دانلود و خرید کتاب آنک آن یتیم نظر کرده محمدرضا سرشار
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب آنک آن یتیم نظر کرده اثر محمدرضا سرشار

کتاب آنک آن یتیم نظر کرده

معرفی کتاب آنک آن یتیم نظر کرده

این کتاب حاصل تحقیقات محمدرضا سرشار در متون معتبر تاریخی مرتبط با زندگی و سیره پیامبر ‌اسلام (ص)، در قالب داستانی و به لحنی شاعرانه است. این اثر، پس از چاپ به صورت کتاب در دو قالب ویژه نوجوانان و بزرگسالان موفق به دریافت جوایز معتبری از سوی جشنواره‌های کشوری قرار گرفت. که از آن جمله می‌توان به عنوان اثر برگزیده دومین جشنواره قصه‌های قرآنی، پیامبران و ائمه» (مربوط به بررسی کتابهای ده سال سال‌های ۱۳۷۴تا ۱۳۸۴) برای آن اشاره کرد. در کتاب «آنک آن یتیم نظر کرده» گرچه نویسنده در پرداخت به سیره و زندگی حضرت محمد(ص) به منابع تاریخی استناد کرده ،اما بهره‌گیری وی از تخیل در پرداخت احوال روانی شخصیت‌های فرعی و توصیف مکان‌ها و اشیاء،نیز به وضوح مشهود است.

نظرات کاربران

بیسیمچی
۱۳۹۸/۰۶/۳۰

متنی از کتاب: 《چه بسیار مرگ ها دیده اید شما،ای خورشید،زمین، کوه ها، دشت ها و آسمان...و خود هنوز پا برجایید، چه سان بی احساس و چه مایه سنگدل...! آنان که دراز زمانی با شما آنگونه پیوسته و بدان مایه دلبسته

- بیشتر
آرام
۱۳۹۹/۰۶/۱۷

"آنک آن یتیم نظر کرده" رمانی با قلمی به سبکی پرِ رها شده کبوتر در هوای نسیمی که گرد کعبه می چرخد از زندگی و سیره پیامبر اعظم پیامبر مهربانی ها , محمد (ص) از زمان تولد تا هجرت به حبشه

- بیشتر
fateme.sadat
۱۳۹۷/۱۱/۳۰

به وسطهای کتاب رسیدم خیلی خیلی قشنگه، هم نثرش با اینکه یه کم پیچیده است واقعا شیرینه، هم فضاسازیها و توصیفاتش عالیه انگار آدم داره فیلم میبینه، هم روایت هاش تازه است، خیلی هاشو جای دیگه نشنیده بودم، واقعا یه شاهکار

- بیشتر
z.taghipour
۱۳۹۷/۰۳/۳۰

فوق العاده بود. یک کتاب خوندنی... برای من که مثل یک لیوان آب خنک تو تشنگی تابستون بود،،،همونقدر گوارا... نمی دونم برای بقیه هم اینطور بوده یا نه،ولی تصور من از پیامبر یه مرد با لباس عربی یک دست سفید بود،یک فرد مقدس،خیلی

- بیشتر
راصیه
۱۳۹۶/۱۲/۲۷

سخت خوان بود ولی خوب بود

سالک
۱۳۹۶/۰۷/۲۸

بدون شک یکی از بهترین رمان های فارسی ست... برای امتحان نمونه کتاب رو بخونین

soo
۱۳۹۶/۰۸/۳۰

نسخه چاپی کتاب رو خوندم. واقعا دلنشین و دلپذیر بود

mahta
۱۳۹۵/۱۰/۰۹

بهترین کتابی که خواندم.

muhammadreza
۱۳۹۶/۰۶/۰۷

کتاب بسیار زیبا که با متن دلنشین وقایع دقیق تاریخی رو بیان کرده. واقعا ارزش چند بار خواندن رو داره.

