با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اسرار شاه و حکایت هویدا

دانلود و خرید کتاب اسرار شاه و حکایت هویدا

همراه با مشروح محاکمات

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اسرار شاه و حکایت هویدا  نوشته  بهرام افراسیابی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب اسرار شاه و حکایت هویدا

کتاب اسرار شاه و حکایت هویدا نوشته بهرام افراسیابی است. کتاب اسرار شاه و حکایت هویدا همراه با مشروح محاکمات و عکس‌هایی از هویدا منتشر شده است تا به مخاطبان بخشی از تاریخ ایران را معرفی کند. 

درباره کتاب اسرار شاه و حکایت هویدا

کتاب اسرار شاه و حکایت هویدا براساس گفته‌های امیر عباس هویدا در آخرین روزهای زندگی‌اش نوشته شده است. پس از پیروزی انقلاب اسلامی و دستگیری هویدا، در جریان بازجویی‌های بسیار قبل از دادگاه، هویدا مطالب و اسرار بسیاری درباره خود، محمدرضا شاه و سایر درباریان فاش کرد که بسیاری از آن در کتاب اسرار شاه و حکایت هویدا منتشر شده است. هویدا در این کتاب همچنین از نهضت ملی شدن نفت، اقدامات دکتر مصدق، نقش و سیاست شاه و دولت های خارجی در این ماجرا، وقایع ۳۰ تیر و کودتای ۲۸ مرداد، ترور حسنعلی منصور و بسیاری رویدادهای دیگر از جمله وقایع مهم دوران سیزده ساله صدارت خود سخن می‌گوید. بخش پایان کتاب، گزارش مفصل و مستندی است از جریان دادگاه هویدا، اتهامات او و دفاعیات وی و سرانجام اعدام هویدا.

 خواندن کتاب اسرار شاه و حکایت هویدا را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به تاریخ معاصر ایران پیشنهاد می‌کنیم.

درباره بهرام افراسیابی

بهرام افراسیابی متولد ۲۰ آبان ۱۳۲۰ در شهر شیراز در محل دروازۀ کازرونی دولت به دنیا آمد. بهرام افراسیابی از کودکی به دو چیز عشق می‌ورزید. موسیقی و کتاب؛ هرچند هیچ یک از این دو به راحتی در دسترس وی قرار نمی‌گرفت اما او تا آنجا که می‌توانست آن‌ها را به دست می‌آورد. به گفتۀ خودش «این دو در تمام طول زندگی بهترین انیس و مونسم شدند و هستند.» افراسیابی دوران ابتدایی را در دبستان سلطانی شیراز -که مدرسه‌ای سنتی و قبلاً متعلق به یکی از افراد بانفوذ بوده و آن را وقف کرده بود- گذراند و سال آخر دبیرستان را هم در همان مدرسه به پایان رساند. بعد از گذراندن دوران دبیرستان و طی کردن خدمت سربازی، به آلمان رفت و از آنجا به اتریش رفت و در دانشگاه «اینسبورگ» مشغول به تحصیل شد. بعد از خواندن دروس فلسفه، برای تکمیل زبان آلمانی به وین رفت و به دلیل علاقه‌مندی به فراگیری زبان، عازم لندن شد و مدت ۶ سال در کالج لندن انگلستان به فراگیری زبان انگلیسی و زبان‌شناسی پرداخت. سپس به ایران بازگشت و در سال ۱۳۵۵ در مقطع کارشناسی ارشد در همان رشته وارد دانشگاه تهران شد. آن سال‌ها که مصادف با پیروزی انقلاب اسلامی بود جوّ انقلاب او را در بستری که سال‌ها در ذهنش موج می‌زد، قرارداد و با نگارش نخستین کتابش -که بسیار با اقبال رو به رو شد - همۀ زندگی‌اش را صرف نگارش کتاب کرد و آنچه را می‌خواست، به دست آورد و سیراب شد. نگارش حاصل این تلاش مستمر، نزدیک به یکصد عنوان تألیف و ترجمه با موضوعات تاریخی، سیاسی، رمان و انواع ترجمه است.

افراسيابی داستان نويس و مترجم، علاوه بر تاليف رمان های تاريخي تمامی آثار آگاتا كريستی را نيز ترجمه كرده است. آثار افراسيابی بيشتر متعلق به مباحث تاريخی و شخصيت های تاريخ ايران زمين می‌باشد. از جمله آثار داستانی او به موارد زير ميپی توان اشاره كرد: رمان تاريخی سقوط امپراتوری مغول (سلطانيه در آتش)، ایران همیشه جاوید: قبل از سکوت مدائن، هوسهای امپراتور، همسران شاه و هزار و یک شب. وی همچنين در زمينه ادبيات داستانی هم به پژوهش پرداخته است، مانند كتاب نقد و بررسی ساختار مجموعه آثار آگاتا كريستی.


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۸۹ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۲/۰۲/۱۴
شابک۹۶۴-۷۸۸۶-۱۹-۵
تعداد صفحات۵۸۹صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۲/۰۲/۱۴
شابک۹۶۴-۷۸۸۶-۱۹-۵