دانلود کتاب صوتی دکتر جکیل و آقای هاید با صدای سحر بیرانوند + نمونه رایگان
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی دکتر جکیل و آقای هاید اثر رابرت‌لوئیس استیونسون

دانلود و خرید کتاب صوتی دکتر جکیل و آقای هاید

معرفی کتاب صوتی دکتر جکیل و آقای هاید

خلاصه‌کتاب صوتی دکتر جکیل و آقای هاید نوشتهٔ رابرت‌لوئیس استیونسون و گردآوری‌شده توسط کلاید نهرنز و ترجمهٔ نیلوفر شیرازیان و با صدای سحر بیرانوند است و انتشارات نوژین آن را منتشر کرده است.

درباره خلاصه‌کتاب صوتی دکتر جکیل و آقای هاید

خلاصه‌کتاب صوتی دکتر جکیل و آقای هاید رمانی کوتاه است که توسط نویسندهٔ اسکاتلندی به نام رابرت لوییس استیونسون در سال ۱۸۸۶ در لندن منتشر شده‌ است. در این رمان دکتر جکیل که به مبحث دوگانگی شخصیت علاقه‌مند است، دارویی برای جداکردن جنبه‌های خوب و بد انسانی‌اش می‌سازد. از جنبه‌های بد، فردی به نام آقای هاید پدید می‌آید که دست به اعمال جنایتکارانه و حتی قتل می‌زند. در پایان، دکتر جکیل که دیگر نه قادر به کنترل آقای هاید است و نه می‌تواند از قالب آقای هاید خارج شده و به صورت اصلی خود یعنی دکتر جکیل درآید، خودکشی می‌کند.

این رمان کشمکش درونی بد و خوب هر انسان را به تصویر می‌کشد. سبک نوشتاری رمان بسیار جذاب و غنی است و به عنوان مرجعی مهم در مبحث دوگانگی شخصیت از آن یاد می‌شود. سرگذشت دکتر جکیل و آقای هاید منبع الهام قطعات تئاتر، فیلم‌های سینمایی و چندین آهنگ بوده‌ است.

شنیدن خلاصه‌کتاب صوتی دکتر جکیل و آقای هاید را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به دوستداران ژانر وحشت پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از خلاصه‌کتاب صوتی دکتر جکیل و آقای هاید

«نیمه‌شبی سرد به سمت خانه می‌رفتم. ساعت حدود سه بود و چراغ‌های خیابان نور می‌تاباند، اما تا چشم کار می‌کرد اثری از موجود زنده به چشم نمی‌خورد.

ناگهان دو نفر را در دو سمت خیابان دیدم؛ یکی مردی کوتاه‌قد و دیگری دختری کوچک که حدود هشت سال داشت. مرد با قدم‌های تند پیش می‌رفت و دختر در جهت مخالف او می‌دوید. به ناگاه اتفاق عجیبی افتاد؛ دختر که می‌دوید به مرد اصابت کرد و نقش زمین شد، مرد هم بی‌توجه پای‌اش را روی بدن دخترک گذاشت و از روی او عبور کرد! دختر با تمام قوا فریاد می‌کشید و گریه می‌کرد، اما مرد بی‌تفاوت مسیرش را ادامه داد؛ تو گویی نه انسان، بلکه ماشینی بی‌احساس بود.

فریادزنان مرد را تعقیب کردم، او را گیر انداختم و پیش دختربچه برگرداندم. جمعیت زیادی دور دخترک جمع شده بودند؛ از خانواده‌اش تا همسایه‌ها. دختر هنوز گریه می‌کرد و کسی را دنبال دکتر فرستاده بودند. مرد بالای سر دختر ایستاد؛ در چهره‌اش هیچ احساسی به چشم نمی‌خورد، اما نگاهش که از روی من گذشت، خون در رگ‌های‌ام یخ بست! به ناگاه نفرتی بی‌وصف تمام وجودم را پر کرد.»

نظری برای کتاب ثبت نشده است

زمان

۱ ساعت و ۴ دقیقه

حجم

۵۸٫۶ مگابایت

قابلیت انتقال

ندارد

زمان

۱ ساعت و ۴ دقیقه

حجم

۵۸٫۶ مگابایت

قابلیت انتقال

ندارد

قیمت:
۲۳,۹۰۰
تومان