با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
قدم عاشقی

دانلود و خرید کتاب قدم عاشقی

حرکت کاروانی اربعین؛ امتداد عاشورا تا ظهور

۵٫۰ از ۳ نظر
۵٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب قدم عاشقی  نوشته  محمدرضا عابدینی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب قدم عاشقی

کتاب قدم عاشقی اثری از محمدرضا عابدینی است که به بررسی حرکت کاروانی اربعین؛ امتداد عاشورا تا ظهور پرداخته است و در قالب سه گفتار در باب اربعین منتشر شده است.

دفتر نشر معارف وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‏‌ها، در سال ۱۳۷۶ تأسیس شد و در سال ۱۳۷۹ به صورت رسمی آغاز به کار کرد. این انتشارات تلاش می‌کند از دریچه اسلام ناب به بازخوانى، بررسى، نقد و تولید اندیشه در عرصه‌هاى مختلف بپردازد.

از جمله این فعالیت‏‌ها می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان به چاپ بیش از ۱۱۰۰عنوان کتاب در زمینه دروس معارف اسلامى دانشگاه‌ها، اندیشه‏‌های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبرى، پرسش‌ها و پاسخ‌هاى دانشجویى، معارف قرآن و اهل‏ بیت (ع)، دین‌پژوهى، اخلاق و عرفان، انقلاب اسلامى و تاریخ معاصر، مسائل جهان اسلام، غرب‏‌شناسی، شبهات فکری و عقیدتی، مسایل تاریخی و فلسفی، علوم انسانی، مسائل تربیتى، زن، خانواده و نقد فمینیسم و… اشاره کرد.

نشر معارف اخیراً نیز گام‌‏هایی در حوزه ادبیات داستانی برداشته است. این انتشارات با راه ‏اندازی ۳۰ مرکز فروشگاهی با عنوان تجاری «پاتوق کتاب» و همچنین برگزاری ۱۲ دوره مسابقات کتابخوانی «پویش روشنا» در سطح ملی، توانسته است گام‏‌های مفید و موثری در توزیع و ترویج کتابخوانی کشور بردارد.

آنچه این روزها بیش از هرچیز دغدغه نسل انقلابی است آشنایی جوانان و دانشجویان با حقیقت دین و معارف اسلام است، انتشارات در این زمینه پیشرو است و تلاش دارد پاسخی علمی و دینی برای تمام سوالات این نسل داشته باشد.

درباره کتاب قدم عاشقی

کتاب قدم عاشقی، ماحصل سخنرانی‌های محمدرضا عابدینی درباره اربعین و به مناسبت نزدیک شدن ماه محرم و روز عاشورا و اربعین حسینی است که در سه بخش و در قالب سه گفتار منتشر شده است. در بخش اول کتاب که اربعین و ظهور حق در طول تاریخ نام دارد، نگاهی تاریخی به این واقعه می‌اندازیم و نبرد حق و باطل و نقش انبیای الهی را در طول تاریخ انسانی و تبیین جایگاه حماسه عاشورا بررسی می‌کنیم. در این بخش همچنین به این مسئله پرداخته شده است که انبیا و اولیا الهی به واقعه عاشورا به چشم گلوگاهی تاریخی نگاه می‌کنند. آنان اربعین را به عنوان فعلیت و امتداد ظرفیت های عاشورا برای مقدمه سازی ظهور می‌دانند.

گفتار دوم، اربعین؛ امتداد عاشورا تا ظهور نام دارد. این بخش با نگاهی عینی و مصداقی و با تدبر و تجربه اندیشی به حماسه پیاده روی اربعین می‌نگریم؛ راهپیمایی نمادی از اتحاد شیعیان است که با هدفی مشترک شکوه و عظمت می‌سازد. تلاش این بخش بر این است که نهضت اربعین و ظرفیت آن را به عنوان یک الگوی اجتماعی در تمدن حال حاضر تحلیل کنیم و در نهایت به آسیب شناسی اربعین بپردازد. گفتار سوم، شرح زیارت نامه اربعین است. تمرکز این بخش بر این موضوع است که زیارت اربعین را به چشم فصل اخیر و کمالی غایی زائر ببینیم. در پایان نیز شرح مختصری از متن زیارت نامه اربعین، با همین نگاه را می‌خوانیم. 

کتاب قدم عاشقی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

قدم عاشقی کتابی است برای تمام عاشقان امام حسین (ع) و تمام کسانی که دوست دارند واقعه عاشورا و اربعین را از دیدگاه‌های دیگری نیز ببینند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۰۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۵/۰۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۴۱-۲۴۷-۶
دسته بندی
تعداد صفحات۲۰۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۵/۰۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۴۱-۲۴۷-۶