دانلود کتاب صوتی ارنست همینگوی با صدای بهمن وخشور + نمونه رایگان
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی ارنست همینگوی اثر آوای چیروک

دانلود و خرید کتاب صوتی ارنست همینگوی

معرفی کتاب صوتی ارنست همینگوی

کتاب صوتی «ارنست همینگوی» اثری از آوای چیروک است که با ترجمهٔ حسین کربلایی‌طاهر و گویندگی بهمن وخشور و زینب حاجی حسینی و زینب افخمی منتشر شده است.

درباره کتاب ارنست همینگوی

در این مجموعه گفت‌وگوهای متنوع، یکی از تأثیرگذارترین چهره‌های ادبی قرن بیستم به‌طرز بی‌سابقه‌ای خود را از ابتدا تا آخرین مراحل زندگی حرفه ای‌اش آشکار می‌سازد. در این کتاب، ارنست همینگوی به عشق، جنگ، شهرت، ماهیگیری و انضباط شورانگیزی اشاره می‌کند که قلمش را به حرکت درآورد و بینش‌های سحرآمیزی را در ارتباط با زندگی و حرفهٔ نویسندگی ارائه می‌دهد که تأثیر بی‌مانندی بر تخیل آمریکایی از خود برجای گذاشته است.

خواندن کتاب را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

مخاطب این کتاب علاقه‌مندان به مطالعهٔ زندگی‌نامهٔ نویسندگان هستند.

درباره ارنست همینگوی

ارنست همینگوی در ۲۱ ژوئیه ۱۸۹۹ در اوک پارک ایالت ایلینوی متولد شد. پدرش کلارنس پزشک و مادرش گریس معلم پیانو و آواز بود. ارنست تابستان‌ها را به‌همراه خانواده‌اش در شمال میشیگان به سر می‌برد و در همان‌جا بود که او متوجّه علاقه شدید خود به ماهیگیری شد.

او پس از اتمام دورهٔ دبیرستان، در سال ۱۹۱۷ برای مدّتی در کانزاس‌سیتی به‌عنوان گزارشگر گاهنامه استار مشغول به کار شد. در جنگ جهانی اول او داوطلب خدمت در ارتش شد امّا ضعف بینایی او را از این کار بازداشت در عوض به‌عنوان رانندهٔ آمبولانس صلیب سرخ در نزدیکی جبههٔ ایتالیا به خدمت گرفته شد. در ۸ ژوئیه ۱۹۱۸ مجروح شد و ماه‌ها در بیمارستان بستری بود.

در بازگشتش به ایالات متحده، مردم شهر و محله‌اش در اوک پارک از او مانند قهرمانان استقبال کردند. ارنست کار خبرنگاری را از سر گرفت. در پاریس ارنست برای تورنتو استار مشغول به کار شد. آن‌ها همچنان برای گذران زندگی از سهم ارث پدری هدلی استفاده می‌کردند و ارنست به کار داستان‌نویسی نیز می‌پرداخت. طیّ همین دوران یعنی بین سال‌های ۱۹۲۱ تا ۱۹۲۶ بود که او در مقام یک نویسنده به شهرت رسید.

سبک ویژهٔ او در نوشتن او را نویسنده‌ای بی‌همتا و بسیار تأثیرگذار کرده بود. در سال ۱۹۲۵ نخستین رشته داستان‌های کوتاهش، در زمانه ما، منتشر شد که به‌خوبی گویای سبک خاص او بود. خاطراتش از آن دوران که پس از مرگ او در سال ۱۹۶۴ با عنوان «عید متغیر» انتشار یافت، برداشتی شخصی از نویسندگان، هنرمندان، فرهنگ و شیوهٔ زندگی در پاریس دهه ٔ۱۹۲۰ است.

ارنست و هدلی در اکتبر ۱۹۲۳ صاحب یک فرزند پسر شدند و نام او را جک گذاشتند (با نام مستعار بامبی). این خانوادهٔ جوان به مکان‌های زیادی از اروپا به‌ویژه اروپای مرکزی سفر می‌کردند و در زمستان‌ها به اسکی می‌پرداختند. در تابستان‌ها برای شرکت در جشنوارهٔ سن فرمین در پامپلونا به اسپانیا سفر می‌کردند که اولین سفرشان در تابستان ۱۹۲۳ بود. در سال ۱۹۲۶ اولین رمان او بر پایهٔ تجربه‌های به‌دست‌آمده‌اش از اسپانیا با نام «خورشید همچنان طلوع می‌کند» به چاپ رسید.

ارنست همینگوی در تاریخ ۲ ژوئیه ۱۹۶۱ میلادی با یکی از تفنگ‌های محبوبش، دولول ساچمه‌زنی باس‌اندکو، خودکشی کرد؛ خانواده‌اش در ابتدا اعلام کردند که ارنست مشغول تمیز کردن اسلحه بوده که تیری از آن دررفته و باعث مرگ وی شده‌است اما پس از پنج سال همسر وقتش، ماری ولش، به انجام خودکشی توسط همینگوی اعتراف کرد.

نظرات کاربران

رامین مجیدزاده
۱۴۰۱/۰۸/۱۴

برای کسانی که از خواندن آثار همینگوی لذت برده اند، شنیدن مصاحبه ها با این نویسنده بسیار جذاب خواهد بود. در این کتاب صوتی با چهره دیگری از همینگوی، عادت‌ها و سبک زندگی اش آشنا می شویم. اشارات بسیار ظریفی

- بیشتر
کاربر ۴۲۱۲۸۲۳
۱۴۰۱/۰۸/۱۸

گویندگی ی آقای وخشور گرامی بینظیر بود.

زمان

۲ ساعت و ۵۲ دقیقه

حجم

۲۳۶٫۸ مگابایت

قابلیت انتقال

ندارد

زمان

۲ ساعت و ۵۲ دقیقه

حجم

۲۳۶٫۸ مگابایت

قابلیت انتقال

ندارد

قیمت:
۳۲,۰۰۰
تومان