست داشتنی. صدای خسرو شکیبایی هم بر حکایت‌ها خوب نشسته بود اما خوب، یکی دو جا لحنشان اشتباه داشت، و یکی دو جا که آیه ای یا اصطلاحی عربی در کار بود، اشتباه خواندند که کاش

- بیشتر
babak1374
۱۳۹۹/۰۸/۲۱

چقدر شیرین و جذابه گلستان با صدای شکیبایی

ریحانه
۱۳۹۹/۰۷/۱۰

#سعدی_ جان حرف های شما که واقعا بر دل نشیند با صدای جان نشین خسرو شکیبایی چه شود...🥺😍

Astro Ali
۱۳۹۹/۰۱/۱۷

واقعا این کتاب از هر جهت عالی هست مخصوصا وقتی که این کتاب با صدای استاد شکیبایی ترکیب میشه. بشینی ساعت ها به حکایت های سعدی فکر کنی و آنها را تو زندگیت پیاده کنی

علي
۱۴۰۰/۰۱/۱۱

وای چقدر جالب و خوب، قبلا فقط سهراب خوانیش رو شنیده بودم. اما در آن فایلها صدای موسیقی مانع شنیدن صدای دلنشین استاد خسرو شکیبایی میشد. پنج ستاره

Salim yazdi
۱۳۹۶/۰۹/۱۶

بسیار زیبا بود هم انتخاب حکایات زیبا از سعدی هم جادوی اصوات از کلام استاد شکیبایی بارها گوش کردم بهترین کتابی بود که گوش کردم

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۱ ساعت و ۰۵ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۵۰٫۷ مگابایت
دسته بندی
زمان۰۱ ساعت و ۰۵ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۵۰٫۷ مگابایت