سجاد
۱۳۹۴/۰۴/۱۸

این کتاب به چند زبان مثل عربی، ترکی استامبولی، انگلیسی ترجمه شده، و خیلی خوبه که همچین کتابی رو میتونیم به زبان اصلیش بخونیم

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۴۱)
آری، ای پسرم؛ حكايت غمها در زندگانی انسان، حكايت زمستانها در طبيعت است. زمستان اگر نباشد، بهاری در كار نخواهد بود. آن نيز هرچه دشوارتر، بهارِ پس از آن، زيباتر و پربارتر.
آرام
شبی كه او زاده شود، بهشت را، سر به سر، آذين كنند. آنگاه، آن را ندا دهند: شاد شو و بر خود ببال؛ كه سروَر و پيشوای دوستان تو، زاده شد. پس، بهشت بخندد، و تا روز رستاخيزْ خندان ماند.»
Zahra
هستی رازها و حكمتهايی دارد كه بسا خِرد اندك انسان، از پی بردن بدانها ناتوان باشد. بسيار ماجراها و حالتها كه در زمان خود بر انسان گران می‌آيند و پذيرش آنها دشوار است؛ ليك، چون زمانی از آنها می‌گذرد، او درمی‌يابد كه آن بذرهای تلخ، چه ميوه‌های شيرين در دل خويش پنهان داشته بوده‌اند.
shariaty
خط كمرنگ راه. دگرگونی رنگ زمين از زردِ مايل به سرخ، به خاكستری و سياه. اميد، اميد، اميد...! زندگی، زندگی، زندگی...! خاكِ مهربانِ دوست.... قله‌های آشنای مأنوس.... پايان پذيرفت! مرگ گريخت. تن، بی‌دريافت ذره‌ای طعام يا قطره‌ای آب، دوباره جوان شد و جان گرفت. چه معجزه‌ها می‌كند اميد! فرياد. قيقَه. پريدن به هوا. كارهای ديوانه‌وار. در بر كشيدن يكديگر. خنده‌های كودكانه و بلند. گريه، گريه، گريه؛ با صدا و بی‌پروا. بازگشت به سرشت پاك كودكی. فروافتادن پرده‌های كبر و خودپسندی از برابر چشم. بوسه بر سر و روی بزرگِ بزرگوارِ قوم؛ نظر كرده خدای كعبه.
mahdi masihipoor
من خود در خبرهای پیشینیان خوانده‌ام که خدای بلندمرتبه، از این دیار پیامبری بر خواهد انگیخت که یتیم است و او پناهش می‌دهد؛ و درویش است و خداوند بی‌نیازش می‌گرداند؛ و حیران و سرگردان است و خدایش راه می‌نماید. او پیامبر آخرین است و از پسِ وی هیچ پیامبری نخواهد بود.
hana87
ای علی؛ نماز اندیشه انسان را با خدای آسمان و زمین پیوند می‌دهد، و او را از زشتی و پلیدی باز می‌دارد.
زهرا جاویدی
نيك در يادم هست كه از جوانی نيز به گوش شويم زمزمه‌هايی گنگ و دوردست می‌آمد، كه جز او، هيچ‌كس آنها را نمی‌شنيد. گاه نيز او چيزها می‌ديد، و ما نمی‌ديديم. ليك، در اين ماهها، آن صداها فزونی گرفته بود. پس، چون در راهی، تنها به رفتن بود، از بُنِ هر سنگ و كلوخ و بوته خار، زمزمه بر می‌خاست: درود بر تو، ای برگزيده!
shariaty
در مردمان درگذشته، برای ما عبرتهاست: چون ديدم آنان به آبشخوری رفتند كه بازگشتی نداشت و خويشاوندان را نيز - از خُرد و بزرگ - رو بدان سوی روان ديدم، - كه نه رفتگان باز می‌آمدند و نه زندگان ماندنی بودند - برايم يقين شد كه خود نيز به همان راه رفتنی‌ام.
shariaty
هر تازه كهنه می‌شود، و هر زنده، می‌ميرد. من نيز می‌ميرم.
shariaty
«اين آيا تويی، ای عبدالله، كه اين‌سان دست و پابسته و ناتوان، اسيرِ اين خاك تيره گشته‌ای! پس چه شد آن طراوت و شادابی و نيروی جوانی! دريغ از تو نبود كه اين‌سان زود، پيكرِ نازنينت با خاك همدم شد!»
shariaty

حجم

۲۰۷٫۴ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۲

تعداد صفحه‌ها

۶۳۰ صفحه

حجم

۲۰۷٫۴ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۲

تعداد صفحه‌ها

۶۳۰ صفحه

قیمت:
۱۱۰,۰۰۰
تومان