دانلود کتاب صوتی گنگ‌ ها با صدای تایماز رضوانی + نمونه رایگان
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی گنگ‌ ها اثر آلبر کامو

دانلود و خرید کتاب صوتی گنگ‌ ها

از مجموعه داستان کتاب دور از دیار و قلمرو

۳٫۰ از ۲ نظر
۳٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی گنگ‌ ها  نوشته  آلبر کامو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی گنگ‌ ها

کتاب صوتی گنگ‌ ها نوشتهٔ آلبر کامو و ترجمهٔ پرویز شهدی است. تایماز رضوانی گویندگی این داستان کوتاه صوتی را انجام داده و انتشارات مجید آن را از مجموعه داستان «دور از دیار و قلمرو» منتشر کرده است.

درباره کتاب صوتی گنگ‌ ها

کتاب صوتی گنگ‌ ها، حاوی داستان کارگران الجزایری معترضی است که به‌خاطر نارضایتی از شرایطشان تصمیم به سکوت می‌گیرند و حاضر نیستند با رئیسشان صحبت کنند؛ حتی وقتی دختر کوچک رئیس به‌شدت بیمار می‌شود و در آستانهٔ مرگ قرار می‌گیرد، باز هم حاضر نمی‌شوند کلامی با او هم‌دردی کرده یا کمکش کنند. آلبر کامو در این داستان کوتاه، نگاهی ابزورد به وضعیت و روابط انسانی دارد. «ایوارس»، کارگری الجزایری و ۴۰ساله است که با همسر و پسرش زندگی می‌کند. او کارگر فروشگاه است و با وجود سختی کار و درد جسمانی، مجبور است هر روز مسافتی طولانی را با دوچرخه طی کند و به محل کار خود برود. به‌خاطر شرایط جنگی کشور و بالارفتن قیمت‌ها و هزینهٔ زندگی، او و همکارانش از صاحب مغازه درخواست افزایش حقوق می‌کنند، اما رئیس درخواست آن‌ها را کاملاً رد می‌کند؛ در نتیجه آن‌ها تصمیم می‌گیرند اعتصاب کنند. این اعتصاب بسیار زود شکست می‌خورد. داستان کتاب صوتی گنگ‌ها از جایی آغاز می‌شود که اعتصاب کارگران شکست خورده و آن‌ها مجبور می‌شوند به کار بازگردند. کتاب صوتی گنگ‌ها یکی از داستان‌های مجموعهٔ «دور از دیار و قلمرو» است.

شنیدن کتاب صوتی گنگ‌ ها را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

شنیدن این کتاب صوتی را به دوستداران ادبیات داستانی معاصر فرانسه و قالب داستان کوتاه پیشنهاد می‌کنیم.

درباره آلبر کامو

آلبر کامو در ۷ نوامبر سال ۱۹۱۳ در خانواده‌ای فقیر در الجزایر متولد شد. آن زمان الجزایر تحت استعمار فرانسه بود. پدرش کارگری فقیر بود و مادرش خدمتکار بود. آن‌ها صاحب ۲ فرزند به نام «لوسین» و «آلبر» بودند. پدرش در جنگ کشته شد. مسئولیت نگهداری ۲ بچه بر عهدهٔ مادرش افتاده بود. کامو به‌خاطر خانواده‌اش مدرسه را رها کرد و به کارگری مشغول شد. معلمش به استعداد او پی برد و او را به ادامهٔ تحصیل تشویق و کمک کرد تا بتواند بورسیهٔ تحصیلی شود. با وجود اینکه کامو یکی از متفکران مکتب اگزیستانسیالیسم است، همواره این برچسب خاص را رد می‌کرد. او در دانشگاه الجزیره تحصیل کرد و تا پیش از آنکه در سال ۱۹۳۰ گرفتار بیماری سل شود، دروازه‌بان تیم فوتبال این دانشگاه بود. کامو در بعدازظهر چهارم ژانویهٔ ۱۹۶۰ و در ۴۷سالگی بر اثر سانحهٔ تصادف نزدیک سن در شهر ویل‌بلویل درگذشت. در جیب کت او یک بلیط قطار استفاده‌نشده پیدا شد. ابتدا قرار بود با قطار و همراه با همسر و فرزندانش به سفر برود، ولی در آخرین لحظات پیشنهاد دوست ناشرش را برای همراهی پذیرفت تا با خودروی او سفر کند. رانندهٔ اتومبیل و میشل گالیمار، دوست نزدیک و ناشر آثار کامو نیز در این حادثه کشته شدند. آلبر کامو در گورستان لومارین در جنوب فرانسه دفن شد.

پس از مرگ آلبر کامو، همسر و فرزندانش حق تکثیر آثار او را در اختیار گرفتند و ۲ اثر باقی‌ماندهٔ او را منتشر کردند. اولین آن‌ها کتاب «مرگ شاد» بود که در سال ۱۹۷۰ منتشر شد. دومین کتابی که پس از مرگ کامو منتشر شد یک اثر ناتمام به نام «آدم اول» بود که در سال ۱۹۹۵ منتشر شد. آدم اول یک خودزندگی‌نامه دربارهٔ دوران کودکی نویسنده در الجزایر است. از دیگر آثار این نویسندهٔ مشهور می‌توان به رمان‌های «بیگانه»، «سقوط»، «طاعون»، نمایشنامه‌های «کالیگولا»، «سوءتفاهم»، «حکومت نظامی» و کتاب نظریِ «افسانهٔ سیزیف» اشاره کرد.

بخشی از کتاب صوتی گنگ‌ ها

«در سی سالگی آدم به طرز نامحسوسی نفس کم می‌آورد. در چهل سالگی البته پایش لب گور نیست. نه... اما دارد دورادور کمی جلوتر خودش را آماده می‌کند. به همین علت نبود که او از مدت‌ها پیش هنگام رفتن به کارگاه بشکه‌سازی که آن سر شهر بود، دیگر به دریا نگاه نمی‌کرد؟ بیست ساله که بود از تماشایش سیر نمی‌شد. دریا در ساحلش پایان هفته‌ی شادمانه‌ای را به او نوید می‌داد. به رغم یا به علت لنگ بودنش، همیشه شنا کردن را دوست داشت. سپس سال‌ها سپری شدند، با فرناند عروسی کرد، اولین پسرشان به دنیا آمد، و برای تأمین هزینه‌های زندگی مجبور شد روزهای شنبه را هم در بشکه‌سازی کار کند. یکشنبه‌ها هم در خانه‌های شخصی تعمیرهای جزئی انجام می‌داد. رفته رفته عادت آن روزهایی را که دچار شور و شوق می‌شد از دست داد. آب زلال و ژرف، گرمای خورشید، دخترها، برآوردن نیازهای جسمانی، لذت‌هایی بودند که درجایی که سکونت داشت، یافت می‌شدند. و حالا این لذت‌ها و نیز شادمانی همراه با جوانی سپری می‌شدند...»

دیگران دریافت کرده‌اند

نظرات کاربران

کاربر Asal2818
۱۴۰۲/۰۸/۰۱

توصیه میکنم

ꎭꀤꈤꍏ
۱۴۰۲/۰۶/۰۷

جالب نبود!

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۰ ساعت و ۴۹ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۴۵٫۷ مگابایت
زمان۰۰ ساعت و ۴۹ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۴۵٫۷ مگابایت