دانلود کتاب صوتی دروغ هایی که به خود می‌ گوییم اثر جان فردریکسون با صدای امیررضا علی زاده | طاقچه
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی دروغ هایی که به خود می‌ گوییم اثر جان فردریکسون

دانلود و خرید کتاب صوتی دروغ هایی که به خود می‌ گوییم

۳٫۰ از ۷ نظر
۳٫۰ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی دروغ هایی که به خود می‌ گوییم  نوشته  جان فردریکسون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی دروغ هایی که به خود می‌ گوییم

کتاب صوتی دروغ هایی که به خود می‌ گوییم نوشتهٔ جان فردریکسون و ترجمهٔ ندا حمیدی زاده است. امیررضا علی زاده گویندگی این کتاب صوتی را انجام داده و رمانو آن را منتشر کرده است.

درباره کتاب صوتی دروغ هایی که به خود می‌ گوییم

کتاب صوتی دروغ هایی که به خود می‌ گوییم، روش هایی را در بر گرفته و تفسیر کرده است که ما با آن‌ها خودمان را گول می‌زنیم. نویسنده از طریق ده‌ها داستان و نمونه نشان داده است که علت ظاهری مشکلات ما تقریباً هرگز علت واقعی نیست؛ علاوه بر این ، او ما را با مشکلاتی که با آن‌ها دست‌وپنجه نرم می‌کنیم و یا با چیزهایی که باعث ترس ما در زندگی هستند، روبه‌رو کرده است. جان فردریکسون نشان داده است که چگونه دروغ‌هایی را که به خودمان می‌گوییم، بشناسیم و با حقایقی که از آن‌ها دوری کرده‌ایم، روبه‌رو شویم و وقتی جواب ما رد مقابل چیزی منفی است، از گفتن بله دست برداریم. اگرچه ممکن است برای فرار از درد به دروغ پناه ببریم، با چسبیدن به خیالات واهی، در واقع منشأ رنج بیشتر می‌شود. این کتاب صوتی نشان داده است که چگونه می‌توانیم با رهاکردن دروغ و مواجهه با واقعیت، زندگی بهتری ایجاد کنیم؛ همچنین نشان می‌دهد که راه درمان صرفاً یک گفت‌وگو نیست؛ یک رابطه بین دو نفر است که به مواجهه با عمیق‌ترین حقیقت‌های زندگی ما اختصاص یافته تا بتوانیم شفا یابیم.

شنیدن کتاب صوتی دروغ هایی که به خود می‌ گوییم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

شنیدن این کتاب صوتی را به دوستداران روان‌شناسی عمومی پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب صوتی دروغ هایی که به خود می‌ گوییم

«مرد احساسات و حرف‌های زن را طلاق داده و با انکار خویش ازدواج کرده بود. آیا مقاربت او با انکارش باعث شده بود که زن دیگر خواهان مقاربت جنسی با او نباشد؟ انتظار زن طلاق‌داده‌ای را می‌کشید که به زنی با عشق تبدیل شود اما در انتظار این خواسته‌اش همسر واقعی‌اش را مجبور به جدایی کرده بود. مرد در مجازات همسرش در نپذیرفتن توهم او، وی را تحت‌فشار قرار می‌داد تا به زنی تبدیل شود که او می‌خواست.

همسرش او را رها کرد چون مرد در جست‌وجوی تصویر ذهنی‌اش زن را پیش‌تر ترک کرده بود. زمانی که او خواسته‌ی همسرش را انکار می‌کرد می‌توانستم با او بحث کنم اما در این صورت بین من و او تضاد پیش می‌آمد. هنگامی‌که انکار مرد را به نمایش گذاشتم تضاد بین انکار و واقعیت را تجربه کرد. درنتیجه درد او به بیرون راه یافت. چشمانش را بست اما خواسته‌ی زن برای طلاق تنها به خاطر آن‌که مرد آن را نمی‌دید ناپدید نشد. تنها راه‌کاری که می‌توانست زن را به بازنگری در مورد تصمیم طلاقش وادار کند این بود که مرد دست از طلاق حرف‌ها و احساسات او بردارد.

اگر مرد به‌جای زن به انکار خویش گوش می‌سپرد زن چه دلیلی داشت به او گوش بسپارد. مرد به‌جای آن‌که در انتظار تغییر همسرش بنشیند می‌توانست با ارتباط برقرار کردن با او به رنج خویش پایان دهد. متوجه نبود که ارتباط وی با تصویر آرمانی از همسرش ارتباط عبث و موهومی بوده است. واقعیت را انکار می‌کرد تا از احساساتش درباره‌ی آن دوری کند. بهای این کار چه بود؟ نادیده گرفتن خواسته‌ی همسرش برای طلاق مانع زن برای جدایی نشد.»

دیگران دریافت کرده‌اند

نظرات کاربران

آتنا
۱۴۰۲/۰۵/۰۸

این کتاب عالیه کسایی ک کتاب نیمه تاریک وجود و دوست داشتن حنما ازین کتاب هم خوششون میاد افراد مختلفی ک ب روان درمانگر مراجعه کردن و مشکلات اونا تحلیل میشه.... ی نوع کتاب خودروانکاوی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۷ ساعت و ۰۳ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۵۹۴٫۴ مگابایت
زمان۰۷ ساعت و ۰۳ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۵۹۴٫۴ مگابایت